The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درد لگن و لانه گزینی با هم ارتباط دارند؟

لانه گزینی به فرآیندی گفته می شود که در آن سلول تخم در درون اندومتر (درونی ترین لایه رحم) جای می گیرد. این فرآیند در برخی مادران کاملا بدون علامت است درحالی که در برخی دیگر با درد و دیده شدن خون ریزی کمی در ارتباط است. به همین علت می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که درد لگن و لانه گزینی با یکدیگر ارتباط دارند. درحقیقت درد لگن در لانه گزینی یکی از نشانه های آن محسوب می شود.

آیا زمان عادت ماهیانه ی شما رسیده و در درون لگن خود احساس درد می کنید و گمان می کنید که احتمالاً به زودی خون ریزی قاعدگی شما آغاز خواهد شد.

شاید اخیراً برای باردار شدن نیز اقدام کرده باشید، چند روز از موعد عادت ماهیانه تان گذشته اما هنوز خبری از خون ریزی کامل قاعدگی نیست؟ درد هایی در شکم و لگن و احساس می کنید که مانند انقباضات کوچکی گاه و بی گاه به سراغ شما می آیند. بله حال که قاعده نشده اید، این دردها مربوط به اتصال یک فرشته ی کوچک به درون رحم شما و یا همان دردِ لانه گزینی است. این همان اولین لحظاتی است که ارتباط خونی شما با فرزندتان در حال شکل گیری است.

در زمان لانه گزینی بلاستوسیست (جنین در مراحل اولیه رشد) با کمک فعل و انفعالات بین سلولی خود را به درونی ترین لایه رحم مادر متصل می کند. این اتصال سبب بروز زخم کوچکی در دیواره رحم می شود که گاها از بخش سطحی آن چند قطره خون خارج شده، که دیده شدن آن همان لکه بینی لانه گزینی است. در مراحل بعدی حفره ایجاد شده در اندومتر توسط بافت فیبری پوشانده خواهد شد و به این ترتیب رویان در درون اندومتر رحم مادر جایگیری کرده و رشد می کند.

درد لگن و لانه گزینی

زمان لانه گزینی تقریبا مصادف با موعد بعدی قاعدگی است شماست یعنی درست همان زمانی که منتظر شروع پریود هستید. در این زمان هنوز ارتباط خونی مادر و جنین به طور کامل برقرار نشده و هورمون های تولید شده توسط جفت به خون مادر وارد نشده اند. بنابراین در روزهای پیش از قاعدگی احتمالا هنوز بدن مادر نیز از وجود این میهمان کوچک مطلع نشده و رحم در حال فراهم شدن برای آغاز خونریزی است. کرامپ ها یا همان انقباضات عضلات رحم که سبب هیپوکسی و خروج خون می شوند، گاها همزمان با لانه گزینی در درون رحم مادر رخ می دهند که سبب بروز درد لگن در مادر خواهند شد. اما در مراحل بعدی که سطح هورمون βhCG به مقدار قابل توجهی در خون مادر رسید، به ازبین رفتن جسم زرد جلوگیری کرده و به این ترتیب با ادامه تولید پروژسترون دیواره رحم ریزش نمی کند و بارداری حفظ می شود. به طور کلی می توان اینگونه نتیجه گرفت که درد لگن و لانه گزینی می تواند با یکدیگر ارتباط داشته باشند. البته درد لگن در هفته های اول بارداری کاملا طبیعی تلقی می شود البته به شرطی که شدید نبوده و با لکه بینی همراه نباشد.

به یاد داشته باشید که یکی از دلایل درد لگن در هفته اول بارداری میتواند لانه گزینی باشد و هر دردی در این زمان مربوط به لانه گزینی نیست.

 

بیشتر بدانید:

1- لانه گزینی چیست و خونریزی لانه گزینی چه علائمی دارد؟

2- تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی (PGD) چه مزایا و معایبی دارد؟

3- لکه بینی پس از تاخیر در قاعدگی نشانه بارداری و لانه گزینی می باشد؟

4- خونریزی لانه گزینی و خونریزی عادت ماهانه چه تفاوتی دارند؟