The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بهترین وضعیت برای خواب نوزاد یابهترین حالت خواب نوزاد کدام است؟

بعد از گذشت چند روز از زایمان احتمالا متوجه شده اید که خواب نوزادتان می تواند به تنهایی به یک چالش بزرگ تبدیل گردد. بعد از تلاش ها و گریه های فراوان و نهایتا خوابیدن نوزاد حال از خود می پرسید که بهترین وضعیت برای خواب نوزاد کدام است؟ نوزادم را باید به پشت بخوابانم یا به پهلو؟ در ادامه این متن همه چیز را درمورد بهترین حالت خواب برای نوزادان برای شما شرح خواهیم داد و خواهیم گفت که ایمن ترین و بهترین روش برای خواب کودک کدام است.

بهترین وضعیت برای خواب نوزادان

بهترین وضعیت خواب نوزاد به پشت است. همواره نوزاد خود را به پشت بخوابانید، زیرا احتمال خطر خفگی در هنگام خواب، به ویژه برای نوزادانی که در هنگام خواب به پهلو یا روی شکم قرار می‌گیرند زیاد است. شما همیشه باید نوزاد خود را به پشت بخوابانید و نه به پهلو یا به جلو. خواباندن نوزاد به پشت یکی از مهمترین کارهایی است که می‌توانید برای محافظت هرچه بیشتر او در هنگام خواب انجام دهید. شواهد و مدارک بسیاری از سراسر جهان وجود دارند که نشان می‌دهند خوابیدن نوزاد در ابتدای خواب شب یا چرت روزانه به پشت، به طور قابل توجهی خطر سندروم مرگ ناگهانی نوزادان را کاهش می‌دهد.

مواردی که باید درمورد بهترین وضعیت برای خواب نوزاد به خاطر داشته باشید:

• همیشه باید نوزاد خود را برای خواب به پشت قرار دهید نه به پهلو یا جلو (مگر اینکه پزشک شما به دلیل خاصی این کار را به شما توصیه کرده باشد).

• خوابیدن نوزاد به جلو یا پهلو احتمال خطر مرگ را افزایش می‌دهد.

• مهم است که همیشه نوزاد را عادت دهید که به پشت بخوابد تا از خطر مرگ ناگهانی نوزاد پیشگیری شود.

بهترین حالت خواب نوزادان زمانی که می توانند غلت بزند

اگر نوزاد شما که توانایی غلت زدن دارد، در هنگام خواب به جلو یا پهلو بچرخد، به احتمال زیاد می‌تواند وضعیت مناسب خواب خود را پیدا کند. چند بار اول که نوزاد به روی شکم غلت می‌زند، ممکن است او را به آرامی به پشت برگردانید، اما لزومی ندارد که تمام طول شب برای بررسی او از خواب بیدار شوید. به او کمی فرصت دهید تا در هنگام بیداری به روی شکم خود بغلتد، زیرا این کار به رشد و قابلیت حرکت او کمک می‌کند. اما در این وضعیت بر او نظارت داشته باشید.

اهمیت عادت در پیشگیری از خطر مرگ ناگهانی نوزاد

بهترین راه برای اطمینان از به پشت خوابیدن نوزاد، انجام این کار از بدو تولد اوست. هر روز و هر شب هنگام خواب نوزاد را به پشت بخوابانید. همچنین مهم است که شما همان روال را برای نوزاد خود حفظ کنید، زیرا نوزادانی که به طور معمول روی پشت خود می خوابند اما گاهی به سمت جلو می خوابند، در معرض خطر مرگ ناگهانی قرار دارند.

