The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درمان درد قفسه سینه در بارداری چگونه است؟

بارداری دورانی است که شما را از همان هفته های ابتدایی با فراز و نشیب های بسیار زیادی روبرو خواهد کرد. بسیاری از مادران در دوران حاملگی دردهایی را تجربه می کنند که پیش از این هرگز با آنها مواجه نشده بودند. یکی از این مشکلات نسبتا شایع، درد قفسه سینه است. اگر شما هم با این مسئله روبرو هستید، در ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت که برای درمان درد قفسه سینه در بارداری چه راهکارهای ساده ای پیش روی شما وجود دارد.

درد قفسه سینه در بارداری

تغییرات هورمونی ناشی از حاملگی همانند افزایش هورمون ریلکسین و پروژسترون، درکنار بزرگ شدن رحم و جنین درون آن، سبب می شود که به بافت های استخوانی و مفاصل بین استخوان های قفسه سینه فشار بسیار زیادی وارد گردد. این فشارها که گاها با تنگی نفس و حتی مشکلات سوء هاضمه در مادر همراه می شود، سبب بروز دردی از خفیف تا متوسط و حتی شدید در قفسه سینه خواهد شد.

تشخیص درد قفسه سینه در بارداری

پزشک شما را معاینه می‌کند و در مورد نشانه‌ها و زمان زایمان سوال می‌کند. همچنین ممکن است فشار خون شما را اندازه‌گیری کند. بسته به مرحله‌ بارداری، ممکن است آزمایش‌های دوره جنینی توصیه شود. این کار باعث تشخیص علت درد قفسه سینه در دوران بارداری می‌شود.

 • چه چیز باعث تشدید درد قفسه سینه می‌شود: نشستن طولانی مدت پشت میز یا رانندگی ممکن است باعث فشار به قفسه سینه شود. پزشکان توصیه می‌کنند هر ۴۵ دقیقه حرکات کششی انجام دهید و با استفاده از یک توپ در محل کار تمرین کنید.
 • پیشگیری از درد قفسه سینه در بارداری: هرچند نمی‌توان به طور صد در صد از درد پیشگیری کرد اما روش‌هایی وجود دارد تا بتوانیم این درد را قابل تحمل کنیم.
 •  به طور مرتب ورزش کنید: با یوگا کردن فعال بمانید و درد دنده را کنترل کنید. بسته به توده بدنی، وزن ایده‌آل خود را حفظ کنید و با این اقدامات بارداری راحتی را تجربه کنید.
 •  به یک کایروپرکتور مراجعه کنید: کایروپرکتور کسی است که به سیستم استخوان‌بندی بدن آگاه است. مراجعه منظم به کایروپرکتور باعث می‌شود استخوان‌ها از تنش بی مورد در امان باشند.

روش های درمان درد قفسه سینه در بارداری

در ادامه بهترین روش های خانگی برای درمان درد قفسه سینه در بارداری ذکر شده است:

 • وضعیت نشستن خود را اصلاح کنید: در مراحل آخر بارداری، خمیدگی ستون فقرات باعث تشدید درد قفسه سینه خواهد شد. بدنتان را در حالت صاف نگه دارید و هنگام نشستن به عقب تکیه دهید و راه بروید تا به قفسه سینه فشار وارد نشود. 
 • از توپ‌های ورزشی استفاده کنید: توپ ورزشی تهیه کنید. به توپ تکیه دهید و این کار باعث کشیده شدن ماهیچه‌های دنده می‌شود. مطمئن شوید که حرکت را درست انجام می‌دهید.
 • از کمپرس گرم و سرد استفاده کنید: استفاده از کمپرس آب سرد یا گرم در محل درد کمی احساس آرامش خواهد داد. این کار به تدریج گره‌های ماهیچه‌ها را باز می‌کند. دوش آبگرم نیز می‌تواند کمک کننده باشد.
 • برای بدن خود تکیه‌گاه داشته باشید: در دوران بارداری هیچ چیز مهم‌تر از فراهم نمودن تکیه‌گاه برای بدن نیست. محصولاتی وجود دارد که از بدن شما و جنین پشتیبانی می‌کند. به عنوان مثال، سینه بندهای پرستاری، بالش‌های مادری و محصولات پشتیبانی کمر به شما امکان می‌دهد وضعیت مناسبی را حفظ کنید. همچنین می توانید از کمربند بارداری استفاده کنید.
 • لباس‌های گشاد بپوشید: از پوشیدن لباس‌های تنگ که باعث فشرده شدن سینه‌ها می‌شود پرهیز کنید. لباس‌های گشاد باعث می‌شود راحت‌تر نفس بکشید و از درد جلوگیری می‌کند.
 • ماساژ را امتحان کنید: ماساژ بدن راه حلی ساده و تاثیرگذار برای رهایی از درد است. می‌توانید از طریق آنلاین ماساژهای آسان را یاد بگیرید یا از شخصی که در این کار مهارت دارد کمک بگیرید.

چه زمان باید برای درمان درد قفسه سینه در بارداری به پزشک مراجعه کنید؟

در اغلب موارد درد قفسه سینه به دلیل تغییرات فیزیکی بدن در دوران بارداری است. دردهای غیرقابل تحمل در این دوران می‌تواند به دلایل زیر باشد:

 • پره اکلامپسی: مشکلی است که در دوران بارداری پیش می‌آید. علائم آن درد شدید شکم، وجود پروتئین در ادرار و فشار خون بالا و درد در بالای شکم (اپی‌گاستریک) است.
 • سندرم HELLP: از عوارض سندرم HELLP درد شدید دنده‌ها (درد بالای شکم) است،‌ حالت تهوع، استفراغ،‌ سرگیجه و سردرد از نشانه‌های آن است. اگر این علائم را دارید باید سریع به پزشک مراجعه کنید.
 • سندرم باد-کیاری: از شرایط نادری است که باعث می‌شود رگ‌هایی که به سمت کمر می‌روند مسدود شوند و باعث آسیب کبدی و درد قفسه سینه شود (درد در بالای شکم). هرچند این اتفاق بسیار نادر است اما بارداری باعث تشدید این بیماری می‌شود.

سرطان کبد: شواهدی وجود دارد که بارداری در بانوانی که سابقه سرطان کبد داشته‌اند یا در خطر ابتلا به این بیماری هستند باعث رشد کبد می‌شود. تومور بوجود آمده کبد را به سمت بالا فشار می‌دهد و باعث درد قفسه سینه در سمت راست می‌شود که باید توسط پزشک معاینه شود.

در حدود هفته ۳۶ بارداری، جنین به سمت لگن حرکت می‌کند تا برای زایمان آماده شود و شما را از درد آزاردهنده دنده‌ها رها می‌کند. بنابراین تا قبل این اتفاق باید در مورد روش های درمان درد قفسه سینه بیشتر بدانید و خود را برای اجرا کردن آنها آماده کنید.می‌توان از درد قفسه سینه در دوران بارداری رهایی پیدا کرد. باید مرتب پزشک را در جریان هرگونه ناراحتی خود قرار دهید. به یاد داشته باشید یک مادر سالم به معنای کودکی سالم خواهد بود.

 

بیشتر بدانید:

1- تنگی نفس در بارداری Shortness of breath in pregnancy

2- علت درد قفسه سینه در دوران بارداری چیست؟

3- درمان درد قفسه سینه در بارداری و راهکارهای درمان خانگی آن

4- درد دنده در بارداری از علت تا درمان آن چگونه است؟

منبع: parenting.firstcry