The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تسریع در افتادن بند ناف نوزاد چه کاری می توان انجام داد؟

جنین در رحم مادر مواد مغذی و اکسیژن را از طریق جفتی که به دیواره داخلی رحم متصل است، دریافت می‌کند. در این میان بندناف رشته حیاتی است که فرزندتان تمامی ضروریات رشد خود را به این طریق دریافت می‌کند. پس از به دنیا آمدن فرزندتان پزشک به بندناف گیره زده و از محلی نزدیک به بدن نوزاد آنرا قطع می‌کند. از آنجاییکه هیچ عصبی در بندناف وجود ندارد،  این روند برای شما و فرزندتان کاملا بدون درد است. بسیاری از مادران می پرسند که برای تسریع در افتادن بند ناف نوزاد چه کاری می توان انجام داد؟ اگر شما هم می خواهید بدانید که راه تسریع در افتادن بند ناف نوزاد چیست، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

تسریع در افتادن بند ناف نوزاد

انتهای کوچک بندناف باقی می‌ماند و با گذشت روزها انتهای بندناف بیشتر خشک می‌شود و سخت شده و به رنگ قهوه‌ای، سیاه تبدیل می‌گردد. حدود هفت تا 14 روز برای خشک شدن و افتادن انتهای بندناف زمان نیاز است و از آن زخم کوچکی به جا می‌ماند که ممکن است، برای بهبودی و بسته‌شدن کامل به گذشت چند روز بیشتر نیاز باشد. درحقیقت اگر می خواهید این روند هرچه زودتر به اتمام برسد، بایستی اقدامات مراقبتی و بهداشتی را انجام دهید تا بند ناف نوزاد شما دچار عفونت نگردد.

نکات مراقبت از بند ناف

بندناف را باید پاکیزه و خشک نگه داشت. پوشک نوزاد را قسمت بندناف ببندید، تا همواره در معرض هوا قرار داشته باشد و از ادرار نوزاد در امان باشد. زمانی‌که انتهای بندناف افتاد، ممکن است، کمی خون را روی پوشک نوزاد مشاهده کنید که عادی است. درگذشته توصیه می شد که با استفاده از گاز استریل و الکل، بند ناف نوزاد را پاک کنید. اما امروزه این کار منسوخ شده است. به هیچ وجه به بند ناف دست نزده و فقط آن را بیرون از پوشک نوزاد در معرض هوا قرار دهید تا هرچه زودتر خشک شود. بعلاوه از حمام کردن طولانی فرزندتان تا افتادن بندناف خودداری کنید.

با پزشک مشورت کنید، اگر:

  • فرزندتان دچار تب شد یا کاملا ناخوش به نظر رسید.
  • ناف یا ناحیه پیرامون آن متورم یا به رنگ قرمز شد.
  • روی انتهای بندناف یا نزدیک به آن چرک ظاهر شد.

نکاتی برای شما در مراقبت از بندناف

  • قبل و بعد از مراقبت و خشک نگه داشتن بندناف کودکان، دستان خود را با آب و صابون بشویید و همواره قسمت ناف کودک را در معرض هوا قرار دهید یا آنرا با لباس پاکیزه نوزاد به آرامی بپوشانید.
  • با هر تعویض پوشک آنرا تمیز کنید تا زمانی که سخت و خشک شود.
  • از تماس با پوست آن ناحیه خودداری کنید.
  • برای تسریع در افتادن بند ناف نوزاد، در هوای گرم، به فرزندتان فقط پوشک و بالاتنه بپوشانید و اجازه دهید تا جریان هوا روند خشک شدن را سرعت بخشد. هرگز به کشیدن بندناف اقدام نکنید، حتی اگر به نظر افتاده و در ظاهر به نخی بند است.

 

بیشتر بدانید:

1- چرا بند ناف دور گردن جنین می پیچد؟

2- علت تک شریانی بودن بند ناف چیست و چه خطراتی دارد؟

3- مزایا و خطرات تاخیر در بریدن بند ناف چیست؟

4- عکس عفونت بند ناف نوزاد و آیا بند ناف نوزاد عفونت می کند؟