برای حفظ رابطه عاشقانه چه کنیم، حفظ رابطه عاشقانه در بارداری

هر رابطه‌ای گاهی وارد یک مرحله چالشی می‌شود و مطمئناً تحمل آن برای هیچ زوجی آسان نیست. بارداری یکی از آن مراحل است. به غیر از فقدان صمیمیت، محدودیت زمانی، دگرگونی هورمون ها و اعصاب فرسوده می‌تواند حتی برای یک رابطه خوب و نرمال ویران کننده باشد. با این حال روزنه امید اینست که این یک مرحله گذرا است و همه چیز به زودی حل خواهد شد. در این جا این سوال مطرح می شود که برای حفظ رابطه عاشقانه چه کنیم؟ به یاد داشته باشید که با روشن نگه داشتن چراغ رابطه‌تان، هر دوی شما می‌توانید از این مرحله عبور کنید. درمورد این سوال که برای حفظ رابطه عاشقانه چه کنیم، در اینجا به چند راهکار اشاره می‌شود که می‌توانید در هنگام بارداری انجام دهید تا رابطه خود را با طراوت حفظ کنید.

برای حفظ رابطه عاشقانه چه کنیم؟

در ادامه راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم که با کمک آنها می توانید رابطه عاشقانه خود را در بارداری حفظ کنید.

۱- در مورد مسائلی غیر از بارداری صحبت کنید:

یکی از تغییرات فوری پس از بارداری اینست که همیشه مکالمات درباره شما و بارداریتان ختم می‌شود. البته بدیهی است که صحبت‌های هر دوی شما اغلب به این مبحث منتهی شود. اگرچه بحث کردن در مورد ترس‌ها و هراس‌ها با یکدیگر خیلی خوب و مفید است، ولی تمرکز کردن روی مسائل ضروری دیگر نیز اهمیت دارد. سعی کنید فضایی برای گفتگوهای طنز آمیز و شوخی ایجاد کنید. این به برداشتن فشارهایی که در نتیجه بارداری متحمل می‌شوید کمک می‌کند و باعث می‌شود که هر دوی شما مشتاق باشید که گاهی با هم وقت صحبت و گفتگو داشته باشید.

 2- یک قرار بیرون بگذارید:

با گذشت هر مرحله از بارداری، یک مادر باردار به طور فزاینده ترجیح می‌دهد که در خانه بماند و استراحت کند. این به دلیل احساس خستگی مفرطی است که او گاه به گاه احساس می‌کند. اما بیرون رفتن با همسر ایده بسیار خوبی است. به یاد داشته باشید هنگامی که نوزادتان متولد شود، هردوی شما باید بیرون رفتن و شام خوردن با هم در بیرون از خانه را برای مدت طولانی فراموش کنید. پس از این زمان بیشترین بهره را ببرید. یک برنامه تفریحی و رمانتیک برای خودتان ترتیب دهید. به زودی درمی‌یابید که این قرار ملاقات‌ها به بهترین خاطرات شما در آینده تبدیل خواهند شد.

 3- وظایف خانه داری را با هم تقسیم کنید:

اکثر زوجین دوست دارند باور کنند که کاملاً همدیگر را درک می‌کنند. این درک کردن زمانی ظاهر می‌شود که همسرش درک کند در این دوران برای انجام کارهای خانه به کمک نیاز دارد. هنگامی که همسرش در شستن ظروف یا لباس به او کمک می‌کند، مادر باردار خوشحالی زایدالوصفی احساس می‌کند. هر دوی شما می‌توانید هنگام انجام کار در آشپزخانه، مثل آشپزی و نظافت با هم تفریح و شوخی کنید تا انجام کار دلپذیرتر باشد.

 ۴- از داشتن رابطه جنسی نترسید:

اکثر زوجین از زمان شروع بارداری رابطه عاشقانه شان را متوقف می کنند. ترس و احتیاط قابل درک هستند، خصوصا در صورت داشتن سابقه سقط جنین. با اینحال داشتن روابط زناشویی به ویژه در سه ماهه دوم بارداری کاملا ایمن است. و این هیچ آسیبی به جنین نمی رساند. قبل از ادامه دادن به آن با پزشک خود صحبت کنید. در اینصورت می توانید با ارامش خیال روابط عاشقانه داشته باشید.

 ۵- از خودداری کردن از روابط عاشقانه نترسید:

بله، ممکن است مجبور باشید برای مدتی از روابط عاشقانه دور بمانید. اما در این مورد استرس نداشته باشید. همانطور که قبلا گفته شد، این برای تمام ۹ ماه نیست! ممکن است همسرتان بخواهد پوزیشن ها را تغییر دهد تا بهترین وضعیت را برای شما پیدا کند. همچنین، عشقبازی لزوما نباید همراه با مقاربت باشد. راه های بسیاری برای ایجاد صمیمیت و روابط عاشقانه وجود دارد. در آغوش گرفتن، ماساژ دادن، لمس کردن و غیره…برخی از راهها برای نزدیک شدن و داشتن صمیمیت با شریک زندگیتان است.

 6- اعصاب خود را مدیریت کنید:

به غیر از بارداری، موارد استرس‌زای دیگری هم در زندگی وجود دارند، مثل کار، مسئولیت‌های خانه داری و غیره. و در چنین موقعیتی، امکان دارد یکی یا هردوی شما عصبی و پرخاشگر شوید. در حالی که ممکن است دشوار باشد که بتوانید وضعیت خود را حفظ کنید، سعی کنید تا آنجا که ممکن است صبور باشید. اگر همسرتان عصبانی است و تمایل ترک منزل و هواخوری دارد ، عقل حکم می‌کند شما سنگر را حفظ کنید تا او آرام بگیرد. بعداً و زمانی که آرام شدید می توانید در مورد مسئله و همچنین مقابله با موقعیت مشابه در آینده صحبت کنید.

برای حفظ رابطه عاشقانه چه کنیم؟ به یاد داشته باشید که بارداری فقط یک قسمت از زندگی شماست. این یک دوران گذرا با یک نتیجه زیبا است. اما همه این مسائل با فراز و فرودها پیش خواهد آمد. با اینحال، به شما اطمینان می‌دهم که اگر بعضی از توصیه های بالا را انجام دهید، به تقویت پیوند بین شما و همسرتان کمک خواهد کرد. بنابراین هردوی شما می‌توانید به عضو جدید خانواده با یک بغل خاطرات شاد خوش آمد بگویید.

 

بیشتر بدانید:

1- 6 سوال در مورد میل و رابطه جنسی طی بارداری

2- تاثیر رابطه جنسی در دوران بارداری بر مادر و جنین

3- آیا داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری خطرناک است؟

4- 10 روش به ارگاسم رسیدن زنان

 

منبع: momjunction