The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خونریزی از مقعد در بارداری به چه علت است ؟

بارداری دورانی است که در طی آن مادر با فراز و نشیب های بسیار زیادی روبرو می شود. گرچه در بیشتر مطالب مدام از زیبایی و لذت های این دوران طلایی می گوییم اما بدون شک بارداری با سختی ها و دشواری هایی نیز همراه خواهد بود که یبوست، هموروئید و به دنبال آن خونریزی از مقعد در بارداری یکی از آنها محسوب می شود. اگر می خواهید تمامی موارد ضروری درمورد خونریزی از پشت در بارداری را بدانید و دریابید که علت خونریزی از پشت در دوران بارداری چیست و برای درمان خونریزی مقعدی در بارداری چه باید کنیم، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

علت خونریزی مقعدی در بارداری چیست؟ 

خونریزی مقعد در دوران بارداری اغلب به علت بواسیر است که در نتیجه رگ‌های متورم اطراف مقعد ایجاد می‌شود. بواسیر یا هموروئید عارضه ای شایع در بارداری، مخصوصا در سه ماهه آخر بارداری و یک هفته بعد از زایمان است. ممکن است در این مواقع، بر روی دستمال توالت یا مدفوع خود مقداری خون مشاهده کنید:

  • هنگام زور زدن برای اجابت مزاج
  • برای بیرون دادن مدفوع خشک
  • وقتی دستمال را محکم می‌کشید

شقاق مقعد، دیگر دلیل خونریزی مقعدی در بارداری است. ممکن است اطراف مقعد شکاف‌هایی ایجاد شود و هنگامی که یبوست (که یکی از عوارض دوران بارداری است) و سعی در اجابت مزاج دارید،‌ درد شدیدی را در این شکاف‌ها احساس خواهید کرد.

چگونه می‌توانیم از خونریزی بواسیر و شقاق مقعد در دوران باداری جلوگیری کنیم؟

یبوست می‌تواند باعث بواسیر و شکاف در محل مقعد شود (یا این شکاف‌ها را بدتر کند)، بنابراین اجابت مزاج مرتب از بوجود آمدن این شرایط جلوگیری خواهد کرد.انجام کارهای زیر از بوجود آمدن بواسیر جلوگیری و به از بین رفتن یبوست کمک می‌کند:

  • غذاهای سرشار از فیبر، مانند نان‌ و غلات سبوس‌دار مصرف کنید. میوه و سبزیجات تازه را در برنامه غذایی روزانه خود جای دهید. همچنین می‌توانید دو قاشق غذاخوری سبوس گندم فراوری نشده را در برنامه صبحانه خود قرار دهید.
  • آب فراوان بنوشید و هر روز آبمیوه تازه مصرف کنید. (مخصوصا آب آلو) می‌تواند مفید باشد.
  • مرتب ورزش کنید. پیاده‌روی، شنا و یوگا می‌تواند باعث بهبود یبوست ‌شود.
  • به بدن خود توجه کنید. هنگامی‌که نیاز به به دستشویی رفتن دارید، معطل نکنید.
  • از مشاور سلامت خود بخواهید تا یک مکمل غذایی بدون نسخه برایتان تجویز کند و ویتامین‌هایی که آهن کمتری دارد مصرف کنید زیرا آّهن باعث ایجاد یبوست می‌شود.

درمان خانگی خونریزی از مقعد در بارداری

برخی از بانوان برای تسکین درد از کیسه یخ و کمپرس سرد آغشته به فندق افسون‌گر استفاده می‌کنند و برخی دیگر از پدهای گرم استفاده می‌کنند. امتحان کنید که کدام روش شما کارساز است و از آن استفاده کنید. بعد از حمام آبگرم،‌ از کمپرس سرد استفاده کنید.

از دستمال توالت‌های نرم، بدون رایحه و سفید استفاده کنید، زیرا نسبت به بقیه حساسیت کمتری ایجاد خواهد کرد. یا به جای آن از دستمال‌های ضدعفونی کننده استفاده کنید. در داروخانه‌ها مسکن‌های زیادی برای بواسیر موجود است. بنابراین از مشاور سلامت خود بخواهید تا کرم یا شیاف بی‌حسی بی‌خطری برایتان تجویز کند. همه این داروها برای استفاده کوتاه مدت طراحی شده‌اند (یک هفته یا کمتر) زیرا استفاده طولانی‌مدت، ممکن است باعث التهاب بیشتر شود.

 آیا برای خونریزی از مقعد در بارداری، باید با دکتر مشورت کنم؟

اگر روی لباس زیر یا دستمال توالت خود خون مشاهده کردید، حتما پزشک را در جریان قرار دهید. گاهی تشخیص اینکه خون از مقعد بیرون آمده یا واژن سخت خواهد بود. پزشک با معاینه متوجه می‌شود که منشا خونریزی از کجا است. خونریزی مقعد، لزوما برای بانوان در سن باروری مشکل جدی به حساب نمی‌آید و خونریزی از مقعد یا شقاق، به خودی خود برطرف خواهد شد. مخصوصا اگر برای پیشگیری یا درمان یبوست اقدام کنید. اگر توصیه‌های بالا را انجام دادید و همچنان خونریزی و درد ادامه داشت، حتما به پزشک مراجعه کنید.

 

https://www.babycenter.com/0_rectal-bleeding-during-pregnancy_260.bc