The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا مصرف کافئین در سه ماهه اول بارداری مجاز است؟

وقتی باردار می‌شوید زندگی شما تغییر می‌کند. ناگهان باید جهت آماده شدن برای ورود نوزادتان کلی کار انجام بدهید و یکی از آن‌ها این است که مراقب چیزهایی که می‌خورید و می‌نوشید باشید. اگر عادت دارید مدام به کافه محل خود سر بزنید، شاید با خودتان فکر کرده باشید، بارداری چه تغییری در مصرف کافئین شما خواهد داشت. در واقع شاید به کافئین بیشتری نیاز داشته باشید، چون بارداری شما را خسته‌تر می‌کند. ولی آیا این ایده خوبی است؟ در سه ماهه اول که جنین در حال رشد است چه مقدار کافئین می‌توانید مصرف کنید؟

در سه ماهه اول چه مقدار کافئین می توانید مصرف کنید؟

شاید معتادان به قهوه باید در مصرف خود تجدیدنظر کنند. به گفته کلینیک مایو، کافئین یکی از غذاهایی است که باید در دوران بارداری از آن‌ها اجتناب کنید یا مصرف آن‌ را به حداقل برسانید. دلیلش این است که کافئین می‌تواند از طریق جفت منتقل شود، اما تاثیرات کامل آن بر جنین روشن نیست. معمولا پزشک شما توصیه می‌کند در دوران بارداری بیش از ۲۰۰ میلی‌گرم در روز مصرف نکنید. این یعنی حداکثر دو فنجان 250 گرمی قهوه، چهار فنجان 250 گرمی چای دمی یا شش فنجان 375 گرمی سودا در روز.

با این‌که پزشک ها ترجیح می‌دهند کلا از مصرف نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید، اما به گفته نشریه پرنتز حقیقت این است که مصرف مقداری کافئین برای بارداری هیچ ضرری ندارد

دکتر میشل هاکاخا متخصص زنان و زایمان به پرنتز می‌گوید: «اگر در دوران بارداری مقدار زیادی کافئین مصرف شود می‌تواند مسئله‌ساز باشد. بر اساس مطالعات مختلف می‌دانیم کافئین از طریق جفت منتقل می‌شود و متابولیسم در حال رشد جنین نمی‌تواند به طور کامل از پس هضم کافئین بربیاید

 

مقدار مجاز مصرف کافئین در بارداری

با اینکه بسیاری از پزشکان و متخصصان کالج زنان و زایمان آمریکا توافق نظر دارد که مادران باردار روزانه باید کمتر از ۲۰۰ میلی‌گرم کافئین مصرف کنند، اما طبق مقاله پرنتز مشخص شده که این رقم قطعیت چندانی ندارد.

هاکاخا می‌گوید: «کتاب‌های بارداری مصرف کافئین در بارداری را محدود می‌کنند، اما فقط حدس می‌زنند، هیچ داده‌ای مبنی بر اینکه ۲۰۰ میلی‌گرم مطمئن است ولی ۳۰۰ میلی‌گرم خطرناک محسوب می‌شود وجود ندارد

اما این به آن معنی نیست که نباید توصیه‌های پزشک خود درباره مصرف کافئین در سه ماهه اول بارداری را جدی بگیرید.

دکتر دیوید المر متخصص زنان و زایمان به پرنتز می‌گوید: «وقتی یک مادر باردار دچار سقط جنین می‌شود، همیشه می‌خواهد چیزی را مقصر بداند

 

چرا باید مصرف کافئین در بارداری به حداقل برسانیم؟

برای مادرانی که اطلاعات متناقضی در مورد کافئین دریافت می‌کنند، شاید بهترین رویکرد "قانون احتیاط بهتر از پشیمانی" باشد. به گفته نشریه FIT PREGNANCY مادران باردار باید خود را در رابطه با مقدار کافئین موجود در هر نوشیدنی خود را آموزش بدهند. از آنجا که قهوه به برخی مادران باردار حالت تهوع می‌دهد، می توانید به دنبال جایگزین دیگری برای قهوه صبحگاهی خود باشید.

کاتلین لاو، مشاور تغذیه به فیت پرگننسی می‌گوید: «من شخصا به مادران بارداری که بازگشت اسید معده به مری را، که در مراحل بعدی بارداری شایع است، تجربه می‌کنند توصیه می‌کنم از قهوه اجتناب و چای سبز را جایگزین کنند

همچنین می توانید شکلات را امتحان کنید که هم کافئین دارد و هم مواد معدنی مانند منیزیم که به آرام کردن عضلات کمک می‌کند. اما مادران باردار باید در مورد مصرف کافئین های نه چندان خوب، مانند سودا و نوشیدنی های انرژی ها احتیاط به خرج بدهند یا دوری کنند.

در عوض سعی کنید در دوران بارداری خوب بخوابید تا لازم نباشد روزانه انرژی خود را تقویت کنید. همچنین برخی انرژی‌دهنده‌های طبیعی مانند قندهای میوه‌های تازه و خشک را امتحان کنید که به شما انرژی خوبی هم می‌دهد.

«خرما، سیب پخته با دارچین، موز، انبه یا آناناس هم انتخاب‌های خوبی برای مواد مغذی و فیبر است

مادران باردار باید یادشان باشد تا کافئین مصرفی خود را با آب زیاد همراه کنند، چرا که کافئین مدر است و می‌تواند آب بدن را کاهش بدهد. اما اگر مصرف کافئین خود را کمتر از ۲۰۰ میلی‌گرم در روز نگه داشته‌اید، حتما آب زیادی بنوشید و به توصیه‌های پزشک خود گوش بدهید تا بارداری مطمئنی داشته باشید. البته اگر می‌خواهید به طور کامل از مصرف کافئین اجتناب کنید، شما را تشویق می‌کنیم.

 

مطالعه بیشتر:

1- خوردن قهوه و مصرف کافئین در بارداری چه عوارضی دارد؟

2- آیا خوردن قهوه در بارداری مضر است؟

3- چه مقدار مصرف کافئین در بارداری مجاز است؟

4- خوردن شکلات صبحانه، کاکائو و هات چاکلت در بارداری

5- میزان مصرف روزانه کافئین در دوران بارداری

6- عوارض استفاده از نوشیدنی های کافئین دار در دوران بارداری