The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مزایا و عوارض جانبی خوردن گیلاس در بارداری

گیلاس ویتامین C فراوانی دارد، اما آیا می توان در دوران بارداری گیلاس مصرف کنیم؟ در دوران بارداری، شما باید در مورد فواید و عوارض جانبی چیزی که می خورید اطلاعات داشته باشید.

آیا می توانیم در دوران بارداری گیلاس مصرف کنیم؟

گیلاس ها غنی از کلسیم، منیزیم و پتاسیم هستند که مواد مغذی و ضروری برای رشد و توسعه جنین هستند. با این حال، مصرف بیش از حد از آنها می تواند منجر به افزایش قند خون شود. این یک واقعیت شناخته شده است که خوردن گیلاس در دوران بارداری برای مادر و جنین مفید است. با این حال، به یاد داشته باشید که در خوردن آنها اعتدال را رعایت کنید. گیلاس خشک شده آغشته به سولفیت است. بنابراین، مصرف آن در دوران بارداری ممکن است باعث التهاب در بانوان بارداری که حساس به سولفیت هستند، شود.

 

مزایای خوردن گیلاس در بارداری

شما می توانید در دوران بارداری، گیلاس مصرف کنید. گیلاس غنی از ویتامین C و سایر مواد مغذی است که باعث افزایش ایمنی بدن در بانوان باردار می شوند.

گیلاس یک منبع غنی از مواد مغذی است. در زیر فهرستی از فواید خوردن گیلاس در طول سه ماهه اول بارداری و بعد از آن را آورده ایم.

 1. این میوه بهترین میوه برای خوردن در دوران بارداری است زیرا به جریان خون در جنین کمک می کند و بهتر مواد غذایی را از مادر به جنین می رساند.
 2. گیلاس غنی از مواد معدنی سالم، ویتامین ها، آنزیم ها، اسید فولیک و غیره است.
 3. طعم شیرین و ترش گیلاس به بهبود حالت تهوع در دوران بارداری کمک می کند.
 4. گیلاس حاوی فیبر است که از یبوست در دوران بارداری جلوگیری می کند و باعث بهتر شدن عملکرد روده می شود.
 5. خوردن گیلاس خشک اسهال را درمان می کند.
 6. گیلاس مقدار بسیار زیادی آهن دارد و با خوردن گیلاس شما می توانید مشکلات مرتبط با خون مثل کم خونی در دوران بارداری را درمان کنید.
 7. ملاتونین موجود در گیلاس، اعصاب شما را آرام می کند. خوردن گیلاس اضطراب در بانوان باردار را کاهش می دهد و به یک خواب خوب کمک می کند.
 8. آنتوسیانین ها در گیلاس بسیار مفید هستند و از سلول های عصبی جنین محافظت می کنند و باعث سلامت مغز جنین می شوند. همچنین در درمان میگرن که به علت نوسانات سطح استروژن ایجاد می شود، کمک کننده است.
 9. اکثر بانوان باردار از ورم بدن رنج می برند که شما با خوردن روزانه گیلاس می توانید این ورم ها را کاهش دهید.
 10. در دوران بارداری، التهاب بسیار رایج است و خاصیت آنتی اکسیدان و ویتامین C موجود در گیلاس مانع از التهاب می شود.
 11. گیلاس یک میوه آبدار است و آب زیادی دارد. بنابراین، مصرف آنها از کمبود آب جلوگیری می کنند و پتاسیم موجود در گیلاس، انرژی را افزایش می دهد و از خستگی بانوان باردار جلوگیری می کند.
 12. افزایش شدید فشار خون در دوران بارداری می تواند برای مادر و جنین بسیار خطرناک باشد. پتاسیم در گیلاس به کنترل سطح فشار خون کمک زیادی می کند.

 

عوارض جانبی خوردن گیلاس در بارداری

گیلاس مواد مغذی و ویتامین های فراوانی دارد. با این حال، ممکن است خوردن آن در دوران بارداری با مشکلاتی همراه شود.

 • اگرچه گفته می شود گیلاس خاصیت ضد التهابی دارد، اما ممکن است برخی از بانوان در دوران بارداری، به گیلاس آلرژی داشته باشند.

مصرف بیش از حد گیلاس می تواند بسیار مضر باشد، حتی اگر شما به گیلاس حساسیت ندارید. ممکن است در موارد نادر، شوک آنافیلاکتیک یا آنافیلاکسی رخ دهد که می تواند مرگ آور باشد.

 • خوردن بیش از حد گیلاس ممکن است موجب نفخ، و گاز معده شود. بنابراین، توصیه می شود که در حد اعتدال مصرف کنید.
 • انواع گیلاس های شیرین دارای قند طبیعی زیادی هستند. بنابراین، مصرف بیش از حد این میوه ممکن است سطح قند خون را افزایش دهد. بنابراین برای بانوان مبتلا به دیابت بارداری توصیه می شود که از خوردن گیلاس شیرین اجتناب کنید.
 • خوردن بیش از حد گیلاس خشک شده و یا شیرین باعث افزایش وزن در بانوان باردار می شود. بنابراین، از خوردن بیش از حد گیلاس پرهیز کنید.

هشدارها در هنگام مصرف گیلاس

در اینجا برخی از اقدامات مهم که قبل از خوردن گیلاس باید انجام دهید، را آورده ایم.

به یاد داشته باشید قبل از مصرف گیلاس حتما آنها را بشویید. اگر گیلاس ها به خوبی شسته نشود، ممکن است باعث عفونت شود که می تواند برای مادر و جنین مشکل ایجاد کند. قبل از مصرف گیلاس در دوران بارداری حتما با پزشک خود مشورت کنید.

گیلاس خشک با سولفیت ها پوشش داده می شود تا آنها بهتر حفظ شوند. بنابراین، اگر به سولفات آلرژی دارید، از خوردن آنها اجتناب کنید. در صورتی که شما تمایل به خوردن گیلاس خشک دارید، آنها را نیم ساعت در آب گرم غوطه ور کنید تا سولفیت آنها قبل از خوردن شسته شود.

 

مطالعه بیشتر:

1- آیا خوردن گیلاس در دوران بارداری مفید است؟

2- ارزش غذایی و فواید میوه گیلاس

3- خوردن تمشک قرمز چه خواص و مضراتی دارد؟

4- خوردن کیوی چه فوایدی برای بدن دارد؟

5- فواید و عوارض خوردن توت فرنگی