The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

استخر در بارداری ، 5 مزیت برتر استخر رفتن در بارداری چیست؟

آیا در دوران بارداری می خواهید استخر بروید و نگران هستید که مبادا استخر در بارداری برای سلامتی فرشته کوچک شما مضر باشد؟ نگران نباشید! استخر رفتن در دوران بارداری و ورزش شنا بنا به دلایل بسیاری برای خانم های باردار مفید است و در صورت عدم وجود عوارض بارداری و یا هرگونه ممنوعیت پزشکی می توان بدون نگرانی تا موعد زایمان به انجام این ورزش پرداخت. در این متن به 5 مزیت برتر استخر رفتن در بارداری و شنا در این دوران اشاره می شود.

استخر در بارداری ضرر دارد؟

چنانچه وقت آزاد کمی دارید و در جستجوی ورزشی هستید که همه اعضای بدن را به تحرک وادارد، شنا گزینه بسیار مناسب و ایده آلی برای شما است. استخر در بارداری و ورزش شنا به علت استفاده از عضلات اصلی بدن نقش موثری در افزایش قدرت و توانمندی کل بدن دارد. شنا قدرت، استقامت و انعطاف پذیری بدن را افزایش داده و باعث ورزیده شدن عضلات و افزایش سطح آمادگی جسمانی بدن می شود. علاوه بر آن تقویت قلب و عروق، بهبود گردش خون و تقویت ریه و دستگاه تنفسی از دیگر مزیت های مهم شنا به شمار می روند و این تمام چیزی است که پزشک انجام آن را در دوران بارداری به شما توصیه کرده است!

استخر در بارداری و شنا کردن از فشار وارده بر مفاصل و رباط ها می کاهد

در دوران بارداری هورمونی به نام ریلکسین در بدن ترشح می شود که با شل کردن عضلات رحم و لیگامان های حمایت کننده از مفصل لگن موجب سهولت اتساع رحم و فراهم کردن شرایط برای زایمان طبیعی می شود. هورمون ریلکسین با افزایش اتساع و انعطاف پذیری عروق خونی به آنها در تحمل حجم اضافه خون در این دوران کمک می کند. علاوه بر آن این هورمون با ایجاد تغییرات عمده در سیستم عضلانی-اسکلتی باعث نرم شدن مفاصل و افزایش انحنای ستون فقرات شده و در نهایت سبب می شود که خانم های باردار در این دوران بیش از مواقع دیگر در معرض آسیب های مفصلی قرار بگیرند. این در حالی است که شنا از نظر آسیب پذیری یکی از کم خطرترین ورزش ها محسوب شده و احتمال رگ به رگ شدن و ابتلا به سایر صدمات مفصلی در حین این ورزش به حداقل می رسد. آب از فشار وارده بر روی ستون فقراتتان کاسته و باعث می شود احساس بی وزنی خوشایندی را تجربه کنید.

 استخر در بارداری و شنا کردن مانع از گرمای بیش از حد بدن می شود

در دوران بارداری سرعت تنفس شما افزایش یافته و در نتیجه با انجام کوچکترین فعالیتی به سرعت شروع به عرق ریختن می کنید. در واقع تعریق یک مکانیسم طبیعی است که از جنین در مقابل گرمای بیش از حد بدن محافظت می کند. اگر چه خطر تولید گرمای بیش از حد و خطرناک در هنگام پرداختن به ورزش بسیار اندک است (مگر آنکه در هوای گرم و مرطوب به فعالیت های ورزشی شدید و سنگین بپردازید) ولی با این حال افزایش جریان خون و بالا رفتن میزان سوخت و ساز بدن که از تغییرات فیزیولوژی و طبیعی بدن در این دوران است باعث می شود که در هنگام ورزش احساس گرما کنید. چنانچه تحمل گرمای ناشی از ورزش برایتان دشوار و ناخوشایند است ورزش شنا به دلیل خنک نگه داشتن بدن گزینه بسیار مناسب و کارآمدی برای شما است.

استخر در بارداری و شنا کردن در تسکین حالت تهوع موثر است

تجربه مادران از حالات و علائم بارداری با یکدیگر متفاوت است و هر مادری روش منحصر به فرد خودش را در پیشگیری از حالت تهوع دارد. به گفته اغلب مادرانی که از تهوع صبحگاهی رنج می برند شنا دارای اثرات مفیدی در رفع حالت تهوع است.  فارغ از چرایی این مساله که می تواند ناشی از علل مختلفی نظیر تاثیر ورزش در ارتقا سطح سلامت، پاسخ فیزیولوژیک خاص بدن نسبت به ورزش شنا و یا حتی احساس راحتی و آرامش بیشتر در آب باشد به هر حال در شنا ویژگی خاصی هست که به مادران باردار کمک می کند که در این دوران احساس بسیار بهتری داشته باشند.

استخر در بارداری و شنا کردن در امور روزمره شما خللی وارد نمی کند

به جز یک مایوی مخصوص بارداری که با پیشرفت بارداری خود به آن نیاز پیدا خواهید کرد برای شرکت در جلسات شنا به وسایل تمرینی یا تجهیزات ورزشی دیگری نیاز نخواهید داشت. اگر چه در این دوران غوطه ورشدن در آب برای شما ممنوع است ولی در صورتی که انجام این کار برایتان مشکل نبوده و توانایی انجام آن را دارید گاهی زیرآبی رفتن های بسیار کوتاه در طول شنا مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد. تا هنگامی که از انرژی لازم و کافی برخوردارید می توانید به طور معمول به شنا بپردازید و در انجام انواع شناها هیچ گونه مشکل یا ممنوعیتی نخواهید داشت. ولی با این وجود برخی از مربیان انجام شنای قورباغه را به دلیل تقویت عضلات کمر و سینه به خصوص در سه ماهه سوم بارداری به مادران باردار توصیه می کنند.  

به طور خلاصه استخر در بارداری و شنا کردن در ایجاد شادابی و نشاط و تامین سلامت خود و جنینتان کمک کرده و ورزشی عالی برای تمامی مادران باردار است!

  • استخر رفتن در بارداری و ورزش شنا راهی عالی برای حفظ سلامت مادر و جنین است.
  • ورزش با سوزاندن کالری های مازاد بدن در حفظ وزن سالم و ایده آل، بهبود وضعیت جسمانی و همچنین تقویت عضلات که موجب تسهیل فرایند زایمان و بازیابی هر چه سریع تر بدن پس از زایمان می شود کمک بسیار موثری به شما می کند.
  • استخر رفتن در زمان بارداری در بهبود خواب شبانه، ایجاد نشاط و افزایش سطح انرژی بدن بسیار موثر است.

 

بیشتر بدانید:

1- ورزش هایی برای کسب تعادل در دوران بارداری

2- ورزش در آب در دوران بارداری

3- همه چیز در مورد شنا کردن در دوران بارداری

4- آیا خوردن آب دریا هنگام شنا در بارداری مشکل ساز است؟