پرسش های متداول درمورد بهترین وضعیت برای خواب نوزاد

نوزاد من زودرس متولد شده و در بیمارستان به روی شکم خوابیده است، آیا خوابیدن رو به شکم در خانه اشکالی ندارد؟ برخی از نوزادان نارس که مدتی را در یک دستگاه مخصوص گذرانده‌اند، ممکن است به دلایل پزشکی به روی شکم خوابیده باشند. به یاد داشته باشید که نوزادان در بیمارستان تحت نظارت مداوم قرار دارند، اما زمانی که نوزاد شما به خانه می‌آید، باید روی پشت خود بخوابد. ممکن است نوزادانی که مدتی به روی شکم خوابیده‌اند، تغییر این وضعیت برایشان دشوار باشد. در صورت نگرانی با پزشک متخصص نوزاد صحبت کنید. خوابیدن به روی شکم تنها به دلایل پزشکی و به توصیه پزشک اطفال می‌تواند ادامه یابد.

آیا احتمال دارد خطر خفگی بر اثر استفراغ نوزادی که به پشت می‌خوابد را تهدید کند؟ برخی والدین نگران هستند که با خوابیدن نوزاد به پشت، در معرض خطر خفگی ناشی از استفراغ خودشان قرار بگیرند. با این حال هیچ تحقیقی این مسئله را اثبات نکرده است و ما اکنون می‌دانیم که خوابیدن نوزادان به پشت به مراتب بهتر است.

چرا در گذشته خوابیدن روی شکم را توصیه می‌کردند و چرا الان تغییر کرده است؟ بسیاری از بزرگسالان امروزی معمولا بر روی شکم خود می‌خوابیدند، زیرا تا حدود ۳۰ سال پیش اینطور توصیه می‌شد. با این حال تحقیقات نشان داده‌اند که خطر مرگ ناگهانی نوزاد در زمانی که روی شکم می‌خوابد بسیار بیشتر است. در سال‌های دهه ۱۹۹۰ میلادی هر ساله هزاران نوزاد در سراسر جهان دچار مرگ ناگهانی و غیرمنتظره می‌شدند. دلیل اینکه در حال حاضر تعداد کشته‌ها بسیار کمتر است، توصیه‌های جدید به والدین، از قبیل خواباندن نوزادان به پشت است.

نوزاد من عاشق خوابیدن روی شکم است. چگونه بدون بیدار کردن او می‌توانم او را به پشت برگردانم؟ گاهی اوقات والدین از اینکه نوزاد آنها ترجیح می‌دهد به روی شکم بخوابد شکایت می‌کنند. اگر به نوزادان اختیار داده شود، آنها ممکن است این وضعیت خواب را ترجیح دهند. اما متاسفانه وضعیت مناسبی نیست! به همین دلیل والدین باید از روز اول نوزاد را به خوابیدن روی پشت عادت دهند. اگر نوزاد به خوابیدن روی شکم عادت کند، تغییر این وضعیت دشوار خواهد بود. بهتر است نوزاد را به جای خواباندن در آغوشتان، در حالت بیداری در گهواره‌اش قرار دهید تا عادت به پشت خوابیدن برای او آسان‌تر شود. به این روش ادامه دهید. آنها در نهایت به آن عادت می‌کنند.

آیا به پشت خوابیدن نوزادانی که مبتلا به رفلاکس هستند برای آنها بهتر است؟ همه نوزادان باید به پشت بخوابند، مگر اینکه توصیه‌های پزشکی در مورد شرایط مختلف نوزاد وجود داشته باشد. اگر نوزاد شما دچار رفلاکس یا هر مشکل سلامتی مداوم است، در مورد بهترین روش مراقبت از او با پزشک اطفال صحبت کنید. شما نباید نوزاد را به روی شکم بخوابانید، مگر اینکه توسط یک پزشک متخصص توصیه شده باشد.

آیا استفاده از یک وسیله برای نگه داشتن نوزاد به پشت در هنگام خواب می‌تواند به جلوگیری از خطر مرگ کمک کند؟ نیازی به استفاده از هیچ نوع تجهیزات و یا پتو و بالش برای نگه داشتن نوزاد نیست، مگر اینکه پزشک اطفال آن را توصیه کند. بسیار ایمن است اگر نوزاد فقط با یک پتو یا ملافه در تخت بخوابد، زیرا وسایل اضافی می‌توانند صورت آنها را بپوشانند و یا حادثه‌ای ایجاد کنند. هر چه نوزادان بزرگ‌تر و قوی‌تر می‌شوند، یاد می‌گیرند که غلت بزنند و حرکت کنند و این برای آنان خطری ندارد.

