The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درمان زخم دهانه رحم و مراقبتهای بعد از آن چگونه است؟

فریز کردن برای درمان زخم دهانه رحم یکی از راهکارهای درمانی برای جلوگیری از ادامه روند رشد و پیشرفت زخم های این ناحیه است. در این روش پزشک متخصص با استفاده از نیتروژن مایع سلول های آسیب دیده را منجمد می کند. با گذشت زمان در اثر ترمیم بافت های موجود، سلول های سالم جایگزین بافت های از بین رفته خواهند شد. در این متن توضیحات کاملی را در مورد نحوه فريز كردن زخم دهانه رحم برای شما شرح داده ایم.

نحوه فریز کردن برای درمان زخم دهانه رحم، چگونه باید برای فریز کردن زخم دهانه رحم آماده شد؟

پیش از انجام فریز کردن برای درمان زخم دهانه رحم، از پزشک خود بخواهید یک داروی مسکن به شما پیشنهاد کند تا در روز معین پیش از شروع فریز برای کاهش درد و گرفتگی مصرف کنید. این فرآیند درمانی ممکن است در برخی از بانوان به سرگیجه منتهی شود، به همین دلیل بهتر است یک همراه داشته باشید. فراموش نکنید که یک پد نوار بهداشتی نیز به همراه داشته باشید، زیرا معمولاً پس از فریز کردن دچار ترشحات آبکی خواهید شد.

 نحوه فریز کردن زخم دهانه رحم؟

در ابتدا پرستار یا دستار پزشک یک روپوش بیمارستانی به شما می دهد تا بتوانید لباس های نیم تنه پایین خود را درآورید. سپس مانند روال گذشته روی تخت معاینه داخلی زنان دراز می کشید و پاهای خود را باز کرده و روی جای پا می گذارید.

سپس متخصص زنان و زایمان با ابزاری بنام اسپکولوم به آرامی دیواره های واژن را باز می کند و با وسیله ای بنام کولپوسکوپ دهانه رحم را معاینه می کند. این کار به شناسایی بهتر سلول های معیوب کمک می کند. برخی از پزشکان برای پیش از شروع فریز از داروی بی حسی استفاده می کنند.

سپس پزشک دستگاه مخصوصی را درون واژن کرده و به دهانه رحم فشار وارد می کند، گاز نیتروژن مایع در دمای منفی 50 درجه سانتیگراد فلز را سرد کرده و روی دهانه رحم یک گوی یخ تشکیل می دهد. این گوی یخ می تواند سلول های معیوب را از بین ببرد و مانع از تبدیل آنها به سرطان شود. ممکن است در حین انجام فریز با گرفتگی رحمی و کمی سرما مواجه شوید.

معمولاً درمان زخم دهانه رحم به روش فریز کردن هر کدام از زخم ها چند ثانیه بیشتر زمان نمی برد اما برای کسب نتیجه بهتر، پزشک می تواند دستگاه را به مدت 3 دقیقه روی زخم نگه دارد. در کمتر از 5 دقیقه فریزها آب می شوند، سپس پزشک می تواند این روند را دوباره تکرار کند.

 مراقبتهای بعد از فریز رحم

بطور کلی می توانید بلافاصله پس از فریز رحم براحتی تمام فعالیت های طبیعی خود را انجام دهید، اما باید به مدت 2 تا 3 هفته از دوش واژینال، تامپون و رابطه جنسی بپرهیزید تا سلول های دهانه رحم به حالت عادی خود بازگردند.

از جمله مراقبت های بعد از فریز زخم رحم، مساله ترشحات واژینال بعد از فریز است. معمولاً تا 2 هفته پس از فریز رحم با ترشحات خونی یا آبکی روبرو خواهید بود. این علائم خطرناک نیستند و نشان دهنده ترمیم سلول های داخلی بشمار می روند. در این مدت حتماً باید بجای تامپون از نوار یا پد بهداشتی استفاده کنید. اگر از قرص های پیشگیری از بارداری استفاده می کرده اید، می توانید بدون هیچ نگرانی مصرف آن را ادامه دهید.

3 تا 6 ماه پس از انجام فریز باید یک تست پاپ اسمیر انجام دهید تا از زدودن سلول های بیمار و توقف رشد مجدد آنها اطمینان حاصل کنید. معمولاً روش فریز کردن 85 تا 90 درصد موفقیت آمیز خواهد بود، اما اگر پس از 3 تا 6 ماه همچنان سلول های بیمار وجود داشته باشند، باید برای درمان آن از روش دیگری استفاده کرد.

درمان زخم دهانه رحم در بارداری

پس از کسب اطلاعات کامل درمورد درمان زخم دهانه رحم به روش فریز کردن و نکات مربوطه، پیش از انجام فریز حتماً پزشک را از بارداری خود مطلع کنید، زیرا انجام فریز زخم دهانه رحم در بارداری ممنوع است، بهتر است برای انجام فریز تا پایان بارداری و پس از زایمان صبر کرد.

سلول های پیش سرطانی با سرعت پایینی رشد می کنند، به همین دلیل می توان در حین بارداری با انجام معاینات منظم از تغییر غیرطبیعی آنها اطمینان حاصل کرد.  

 

مطالعه بیشتر:

1- علت سرطان دهانه‌ رحم چیست و چگونه درمان می شود؟

2- علت بیرون زدگی دهانه رحم چیست و چگونه درمان می شود؟

3- علائم زخم دهانه رحم چیست و عکس زخم رحم چگونه است؟

4- نارسایی و ضعف دهانه رحم، عوامل و درمان