The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

جواب ازمایش خون بارداری مثبت چگونه است ؟

اگر قصد بارداری و بچه دار شدن داشته باشید یا به صورت ناخواسته مشکوک به بارداری هستید مطمئنا به دنبال راهی برای اطمینان از بارداری یا عدم بارداری خود می گردید. شاید علاقه مند باشید که زودتر جواب ازمایش خون بارداری مثبت روشن شود تا برنامه ریزی مناسبی برای این دوران داشته باشد. بسیاری از خانم ها با دیدن علائم اولیه بارداری مثل حالت تهوع و حساس شدن سینه ها قبل از انجام آزمایش خون و مراجعه به پزشک از تست بارداری خانگی یا بی بی چک استفاده می کنند و  نیز برای اطمینان از بارداری به پزشک مراجه می کنند. در چنین شرایطی پزشک به شما پیشنهاد می دهد که برای اطمینان از بارداری باید جواب ازمایش خون بارداری مثبت باشد. اما خوب است بدانید که انجام و نحوه ی آزمایش خون بارداری از آزمایش ادرار بارداری متفاوت است. اگر می خواهید بدانید که چگونه بفهمیم جواب آزمایش خون بارداری مثبت است؟ تا پایان این متن با ما همراه باشید.

جواب آزمایش خون بارداری مثبت

برای بررسی جواب ازمایش خون بارداری مثبت ابتدا باید در مورد چگونگی آزمایش خون بارداری صحبت کنیم و موضوعات مربوطه را عنوان کرد.

در واقع آزمایش خون بارداری اندازه گیری میزان hCG خون است تا مشخص شود که چه مقدار هورمون hCG یا گونادوتروپین کوریونیک در خون شما وجود دارد. ابتدا برای انجام این آزمایش لازم است نمونه ایی از خون شما برای تشخیص مقدار هورمون hCG ، از طریق روشی به نام venipuncture  که از رگ های شما گرفته شود. سپس با بررسی میزان هورمون hCG جواب آزمایش خون بارداری مثبت یا منفی به مادر و پزشک اعلام می شود.

HCG هورمونی است که در دوران بارداری در بدن مادر باردار ترشح می شود و  بعد از گذشت 9 روز از لقاح و ایجاد نطفه در بدن با انجام آزمایش خون قابل تشخیص و ردیابی است. بنابراین اساس تشخیص بارداری چه در آزمایش خون چه در تست بی بی چک بر اساس اندازه گیری هورمون HCG در بدن مادر از طریق ادرار یا خون می باشد.

اگر جواب ازمایش خون بارداری مثبت باشد می توانید به بارداری خود مطمئن باشید، زیرا آزمایش خون صحت بیشتری نسبت به انجام آزمایش ادرار (بی بی چک) دارد و می تواند اطلاعات بیشتری را برای شما و پزشکتان فراهم کند. برسی نتایج بسیار آسان است به این صورت که زمانی که هورمون hCG در خون مشاهده شود شما باردار هستید در اگر دیده نشود از بارداری خبری نیست. 

نتایج آزمایشات خون دارای اطلاعات بسیار مهمی می باشد و به شما یا پزشک فقط یک نتیجه مثبت و منفی را نمی دهد. نتایج بدست آمده از جواب آزمایش خون بارداری مثبت می تواند به شما اطلاعاتی از سلامت بارداری از جمله احتمال وقوع سقط جنین یا حاملگی خارج از رحم، بارداری پوچ و … کمک شایانی کند تا بتواند این شرایط را برسی و کنترل کنید.

 

جواب آزمایش خون بارداری چگونه مثبت است؟

نتایج عادی از تست خون hCG کمی (آزمایش بارداری خون) به این معناست که سطح این هورمون در سه ماهه اول بارداری به سرعت بالا میرود و پس از آن به آرامی کاهش می یابد. از سوی دیگر نتایج میتواند غیرنرمال باشدکه می تواند زنگ خطری برای مواردی همچون حاملگی مولار، بارداری پوچ، تهدید به سقط و ... تلقی گردد.

برای فهم بیشتر جواب آزمايش خون بارداري مثبت، باید بدانید که خطر تست بارداری خون بسیار ناچیز است. اکثریت افراد عوارضی از داشتن خونریزی ندارند به جز کبودی های که در محل سوزن تزریق شده بوجود می آید هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.  اما ممکن است بعضی از افراد به دنبال خون گیری کمی احساس سرگیجه، ضعف و سردرد داشته باشند که به راحتی با خوردن یک آبمیوه شیرین برطرف خواهد شد.

