The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

جلوگیری از کمر درد در بارداری با چند راهکار ساده

احتمالا آنقدر از اطرافیانتان درمورد عوارض ناخوشایند بارداری شنیده اید که فکر می کنید بدون شک در این دوران چیزی نخواهد گذشت که کمر درد، درد لگن، درد گردن و ... به سراغتان خواهد آمد. اما در این مطلب قصد داریم چند راهکار بسیار ساده برای جلوگیری از کمر درد در بارداری را برایتان شرح دهیم تا با کمک آنها دوران حاملگی خود را با لذت هرچه تمام تر سپری کنید.

آیا جلوگیری از کمر درد در بارداری ممکن است؟

گرچه کمر درد یکی از عوارض شایع بارداری است اما به این معنی نیست که شما قطعاً به آن مبتلا خواهید شد. راهکارهایی وجود دارد که بوسیله ی آنها می توانید از بروز کمر درد در این دوران جلوگیری کنید:

  • کفش مناسب بپوشید: استفاده از کفش های طبی با پاشنه های مناسب تأثیر شگرفی در قرار گیری ستون فقرات در یک پوزیشن مناسب و جلوگیری از کمر درد بارداری خواهد داشت. در این دوران لازم است کفش های با پاشنه مناسب بپوشید تا وزنتان به طور کامل توزیع شود.
  • به صورت منظم ورزش کنید: انجام ورزش های مناسبِ دوران بارداری نه تنها مانع از افزایش وزن بیش از اندازه ی شما می شوند، بلکه با تقویت عضلات شکم، کمر و کف لگن، حمایت بهتر و مناسب تری از مفاصل به عمل آورده و مانع از بروز کمردرد می شود. بنابراین برای جلوگیری از کمر درد در بارداری درصورتی که از نظر پزشک شما بلامانع است، هرچه سریع تر انجام ورزش های مخصوص دوران بارداری را آغاز کنید. 

 مراقبت های مختلفی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا کمر درد دوران بارداری را تجربه نکنید و اگر کمر درد به سراغ شما آمد بتوانید تا با آن مقابله کرده و بر آن تسلط پیدا کنید.

موارد زیر به شما کمک می کند تا از کمر خود محافظت کنید، سعی کنید این نکات را هر روز به یاد داشته باشید:

- از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

- در صورتی که باید چیزی را از روی زمین بردارید یا بلند کنید، زانوهای خود را خم کنید و کمر خود را صاف نگه دارید.

- برای چرخیدن به اطراف پاهای خود را حرکت دهید و هرگز از قسمت ستون فقرات خود نچرخید.

- برای انجام کارهای روزمره خود از سطوح متناسب با قد و قامت خود استفاده کنید تا برای انجام کارهایتان نیاز به خم شدن نداشته باشید.

- سعی کنید از دو دست برای جابجا کردن بسته های خرید استفاده کنید، به شکلی که وزن  بسته ها در هر دو دست متوازن باشد.

- صاف بنشینید و تکیه گاه خوبی داشته باشید.

-به اندازه کافی استراحت کنید به ویژه در ماه های آخر بارداری به این مسئله بیشتر توجه کنید.

جلوگیری از کمر درد در بارداری با استفاده از تشک سفت و محکم و نیز مناسب امکان پذیر است. اگر تشک شما نرم است، می توانید زیر آن تخته قرار دهید، با انجام این کار تشک سفت تر می شود. بعلاوه هنگام خواب از بالش های بارداری استفاده کنید تا با تکیه دادن به آنها فشار کمتری بر روی کمرتان اعمال شود. اگر امکان تهیه بالش بارداری برایتان وجود ندارد، استفاده از چند بالش معمولی در پشت کمر و یک کوسن کوچک بین زانوها می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

بیشتر بدانید:

1- روش های درمان کمر درد در دوران بارداری

2- 10 نکته برای جلوگیری یا پیشگیری از کمر درد بارداری

3- تمرینات ورزشی برای کاهش کمر درد در دوران بارداری

4- دلیل کمر درد شدید در بارداری وفرق آن با درد کمر در طی زایمان