The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

حالت تهوع شدید در بارداری نشانه چیست و باید با آن چه کنیم؟

اگر درمورد نشانه های معمول دوران بارداری اطلاعاتی داشته باشید، احتمالا می دانید که حالت تهوع معمولا یکی از متداول ترین نشانه های حاملگی محسوب می شود که انتظار می رود تا پایان ماه چهارم بارداری بهبود پیدا کند. در این میان مادرانی وجود دارند که به حالت تهوع شدید در بارداری مبتلا شده اند و استفاده از روش های معمول هیچ تاثیری در بهبود حال و هوای آنها ندارد. در این متن قصد داریم برای شما تشریح کنیم که حالت تهوع شدید در بارداری نشانه چیست و باید با آن چه کنیم؟

آیا به علت حالت تهوع شدید در بارداری نمی‌توانید چیزی را در معده‌ی خود نگه دارید؟ این عارضه می‌تواند استفراغ شدید بارداری باشد. حالت تهوع و استفراغ معمول‌ترین و ناخوشایندترین نشانه‌ی بارداری در بسیاری از بانوان است.

بیش از 70% از بانوان باردار دچار حالت تهوع صبحگاهی می‌شوند، اما برای بدشانس‌ها یعنی  حدود 2% (یا یکی از هر دویست بارداری) تهوع صبحگاهی به عارضه‌ای بدتر یعنی حالت تهوع خیلی شدید در بارداری بدل می‌شود. این عارضه‌ی پزشکی از تهوع صبحگاهی نیز ناخوشایندتر است. این ناخوشی با حالت تهوع و استفراغ شدید مشخص می‌شود که مداوم و مخرب است. نشانه‌های معمول دیگر کاهش وزن و اختلال در مایعات بدن (کمبود آب) است.

تهوع شدید در بارداری نشانه چیست

اکثراً حالت تهوع شدید در ماه اول بارداری در اثر افزایش میزان هورمون‌هاست، اما دلیل قطعی آن هنوز مشخص نیست. فرضیه چنین است که هورمون‌ها، حساسیت شدید به بو و دیگر دگرگونی‌های جسمی مادر باعث حالت تهوع می‌شود. برای اکثر بانوان نشانه‌ها بین هفته‌ی دوازدهم تا شانزدهم بهبود می‌یابد، اما برای عده‌ای تا زمان زایمان نیز ادامه دارد. درحقیقت دستگاه گوارش تعداد بسیار زیادی از مادران پس از مدتی به شرایط جدید عادت کرده و دیگر واکنش نشان نمی دهد اما در مادرانی که به حالت تهوع شدید در بارداری مبتلا هیتند، این واکنش های بسیار شدید تا پایان بارداری ادامه می یابد.

درمان حالت تهوع شدید در بارداری

احتمالاً چای زنجبیل و بیسکویت خشک می‌تواند موثر باشد. در موارد معمولی حالت تهوع شدید در سه ماهه اول بارداری، با تغییراتی در رژیم غذایی، استراحت و ضداسیدها درمان تهوع ممکن است. ولی در موارد شدیدتر به خدمات بیمارستانی نیاز است تا مادر مایعات، مواد مغذی و داروهای ضدتهوع را از طریق رگ دریافت کند. این کار برای ایمنی مادر و فرزند است – اگر این عارضه درمان نشود، برای جنین در رحم مادر خطرناک خواهد بود.

به یاد داشته باشید که برای درمان حالت تهوع شدید در بارداری هرگز دارویی را مصرف نکنید، مگر پزشک آن را تجویز کرده باشد.

 روش‌های دیگر درمان حالت تهوع شدید در بارداری شامل:

 • داروهای ضد تهوع هرگز دارویی را مصرف نکنید، مگر پزشک آن را تجویز کرده باشد. وقتی نوبت به مصرف دارو می‌رسد، باید خطرات و فواید آنرا ارزیابی کنید. برخی داروها بر شما و فرزندتان اثر منفی می‌گذارد، اما همان طور که برخی پزشکان می‌گویند، در مقایسه با خطر استفراغ شدید بارداری، خطر داروها برای فرزندتان بسیار ناچیز است. درمورد خطرات و آثار جانبی هر دارو را با پزشک خود مشورت کنید.
 • استراحت مطلق شاید آسودگی فراهم آورد، اما محتاط بوده و مراقب تاثیر آن بر ماهیچه‌ها باشید.
 • فشار درمانی نقاط فشار برای کاهش حالت تهوع در میانه‌ی مچ درونی دست قرار دارد، به اندازه‌ی سه انگشت بالاتر از خط مچ دست و بین دو تاندون (زردپی). آن را بیابید و برای سه دقیقه هر مچ را محکم فشار دهید. برخی بانوان مچ‌بندهای ضدتهوع را کارآمد می‌دانند.
 • گیاهان زنجبیل و نعناع از آن جمله‌اند.
 • داروهای هومیوپاتی با روش‌های هومیوپاتی سعی نکنید، خوددرمانی کنید. از پزشک دارو و میزان مصرف آن را سوال کنید.

از استفراغ شدید بارداری نمی‌توان پیشگیری کرد، اما با آگاهی از اینکه روش‌هایی برای مدیریت آن وجود دارد، می‌توانید آسوده خاطر باشید. توجه داشته باشید که اگر وزن از دست می‌دهید، با کمبود آب بدن مواجه هستید و برای نگه داشتن غذا در شکمتان مشکل دارید، احتمالاً پزشک دارو تجویز می‌کند. 

برای درمان حالت تهوع شدید در بارداری اسفناج بخورید

اسفناج، لوبیا، عدس و زرده‌ی تخم‌مرغ همگی حاوی اسید فولیک هستند. این ماده برای رشد مغز و ستون فقرات فرزندتان ضروری است. البته باید استفاده از مکمل اسید فولیک را پیش از لقاح جنین آغاز کنید. روزانه به حدود چهارصد تا ششصد گرم اسید فولیک نیاز دارید.

 حالت تهوع شدید بارداری نشانه چیست و با حالت تهوع معمولی چه تفاوتی دارد؟

حال که علت اساسی هر دو مورد تغییرات هورمونی است، چگونه می‌توانید بگویید حالت تهوع صبحگاهی بد است یا استفراغ شدید بارداری؟

حالت تهوع صبحگاهی

 • گاهی حالت تهوع با استفراغ همراه است.
 • حالت تهوع که در هفته‌ی دوازدهم یا پس از آن کاهش می‌یابد.
 • استفراغ باعث کمبود شدید آب بدن نمی‌شود.
 • با این حال می‌توانید غذایی را در معده‌ی خود نگه دارید.
 • وزن حفظ می‌شود یا کمی وزن از دست می‌دهید.

استفراغ شدید بارداری

 • حالت تهوع شدید در بارداری با استفراغ شدید همراه است.
 • حالت تهوعی که کاهش نمی‌یابد.
 • استفراغ که باعث کاهش شدید آب بدن می‌شود.
 • استفراغ که نمی‌توانید غذا را در معده‌تان نگه دارید.
 • از دست دادن بیش از 5% از وزن.  

 

 

بیشتر بدانید:

1- آیا برای بهبود حالت تهوع و استفراغ بارداری نیاز به درمان دارویی داریم؟

2- حالت تهوع بعد از خوردن شیر در بارداری

3- انواع حالت تهوع بارداری : تهوع خفیف و تهوع شدید

4- آیا نداشتن ویار یا حالت تهوع در هفته 8 بارداری طبیعیست؟