آبمیوه ویژه صبحانه در بارداری

* این وعده غذایی منبعی خوب است از ویتامین A ،C ،B6 و کلسیم،‌ فسفر، آهن و آنتی اکسیدان

در سه ماهه اول بارداری بدن مادر دستخوش تغییرات بسیاری می شود تا پاسخگوی رشد سریع جنین درون رحم خود باشد، بنابراین دریافت مواد مغذی مورد نیاز بدن مادر و جنین در حال رشد از اهمیت بیشتری برخوردار است. اما متاسفانه در این مرحله از بارداری اکثر مادران باردار اشتهای چندانی به خوردن غذا ندارند و از طرفی حالت تهوع، استفراغ و ویار که از مشکلات شایع سه ماهه اول بارداری هستند تمایل مادر باردار را به خوردن بسیاری از مواد مغذی ، سالم و ضروری این دوران را کاهش می دهد.

بهترین برنامه غذایی برای مادران باردار بهرمندی از تمامی گروهای غذایی است. برخورداری از یک رژیم متنوع و مغذی  مانند لبنیات، گوشت، غلات، حبوبات و سبزی و میوه می تواند نیازهای شما و فرزندتان را در دوران بارداری تامین کند.

خواص سیب در بارداری

مصرف سیب به طور مرتب در دوران بارداری خواص زیادی دارد. سیب غنی از آنتی اکسیدان، فلاون و غنی از فیبر می باشد. ویتامین ث موجود در سیب اثرات منفی رادیکال های آزاد را از بین می برد. سیب احتمال پیشروی سرطان را کاهش داده به خصوص سرطان سینه . همچنین مقاومت بدن در برابر عفونت را افزایش می دهد. ویتامین های ب موجود در سیب از سلول های قرمز خونی محافظت می کند. مقدار فیبر بالای موجود در سیب به مبارزه با کلسترول بد می پردازد. همچنین سیب از بیماری های قلبی، دیابت و فشار بالا جلوگیری می کند. سیب همچنین سلامتی عصبی را افزایش داده و از سکته جلوگیری می کند.

 

مواد لازم

  • سیب 4 عدد
  • هویج 2 عدد
  • زنجبیل تازه 2 سانتی متر
  • آب لیمو تازه 1 قاشق چایخوری

طرز تهیه:

سیب ها را به چهار قسمت برش داده و هویج ها را به دو نیم تقسیم کنید و همراه زنجبیل داخل آبمیوه گیری قرار دهید (برای گرفتن آب میوه ها). آب میوه ها را در دو لیوان مناسب ریخته و آب لیمو تازه را به آن اضافه کرده و نوش جان کنید.

* اگر صبح ها خوردن مواد جامد به عنوان اولین خوراکی برای شما سخت است، این آبمیوه مغذی و روان را که ترکیبی از میوه و سبزی است را حتماٌ امتحان کنید. برای تاثیر بیشتر، آبمیوه ها را بلافاصله بعد از تهیه آن مصرف کنید، زیرا ویتامین های میوه ها و سبزی ها بعد از برش به تدریج کاهش می یابند.

منبع: ماهنامه نی نی +