The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

روش تشخیص عفونت ادراری طی بارداری و راهکارهای پیشگیری

بارداری گرچه زیبا و لذت بخش است اما بدن شما را نسبت به بسیاری از بیماری ها و مشکلات مستعد تر خواهد کرد. تغییرات هورمونی ناشی از بارداری بر روی سیستم ادراری بدن مادر به گونه ای تاثیر می گذارند که استعداد ابتلا به عفونت ادراری در بارداری را افزایش خواهد داد. باتوجه به اهمیت درمان عفونت ادراری، اگر آزمایش ادرار روتین شما وجود باکتری در ادرار را تایید کرد ولی هیچ علائمی نداشته باشید، با این حال درمان عفونت ادراری ضرورت دارد.

 بارداری دورانی است که در طی نه ماه آن بدن مادر فراز و نشیب های بسیار زیادی را تجربه خواهد کرد. ابتلا به عفونت ادراری نیز یکی از مواردی است که در میان مادران باردار بسیار شایع است. افزایش استعداد ابتلا به این عارضه در دوران بارداری دلایل خاص خود را دارد اما در این مطلب ما قصد داریم روش تشخیص و نیز راهکارهای پیشگیری از این عارضه را برایتان شرح دهیم. 

عفونت ادراری در بارداری چه خطراتی دارد

ابتلا به عفونت ادراری در دوران بارداری برای جنین بسیار خطرناک است. در بانوان به علت نزدیک بودن مجرای ادراری به مدخل واژن، عفونت ادراری به راحتی می تواند منجر به عفونت واژن شده و خطر زایمان زودرس، وزن کم هنگام تولد، پارگی زودرس کیسه آب و ... را بالا ببرد.

تشخیص عفونت ادراری در بارداری

روش استاندارد تشخیص این عفونت در دوره بارداری یا خارج از بارداری، آزمایش ادرار است. در این آزمایش باید بعد از شستن و تمیز کردن ناحیه واژن، درون ظرف مخصوص آزمایشگاه کمی ادرار کنید. به یاد داشته باشید که قسمت وسط ادرار خود را به عنوان نمونه جمع آوری کنید.

اگر نتیجه آزمایش مثبت باشد و به عفونت ادراری مبتلا شده باشید، پزشک آنتی بیوتیک های مخصوص بارداری را تجویز خواهد کرد. معمولاً این داروها را باید 7-14 روز مصرف کرد تا تمام باکتری ها از بین بروند. حتی اگر پس از چند روز احساس کردید که بهتر شده اید، سعی کنید تمام دارو را طبق دستور پزشک و در زمان مشخص شده مصرف کنید. فراموش نکنید که باید میزان بسیار زیادی آب بنوشید.

 درمان عفونت ادراری در بارداری

گاهی هرچه نکات بهداشتی را رعایت کنید، باز هم ممکن است به عفونت ادراری مبتلا شوید، اما می توانید با رعایت نکات زیر مشکلات آن را در دوران بارداری کاهش دهید:

به یاد داشته باشید که در دوران بارداری بهترین راه درمان عفونت مثانه، کلیه و مجاری ادرار یا هر مشکل جسمانی دیگر استفاده از معالجه پزشکی است، اما برای مقابله و پیشگیری از این بیماری ها در دوران بارداری و حفاظت از جنین در برابر عفونت می توان از راهکارهای ساده ای استفاده کرد که درواقع بیشتر آنها همان راه حل های مربوط به درمان عفونت ادراری در بارداری به روش خانگی محسوب می گردند:

  •  با توالت دوست باشید: ممکن است هر پنج دقیقه به دستشویی نیاز پیدا کنید، از این کار خسته نشوید، زیرا تخلیه کردن ادرار اهمیت زیادی دارد، سعی کنید هر بار تمام مثانه خود را تخلیه کنید. بهتر است شب ها پیش از خواب نیز از توالت استفاده کنید. از نگه داشتن ادرار برای مدت طولانی خودداری کنید. هر زمانی که نیاز به دستشویی داشتید، فوراً اقدام کنید.
  • لباس زیر تمام نخ بپوشید: شرت های نخی این ناحیه را خشک نگاه می دارد، باکتری ها در رطوبت بیشتر رشد می کنند.
  • از هرگونه محصولات بهداشتی زنانه پرهیز کنید: لوسیون و ژل شستشوی بانوان، پودر ضدعفونی کننده و دوش واژن می توانند موجب وخیم تر شدن عفونت ادراری شوند. 
  • آب فراوان بنوشید، به ویژه اگر دچار عفونت شده اید. زیرا این کار موجب افزایش ادرار می شود و از تکثیر باکتری ها جلوگیری می کند.
  • پس از رابطه جنسی به سرعت به دستشویی بروید، زیرا باکتری ها پس از فعالیت فیزیکی بیشتر رشد می کنند.
  • تغذیه خود را ارتقاء دهید: سیستم ایمنی بدن خود را با تغذیه مناسب تقویت کنید و فعالیت فیزیکی داشته باشید. برخی از کارشناسان توصیه می کنند در دوره مصرف داروهای آنتی بیوتیک، بهتر است برای برقراری تعادل باکتری های مفید، از ماست پروبیوتیک استفاده کنید. مصرف مایعات فراوان را فراموش نکیند. طبق یک فرضیه آب میوه کرن بری می تواند از رشد باکتری ها در مثانه و عفونت این ناحیه جلوگیری کند.
  • داروهای آنتی بیوتیک: معمولاً برای درمان عفونت ادراری در بارداری داروهای آنتی بیوتیک تجویز می شود، اما تنها متخصص اورولوژی یا زنان و زایمان می توانند این کار را انجام دهند، هرگز برای درمان عفونت بدون نسخه آنتی بیوتیک مصرف نکنید.

هرگاه با هر یک از علائم عفونت مواجه شدید، فوراً به پزشک مراجعه کنید، اجازه ندهید عفونت پیشرفت کند و دچار درد شوید!   

 بیشتر بدانید:

عفونت ادراری در بارداری ، علائم و روش های درمان و پیشگیری

 مشکل تکرر ادرار در بارداری چه زمانی غیر طبیعی محسوب می شود؟

حاملگی پرخطر و عفونت ادراری با هم ارتباط دارند؟

مشکلات ادراری در دوران بارداری چند نوع و به چه علت است؟

 ادرار تیره رنگ در بارداری،آیا احتمال عفونت ادراری وجود دارد؟