The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

میزان fsh نرمال در زنان چه مقدار است و به چه چیزی بستگی دارد

 وقتی موضوع سطح‌‌‌ هورمون‌‌‌ تحریک‌کننده فولیکول‌‌‌ و باروری به میان می‌‌آید، مهم است که بدانید هیچ سطح‌‌‌ طبیعی هورمون‌‌‌ تحریک‌کننده فولیکول‌‌‌ برای همه زنان وجود ندارد. میزان fsh نرمال در زنان به سن خانم، روز قاعدگی و ... وابسته است. با بالا رفتن سن، سطح‌‌‌ هورمون‌‌‌ تحریک‌کننده فولیکول‌‌‌ افزایش می‌‌یابد، تا زمانی که در دوران یائسگی به سطح 40 mIU / می‌لی لیتر یا بالاتر برسد.

‌‌‌ هورمون‌‌‌ تحریک‌کننده فولیکول‌‌‌ چیست؟

‌‌‌ هورمون‌‌‌ تحریک‌کننده فولیکول‌‌‌ یا FSH هورمونی است که توسط غده هیپوفیز آزاد می‌‌شود که در قسمت زیرین مغز قرار دارد. اندازه‌گیری سطح‌‌‌ هورمون تحریک‌کننده فولیکول‌‌‌ خون بخش مهمی از تشخیص و درمان ناباروری است و نشان می‌دهد آیا سطح این هورمون در خون خانم عادی است یا خیر. این اطلاعات به عنوان یک شاخص برای عملکرد تخمدان مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

سطح‌‌‌ پایین‌تر هورمون‌‌‌ تحریک‌کننده فولیکول‌‌‌ معمولاً با عملکرد بهتر تخمدان همراه است، در حالی که سطح بالاتر‌‌‌ هورمون‌‌‌ تحریک‌کننده فولیکول‌‌‌ می‌تواند نشانه کاهش کارکرد تخمدان باشد. بیشتر زنان در 20 سالگی میزان‌‌‌ هورمون تحریک‌کننده فولیکول‌‌‌ پایینی دارند و با بالا رفتن سن میزان هورمون افزایش می‌‌یابد.

 میزان fsh نرمال در زنان چقدر است؟

درزمینه تفسیر آزمایشات هورمونی زنان، آمار مرکز تحقیقات بیمارستانی (CHR) تبدیل به مرجعی برای تشخیص سطح‌‌‌ هورمون آنتی مولرین و‌‌‌ هورمون تحریک‌کننده فولیکول‌‌‌ براساس سن شده است. هر سطح‌‌‌ هورمون‌‌‌ تحریک‌کننده فولیکول‌‌‌ بسته به سن زن معنای متفاوتی می‌دهد. به عنوان مثال، اگر مقدار این هورمون در یک بانوی 30 ساله برابر با مقدار نرمال ان در یک فرد 40 ساله باشد، مساله پیری زودرس تخمدان مطرح خواهد شد. برای ارزیابی ذخیره تخمکی یک خانم و احتمال بارداری او در روشIVF، باید سطح ‌‌‌ هورمون آنتی مولرین و‌‌‌ هورمون‌‌‌ تحریک‌کننده فولیکول‌‌‌ اختصاصی سن را بررسی کنیم. 

سطح طبیعی‌‌‌ هورمون‌‌‌ تحریک‌کننده فولیکول‌‌‌ چقدر است؟

با افزایش سن زنان، سطح‌‌‌ هورمون‌‌‌ تحریک‌کننده فولیکول‌‌‌ به طور طبیعی افزایش می‌‌یابد. جدول سطح‌‌‌ هورمون‌‌‌ تحریک‌کننده فولیکول‌‌‌ در زیر مقدار نرمال fsh در زنان را با توجه به سن خانم نشان می‌‌دهد. همانطور که در جدول نشان داده شده است، سطح‌‌‌ طبیعی هورمون‌‌‌ تحریک‌کننده فولیکول‌‌‌ از کمتر از mIU/mL 7.0برای افراد زیر 33 سال و بیش از 8.5 mIU / ml برای زنان بالای 41 سال است. 

 برای اطلاع از رنج نرمال fsh در روز سوم قاعدگی بر اساس سن افراد جدول زیر را ملاحظه کنید:

سن‌‌‌

میزان نرمال fsh در روز سوم قاعدگی

< 33 سالگی

< 7.0 mlU/mL

33-37 سالگی

< 7.9 mIU/mL

38-40 سالگی

< 8.4 mIU/mL

= 41+ سالگی

< 8.5 mIU/mL

 

 در این جدول میزان fsh نرمال در زنان در روز سوم قاعدگی گردآوری شده است. همانطور که ملاحظه می کنید با افزایش سن مقدار طبیعی fsh در زنان افزایش پیدا خواهد کرد که اندازه گیری آن یکی از روش های بررسی توان باروری در بانوان خصوصا در افرادی است که با مشکلات ناباروری دست و پنجه نرم می کنند.