The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا خوردن پیتزا در دوران بارداری مضر است؟

پیتزا یک غذای محبوب است و تقریبا تمام گروه‌های سنی آن‌را دوست دارند. اما آیا خوردن پیتزا در دوران بارداری بی‌خطر است؟ به خاطر ویاری که مادران باردار در این دوره دارند پرسیدن این سؤال منطقی است. یک پیتزا داغ و خوشمزه با صدای جلز و ولز همیشه وسوسه‌برانگیز است. اما وقتی به خوردن آن تکه پیتزا فکر می‌کنید، اثرات آن بر سلامت تان را نیز در نظر بگیرید، چون حالا خودتان تنها نیستید؛ سلامت جنین هم مهم است.

آیا بانوان باردار می‌توانند پیتزا بخورند؟

سؤالی که همیشه بانوان بارداری را که عاشق پیتزا هستند اذیت می‌کنید این است که «آیا خوردن پیتزا در دوران بارداری بی خطر است؟» خب، پیتزا در دسته غذاهای ناسالم قرار می‌گیرد که به هیچ عنوان در رژیم غذایی بانوان باردار نمی‌گنجد و این یادتان باشد که کالری ها و تاثیرات منفی آن می‌تواند به سلامت شما و رشد جنین تان آسیب برساند. اما در صورتی‌که پیتزا از یک برند خوب خریداری شده باشد که استانداردهای کیفیت خوب را رعایت می‌کنند و یا این که خودتان آن را در منزل با مواد غذایی سالم طبخ کرده باشید، خوردن هر از چند وقت آن اشکالی ندارد.

این اعتقاد وجود دارد که خوردن پیتزا می‌تواند حال آدم‌ها را خوب کند و حتی این توانایی را دارد که آن‌ها را خوشحال‌تر کند. اما اگر در دوران بارداری پیتزا می‌خورید سعی کنید برای روی آن سبزیجات بیشتری و پنیر کمتری انتخاب کنید. این کار نه تنها باعث می‌شود هوس شما بخوابد بلکه مواد مغذی را نیز به بدن‌تان می‌رساند. اگر در دوران بارداری هوس پیتزا کردید سعی کنید تا آن را در منزل خودتان با مواد غذایی نظیر قارچ، گوشت چرخ کرده، سوسیس و کالباس های خانگی، گوشت مرغ و این قبیل مواد سالم و با مقدار کمی پنیر پیتزا آن را تهیه کنید. به این ترتیب هم توانسته اید خودتان را برای چند ساعتی سرگرم کنید و هم می توانید از خوردن یک غذای سالم و خانگی به همراه پدر آینده فرزندتان لذت ببرید.

 

عوارض خوردن پیتزا در دوران بارداری

پیتزا بیشتر تاثیرات منفی دارد تا فایده. در زیر به برخی تاثیرات و عوارض یک برش پیتزا اشاره می‌کنیم.

 • بعضی پنیرها مانند پنیر آبی دانمارکی، کممبر یا بری حاوی باکتری کپکی و لیستریا هستند. این باکتری می‌تواند باعث یک بیماری کمیاب شود که نشانه های آن مشابه سرماخوردگی است.
 • اضافه کردن پنیر زیاد روی پیتزا می‌تواند منجر به مصرف کالری زیاد و در نهایت اضافه وزن شما شود.
 • خوردن پیتزا همچنین می‌تواند باعث سوزش معده یا مشکلات دستگاه گوارش شود.
 • ریختن پپرونی روی پیتزا به خاطر چربی های اشباع شده آن می‌تواند برای بدن شما مضر باشد. چنین چربی هایی اگر زیاد مصرف شوند برای سلامت قلب خوب نیست و همچنین می‌تواند باعث دیابت بارداری شود.
 • اگر پیتزای شما خام باشد، یا خوب پخته یا گرم نشده باشد، که معمولا در مورد سالامی، چوریزو یا پپرونی این‌گونه است، می‌تواند منجر به یک بیماری عفونی به نام توکسوپلاسموز شود.

