The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

سوزش واژن بعد از سزارین به چه معناست و چه باید کرد؟

سزارین نیز همانند هر جراحی دیگری بدون شک با عوارض و مشکلاتی همراه خواهد بود که متاسفانه برخی از مادران را در روزها و هفته های اول بعد از زایمان درگیر خواهد کرد. یکی از این عوارض سوزش واژن بعد از سزارین است. سوزش واژن بعد از عمل سزارین در همه موارد نشان دهنده یک مشکل جدی نخواهد بود اما در برخی موارد که احتمال عفونت رحمی وجود دارد، لازم است که سوزش واژن بعد از زایمان سزارین را جدی بگیرید و هرچه سریع تر به متخصص مراجعه کنید.

همانند زایمان طبیعی بعد از انجام سزارین نیز خون ریزی خواهید داشت که نهایتا تا 6 هفته به طول می انجامد. این خونریزی که شامل لایه اندومتر رحم، که در دوران بارداری ضخیم شده تا جنین را در درون خود نگه دارد، و نیز خون خارج شده از انتهای عروق رحمی به همراه بقایای بافتی است که به تدریج خارج می شود. در روزهای ابتدایی خروج خون همانند قاعدگی بوده اما به مرور کم و کمتر می شود و در نهایت به لکه بینی مبدل خواهد شد. به این خون به همراه ترشحات خروجی از واژن بعد از زایمان لوشیا می گویند. 

پس از وضع حمل چه از طریق سزارین و یا زایمان طبیعی دچار خونریزی هایی موسوم به لوشیا (برگرفته از واژه ای یونانی به معنای "پس از زایمان") خواهید شد. این ترشحات که عمدتا شامل خون و بافت های کنده شده از دیواره رحم می باشند سیکل قائدگی به شمار نمی روند ولی به هر حال از رحم منشاء گرفته و از طریق واژن به خارج از بدن دفع می شوند.   

زایمان سزارین ممکن است موجب خونریزی های شدیدی در نخستین روزهای پس از زایمان شود. این امر می تواند ناشی از برش رحم در طول عمل و ترمیم محل بخیه ها باشد. در شش هفته اول خونریزی ها به هیچ وجه از تامپون استفاده نکنید. زیرا این کار سبب رشد باکتری ها و در نتیجه افزایش خطر ابتلا به عفونت واژن و رحم خواهد شد. همچنین علی رغم شدید بودن خونریزی نسبت به بروز تغییرات و یا هر گونه علائم غیر معمول کاملا هشیار باشید.

درحالت عادی خروج خون و ترشحات نباید با سوزش واژن همراه باشد. گرچه درد کم نواحی واژن و پرینه بعد از زایمان سزارین به علت آغاز روندهای بهبودی برای ترمیم و جبران فشار وارده به واژن و اواخر دوران بارداری تا حدی طبیعی است، اما سوزش زیاد و غیر معمول به هیچ وجه طبیعی تلقی نمی شود. 

علت سوزش واژن بعد از زایمان سزارین

به نوع سوزش واژن بعد از سزارین به طور دقیق توجه کنید، آیا این سوزش فقط در هنگام ادرار کردن و یا در هنگام نیاز به دفع ادرار برایتان ایجاد می شود یا در تمامی حالت سوزش واژن پس از سزارین را حس می کند. اگر این احساس سوزش در هنگام ادرار کردن و یا نیاز به دفع ادرار برایتان ایجاد می شود، احتمالا منشا آن مربوط به عفونت ادراری است که خود از مشکلات شایع بعد از زایمان محسوب می شود. در این صورت لازم است به متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه کنید تا با انجام آزمایش ادرار، داروهای لازم را برایتان تجویز کند. 

اگر سوزش واژن بعد از سزارین هیچ ارتباطی به ادرار کردن ندارد:

 احتمالا به نوعی از عفونت واژن و یا عفونت رحمی بعد از زایمان مبتلا شده اید که از دیگر علائم آن می توان به تب، خروج ترشحات بد بو از واژن و ... اشاره کرد. در این صورت نیز مراجعه به متخصص زنان، انجام معاینات لازم و تجویز داروها ضرورت دارد.

بنابراین در صورت مشاهده علائم هشدار دهنده ای نظیر بوی بد ترشحات، تب و سوزش واژن بعد از سزارین نیاز فوری و ناگهانی به دفع ادرار که از علائم ابتلا به عفونت پس از زایمان به شمار می روند در اولین فرصت به پزشک خود مراجعه کنید.