The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ادویه های مضر در دوران بارداری وادویه های غیرمجاز در بارداری

حال که به دنیای شیرین بارداری قدم گذاشته اید باید به این باید ها و نباید های خوراکی برای مدتی عادت کنید. اگر دلبندتان را نیز از شیر مادر بهره مند سازید، این قاعده و قانون ها برای مدت طولانی تری ادامه خواهد داشت. یکی از این قواعد به حوزه ادویه ها مربوط می شود. اگر می خواهید درمورد ادویه های مضر در دوران بارداری اطلاعاتی کسب کرده و یا ادویه های ممنوع در دوران بارداری را بشناسید با ما همراهی کنید.

 

آیا از اینکه مصرف ادویه ها باعث بروز مشکلاتی در بارداری شما شود نگرانید؟ آیا فقط به این دلیل که نمی دانید مصرف کدامیک از ادویه ها در بارداری مجاز و کدامیک غیر مجاز است از خوردن هر نوع غذا در بیرون از منزل خودداری می کنید؟ در این متن به منظور پاسخ به سوالات شما لیستی از ادویه های مضر در دوران بارداری آمده است که خواندن آن می تواند در درک بهتر موضوع به شما کمک کند.

 ادویه چیست؟

ادویه ها جایگاه منحصر به فردی در آشپزی روزانه ما دارند. استفاده از ادویه های گوناگون و ترکیب آنها با هم می تواند طعم بسیار لذیذ و فوق العاده ای به غذا ببخشد. ادویه می تواند دانه، ریشه، پوست و یا میوه خشک شده یک گیاه باشد که به هنگام طبخ غذا به منظور طعم دهی بیشتر به آن افزوده می شود. علاوه بر آن از ادویه ها نه تنها به منظور طعم دهی بلکه حتی برای رنگ بخشیدن و یا نگهداری مواد غذایی نیز استفاده می شود.

ادویه ها با گیاهان و سبزیجات معطر متفاوتند. زیرا در این گیاهان از بخش های مختلف دیگری نظیر برگ، گل یا ساقه به منظور عطر و طعم دهی به غذا استفاده می شود.

 ادویه های غیر مجاز در بارداری

شنبلیله

از جمله ادویه های مضر دوران بارداری می توان به شنبلیله اشاره کرد. از آنجایی که دانه های شنبلیله باعث تحریک انقباضات رحمی می شوند مصرف آنها در این دوران به مادران باردار توصیه نمی شود. علاوه بر آن مصرف دانه های شنبلیله با عوارض جانبی ناخوشایندی مانند نفخ، باد شکم و اسهال همراه است. ضمن آنکه مصرف مقادیر بالای این ادویه در مادران باردار می تواند باعث محدودیت رشد جنین شود.

 انقوزه

 از دیگر ادویه های ممنوعه دوران بارداری انقوزه است. انقوزه یکی از ادویه های پرکاربرد است که غالبا در آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد. ولی با این حال باید از مصرف آن در این دوران به دلیل خطر سقط جنین اجتناب کرد. علاوه بر آن ترکیبات موجود در این ادویه دارای خاصیت ضدبارداری بوده و می تواند باعث ایجاد خونریزی شود.   

سنبل ختایی

ترکیبات موجود در این گیاه می تواند باعث رقیق شدن خون شود. از این رو مصرف آن در این دوران به مادران باردار توصیه نمی شود. 

نعناع فلفلی

مصرف دمنوش های نعناع فلفلی در دوران بارداری باعث اتساع عضلات رحمی و متعاقب آن خطر سقط جنین می شود. همچنین استفاده از روغن این گیاه در مادران باردار با خطر خونریزی های رحمی همراه است. بنابراین در مصرف این ادویه به هر شکل کاملا احتیاط کنید.

دارچین

بسیاری از افراد و منابع دارچین را به عنوان ادویه غیر مجاز در بارداری مطرح می کنند اما به یاد داشته باشید که مصرف بیش از اندازه دارچین در بارداری غیر مجاز است و اگر مقدار کمی از آن را مثلا با شله زرد و یا هر غذای دیگری میل کنید هیچ مشکلی برای شما و جنین پیش نخواهد آمد.

زنجبیل

اگر فکر می کنید که زنجبیل از جمله ادویه های مضر در دوران بارداری است باید به شما بگوییم که به مقدار زیاد بله! اما مقدار کم آن نه تنها مشکلی ایجاد نمی کند، بلکه برای رفع برخی مشکلات و ناخوشی های بارداری همانند تهوع ناشی از بارداری بسیار مفید خواهد بود.

زعفران

از دیگر ادویه های مضر در دوران بارداری می توان به زعفران اشاره کرد. زعفران انقباضات رحمی را تحریک می کند و مصرف بیش از اندازه ان در بارداری توصیه نمی شود. با تمام این ها درهنگام خوردن کمی برنج زعفرانی نیازی نیست که خود را نگران کنید اما خوردن دمنوش و شربت زعفران برایتان مفید نخواهد بود.

درنظر داشته باشید که باردار شدن به معنای قطع مصرف ادویه ها نیست، در این دوران می توانید با کمک ادویه های مجاز در بارداری رنگ، عطر و طعم دلچسبی به غذایتان ببخشید.