 

فواید خوردن پیتزا در دوران بارداری

حالا که می‌خواهیم درباره فواید پیتزا در دوران بارداری صحبت کنیم، بعضی چیزهایی را که باید بدانیم در زیر برای شما فهرست کرده‌ایم:

 • پیتزا به عنوان غذای آرامش‌بخش دسته‌بندی می‌شود که می‌تواند به طور مستقیم یا غیرمستقیم حال شما را خوب کند.
 • پیتزا وقتی پر از سبزیجات و با سالاد همراه باشد می‌تواند برخی مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز بدن شما را تامین کند.
 • اگر پیتزا تازه و داغ باشد، می‌تواند ویار شما را برطرف کند و نوع خانگی آن ممکن است حتی برای شما ضرر هم نداشته باشد.
 • روی پیتزا خود سس باکیفیتی بریزید که حاوی ویتامین A و C باشد. سس گوجه فرنگی حاوی لیکوپن آنتی اکسیدان است که می‌تواند احتمال بروز سرطان را کاهش دهد.
 • انتخاب خمیر نازک و برشته می‌تواند حاوی فیبر زیاد باشد.
 • برای پیتزای خود پنیر موتزارلای نیم چرب انتخاب کنید که می‌تواند کلسیم استخوان ساز و برخی پروتئین های مورد نیاز شما را تامین کند.

 

چطور در دوران بارداری پیتزای بی خطر بخوریم؟

خوردن پیتزا بی خطر در دوران بارداری برای حفظ سلامت شما و جنین تان مهم است.

 • فقط پیتزاهایی را بخورید که کاملا پخته است و خوب گرم شده، چراکه حرارت بیشتر باکتری های مخلفات روی آن را خواهد کشت.
 • سعی کنید فقط از پیتزا فروشی‌های خوشنام سفارش بدهید، چراکه غذای باکیفیت و سالم به شما می‌دهند.
 • پیتزا را تازه میل کنید. وقتی پیتزا مدتی می‌ماند باکتری‌ها دوباره تشکیل می‌شوند.
 • در صورتی که پیتزای شما حاوی گوشت یا آبزیان صدفی است، مطمئن شوید که به خوبی پخته شده باشند.
 • بهتر است پیتزای سبزیجات انتخاب کنید که حاوی مواد مغذی لازم برای بانوان باردار است.
 • تا جایی که می‌توانید از خوردن پیتزا در سه ماهه دوم بارداری خودداری کنید.
 • توصیه می‌شود که فقط یک تا دو برش پیتزا میل کنید.
 • از خوردن پیتزای حاوی کالباس خودداری کنید.
 • از خوردن پیتزاهای حاوی پنیرهای کپکی مانند بری، کممبر یا آبی دانمارکی خودداری کنید چرا که حاوی باکتری لیستریا هستند.
 • بهتر است روی پیتزای خود از پنیر پارمزان یا چدار استفاده کنید. پنیرهای سفتی وجود دارد که آب کمتری دارند و همین احتمال تشکیل میکروبی را کاهش می‌دهد.

این را می‌دانیم که پیتزا غذای هوس برانگیزی است، اما در دوران بارداری تا جای ممکن باید از آن اجتناب کرد. اما اگر عاشق پیتزا هستید و نمی‌توانید ویار خود را کنترل کنید، خوردن هر از چند وقت یک پیتزای داغ و خوشمزه ضرری ندارد. هنگام خوردن پیتزا روش های بی خطرتر ذکرشده را در نظر داشته باشید. نوش جان!

 

مطالعه بیشتر:

1- آیا مصرف ژامبون و فرآورده های گوشتی در بارداری ایمن است؟

2- آیا خوردن سوسیس و کالباس در دوران بارداری بی خطر است؟

3- مصرف سوسیس و کالباس در بارداری چه عوارضی دارد؟

4- آیا فست فود برای زن باردار ضرر دارد؟