نوشیدنی طالبی و زنجبیل

نوشیدنی سرشار از ویتامین C و بتاکاروتن (طالبی و زنجبیل)

* این وعده غذایی منبعی خوب است از ویتامین C و بتاکاروتن

در سه ماهه اول بارداری بدن مادر دستخوش تغییرات بسیاری می شود تا پاسخگوی رشد سریع جنین درون رحم خود باشد، بنابراین دریافت مواد مغذی مورد نیاز بدن مادر و جنین در حال رشد از اهمیت بیشتری برخوردار است. اما متاسفانه در این مرحله از بارداری اکثر مادران باردار اشتهای چندانی به خوردن غذا ندارند و از طرفی حالت تهوع، استفراغ و ویار که از مشکلات شایع سه ماهه اول بارداری هستند تمایل مادر باردار را به خوردن بسیاری از مواد مغذی ، سالم و ضروری این دوران را کاهش می دهد.

بهترین برنامه غذایی برای مادران باردار بهرمندی از تمامی گروهای غذایی است. برخورداری از یک رژیم متنوع و مغذی  مانند لبنیات، گوشت، غلات، حبوبات و سبزی و میوه می تواند نیازهای شما و فرزندتان را در دوران بارداری تامین کند.

 

خوردن طالبی در بارداری

خوردن طالبی در بارداری مجاز است و مشکلی ایجاد نمی کند زیرا طالبی بسیار مفید است و مواد مغذی زیادی نیز دارد. کالری آن متوسط و مواد مغذی آن فراوان است بنابراین برای خانم های باردار مفید است. این میوه برای رشد و تکامل جنین نیز مفید است.اما اگر پزشک خوردن طالبی را ممنوع کرد تعجب نکنید زیرا احتمال وجود باکتری لیستریا بیرون آن وجود دارد. اما در صورت پوست کردن آن مشکلی ایجاد نمی شود. 

 

مواد لازم

  • طالبی 1 عدد، (دانه‌ها و پوست آن را جدا کنید.)
  • زنجبیل تازه 2 سانتی متر

طرز تهیه:

طالبی را به صورت قطعات کوچک خرد کرده و همراه زنجبیل داخل مخلوط کن ریخته و به خوبی مخلوط کنید. سپس نوشیدنی را در دو لیوان مناسب سرو کنید.

*ترکیب طالبی و زنجبیل بسیار خوشمزه و در رفع حالت تهوع نیز موثر است.

 

منبع : ماهنامه نی نی +