The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درشت شدن جنین نسبت به سن حاملگی خطرناک است؟

درشت شدن جنین به شرایطی اطلاق می شود که جنین نسبت به سن بارداری خود بیشتر رشد کرده که به آن بزرگ بودن جنین نسبت به سن حاملگی گفته می شود و در هنگام تولد به طرز قابل توجهی بزرگ به نظر می رسد. بر اساس تعریف علمی اگر وزن نوزاد در هنگام تولد بیشتر از 4500 گرم باشد درشت شدن جنین و یا ماکروزومی مطرح می شود.

ماکروزومی و یا بزرگ شدن جنین در رحم مادر

ماکروزومی جنین یعنی رشد بیش از حد جنین در رحم مادر، وقتی این عارضه تشخیص داده شود، می توان آن را به درستی مدیریت کرد. این مقاله درباره ماکروزومی و آنچه در مورد آن باید انجام دهید، اطلاعاتی در اختیارتان قرار می دهد.

وزن متوسط نوزاد در بدو تولد باید حدود ۳ تا 3/5 کیلوگرم باشد. اما برخی از نوزادان بیشتر از این میزان رشد می کنند. در حقیقت، یک اصطلاح فنی برای درشت شدن جنین و تولد نوزاد با وزن بیش از ۴ و نیم کیلوگرم هنگام تولد وجود دارد که ماکروزومی است که حدود ۸ درصد از نوزادان به آن مبتلا می شوند. اکثر نوزادان ماکروزومی بدون عوارض و کاملا سالم به دنیا می آیند. اما نوزادانی که از قسمت بزرگ‌تر بدن متولد می شوند، می توانند با خطرات بسیاری روبرو شوند. 

 علت وزن زیاد جنین و چه کسی در معرض خطر ماکروزومی یا بارداری یا یک جنین بزرگ است؟

پزشکان مطمئن نیستند که دقیقا علت درشتی جنین چیست و چرا برخی از نوزادان بزرگ تر از سایرین می شوند، زیرا برخی از بانوان بدون بیماری قابل تشخیص، نوزادانی با ماکروزومی به دنیا می آورند.

اما عواملی وجود دارد که می تواند ریسک تولد یک نوزاد بزرگ را افزایش دهد. این موارد شامل:

- ابتلا مادر به دیابت نوع۱ یا ۲. این امر به ویژه اگر دیابت شما به خوبی مدیریت نشود، صادق است. در بیشتر مادرانی که مشکل قند خون دارند، دلیل وزن زیاد جنین همین عارضه خواهد بود.

- چاقی یا افزایش وزن بیش از حد در دوران بارداری. ماکروزومی احتمالا در بانوانی که پیش از بارداری وزن نرمال و سالمی داشتند ولی در دوران بارداری بیشتر از ۱۵ کیلو وزن اضافه کرده اند، یا مادرانی که دچار چاقی بودند و در دوران بارداری بیشتر از ۹ کیلو به وزن شان اضافه شده است، رخ می دهد.

- داشتن ماکروزومی جنین در بارداری قبلی. خطر ماکروزومی با هر بار بارداری افزایش می یابد.

- بارداری بیش از ۴۰ هفته. هر جه سن بارداری بالاتر رود و جنین شما مدت بیشتری در رحم بماند، فرصت بیشتری برای رشد دارد. برای آگاهی از عدد دقیق سن بارداری خود می توانید از ابزار تقویم بارداری استفاده کنید.

- مادر با ماکروزومی متولد شده باشد. اگر مادرباردار در بدو تولد خود یک نوزاد درشت و مبتلا به ماکروزومی بوده است، احتمال دارد که نوزاد او نیز با این عارضه متولد شود درواقع در بیشتر مواردی که بیماری یا عارضه خاصی در بارداری وجود ندارد، علت بزرگ بودن جنین نسبت به سن حاملگی این است که پدر و یا مادر او نیز با همین شرایط متولد شده اند.

https://www.whattoexpect.com/pregnancy/microsomia