 

میزان دقت آزمایش خون بارداری چقدر است؟

دقت تست های حاملگی خون نزدیک به 99٪ می باشد. بر اساس منابع علمی 9 روز بعد از لقاح هورمون مذکور وارد خون مادر می شود که توسط تست های بارداری حساس قابل اندازه گیری است. این زمان تقریبا مصادف با دو تا سه روز مانده به موعد مقرر قاعدگی شما است. اکه توصیه می کنیم که هرگز در این زمان اقدام به انجام آزمایش خون بارداری نکنید زیرا، گاهی جواب تستی که زود انجام شده منفی است، اما شما در واقع باردار هستید که به نتایج منفی کاذب معروف است. معمولا نتیجه منفی کاذب در صورتی که آزمایش خون بارداری خیلی زود انجام شود رخ خواهد داد. بنابراین نتیجه منفی کاذب به این دلیل است که به دلایلی همچون دیرتر انجام شدن لقاح، سطح هورمون مذکور هنوز به مقادیر قابل تشخیص برای کیت های آزمایشگاهی نرسیده است. سطح هورمون hCG شما در دوران آغازین بارداری بسیار سریع افزایش میابد. اگر شما مشکوک به این هستید که یک نتیجه منفی کاذب را دریافت کردید می تواند به این دلیل  باشد که خیلی زودتر از موعد مورد آزمایش داده اید و هنوز به موعع عادت ماهیانه خود نرسیده اید. برای اطمینان از جواب آزمایش خون بارداری مثبت باید یک هفته بعد از موعد مقرر قاعدگی تست بدهید و درصورت نیاز دوباره آزمایش خون را طی 48 تا 72 ساعت آینده تکرار کنید.

حال اگر جواب ازمایش خون بارداری مثبت است، اما شما باردار نیستید (جواب آزمایش خون بارداری مثبت کاذب که به صورت بسیار نادر اتفاق می افتد) چنین اتفاقی زمانی می افتد که شما در حال مصرف یک داروی حاوی hCG هستید یا دچار مشکلات پزشکی خاص هستید ممکن است این نتیجه را دریافت کنید.

اگر تمامی نکات را رعایت کنید و آزمایش بارداری بدهید، برگه آزمایش بارداری مثبت می تواند کاملا این اطمینان را به شما بدهد که در حال مادر شدن هستید. اگر دوست دارید می توانید تعداد زیادی از نمونه های تصویر برگه آزمایش بارداری مثبت را در اینترنت جست و جو کنید.

 

چه داروهایی باعث تغییر نتیجه تست بارداری می شوند؟

داروهایی که مقدار hCG را در خون شما میتوانند کم کنند:

  • پرومتازین (به عنوان آنتی هیستامین در ترکیب سرفه و محصولات سرد برای درمان علائم آلرژی و درمان تهوع یا استفراغ از بیماری یا بیماری حرکتی استفاده می شود)
  • دیورتیک ها

داروهایی که می توانند میزان هورمون را در خون بالا ببرند شامل:

  • پرومتازین که قادر است سطوح hCG را افزایش یا کاهش دهد
  •  داروهای تجویزی برای خواب
  • داروهایی جلوگیری از تشنج 
  • داروی درمان بیماری پارکینسون در افراد
  • داروهای تجویز شده حاوی hCG که شامل  Pregnyl، P.L.، Profasi، Chorex، Novarel، Ovidrel
  • داروهای فنوتیازین مانند کلروفرمزین Chlorpromazine و تورازین

 

مشکلات آزمایش خون بارداری

آزمایش خون بارداری در مقایسه با آزمایش ادرار ، زمان بر است تا نتیجه را به شما ارائه دهد. بلافاصله بعد از استفاده از بی بی چک در عرض حداکثر 10 دقیقه نتیجه را دریافت می کنید، اما بعد از انجام آزمایش خون حداقل باید یک تا دو ساعت منتظر بمانید.

با تمام این تفاسیر برای جواب آزمایش خون بارداری مثبت، بهتر است به پزشک مراجعه کرده و شما را برای انجام آزمایش خون معرفی کند، و شما می توانید با خیال آسوده بر روی جواب ازمایش خون بارداری مثبت خود از طریق آزمایش و بررسی پزشک به نتیجه درست دست یابید.

 

منبع: نی نی +