اگر همچنان سوالی درمورد بهترین وضعیت برای خواب نوزاد داشتید می توانید آن را در اپلیکیشن نی نی پلاس از کارشناسان ما بپرسید.

مطالعه بیشتر:

1- بهترین وضعیت های خواباندن نوزاد

2- آموزش نکات ایمنی برای خواب نوزاد

3- استفاده ایمن از پتو و بالش برای نوزاد

4- توصیه های برای مراقبت از کودکان نوپا در برابر خطرات

?پرسش و پاسخ های بهترین وضعیت برای خواب نوزاد

چرا در گذشته خوابیدن روی شکم را توصیه می‌کردند و چرا الان تغییر کرده است؟

بسیاری از بزرگسالان امروزی معمولا بر روی شکم خود می‌خوابیدند، زیرا تا حدود ۳۰ سال پیش اینطور توصیه می‌شد. با این حال تحقیقات نشان داده‌اند که خطر مرگ ناگهانی نوزاد در زمانی که روی شکم می‌خوابد بسیار بیشتر است. در سال‌های دهه ۱۹۹۰ میلادی هر ساله هزاران نوزاد در سراسر جهان دچار مرگ ناگهانی و غیرمنتظره می‌شدند. دلیل اینکه در حال حاضر تعداد کشته‌ها بسیار کمتر است، توصیه‌های جدید به والدین، از قبیل خواباندن نوزادان به پشت است.

نوزاد من عاشق خوابیدن روی شکم است. چگونه بدون بیدار کردن او می‌توانم او را به پشت برگردانم؟

گاهی اوقات والدین از اینکه نوزاد آنها ترجیح می‌دهد به روی شکم بخوابد شکایت می‌کنند. اگر به نوزادان اختیار داده شود، آنها ممکن است این وضعیت خواب را ترجیح دهند. اما متاسفانه وضعیت مناسبی نیست! به همین دلیل والدین باید از روز اول نوزاد را به خوابیدن روی پشت عادت دهند. اگر نوزاد به خوابیدن روی شکم عادت کند، تغییر این وضعیت دشوار خواهد بود. بهتر است نوزاد را به جای خواباندن در آغوشتان، در حالت بیداری در گهواره‌اش قرار دهید تا عادت به پشت خوابیدن برای او آسان‌تر شود. به این روش ادامه دهید. آنها در نهایت به آن عادت می‌کنند.

آیا به پشت خوابیدن نوزادانی که مبتلا به ریفلاکس هستند برای آنها بهتر است؟

همه نوزادان باید به پشت بخوابند، مگر اینکه توصیه‌های پزشکی در مورد شرایط مختلف نوزاد وجود داشته باشد. اگر نوزاد شما دچار ریفلاکس یا هر مشکل سلامتی مداوم است، در مورد بهترین روش مراقبت از او با پزشک اطفال صحبت کنید. شما نباید نوزاد را به روی شکم بخوابانید، مگر اینکه توسط یک پزشک متخصص توصیه شده باشد.

آیا استفاده از یک وسیله برای نگه داشتن نوزاد به پشت در هنگام خواب می‌تواند به جلوگیری از خطر مرگ کمک کند؟

نیازی به استفاده از هیچ نوع تجهیزات و یا پتو و بالش برای نگه داشتن نوزاد نیست، مگر اینکه پزشک اطفال آن را توصیه کند. بسیار ایمن است اگر نوزاد فقط با یک پتو یا ملافه در تخت بخوابد، زیرا وسایل اضافی می‌توانند صورت آنها را بپوشانند و یا حادثه‌ای ایجاد کنند. هر چه نوزادان بزرگ‌تر و قوی‌تر می‌شوند، یاد می‌گیرند که غلت بزنند و حرکت کنند و این برای آنان خطری ندارد.

منبع: lullabytrust