The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

چند روز از عادت ماهانه بگذره احتمال بارداری هست؟

هنگامی که زوجین برای بچه دار شدن اقدام می کنند، با سوالات و سردرگمی های زیادی روبرو می شوند. یکی از پرتکرارترین این پرسش ها، این است که چند روز از عادت ماهانه بگذره احتمال بارداری هست و چه زمانی باید برای بچه دار شدن نزدیکی کرد و یا اینکه چند روز بعد از اتمام پریود، می توان اقدام کرد تا در نهایت باردار شد؟! رسیدن به پاسخی صحیح برای این سوال شایع، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا احتمال وقوع بارداری در هر ماه تنها بین 20 تا 25 درصد بوده و بنابراین زمان بندی مناسب و درست راهکاری است که به کمک آن می توان احتمال وقوع بارداری را افزایش داد. اگر شما هم می خواهید بدانید که چند روز از عادت ماهانه بگذره احتمال بارداری هست با ما در ادامه این مقاله همراه شوید.

چند روز از عادت ماهانه بگذره احتمال بارداری هست؟

بسیاری از زوجین اینطور فکر می کنند که با نزدیکی در هر زمان به غیر از روزهای پریود، لقاح و بارداری به راحتی رخ خواهد داد. اما در حقیقت اینطور نیست و با توجه به طول عمر کوتاه اسپرم و تخمک در بدن، محدوده طلایی باروری در هر خانم که برقراری ارتباط جنسی در آن زمان، می تواند منتهی به باردار شدن او شود، صرفا مصادف با روز تخمک گذاری و روزهای نزدیک به آن است. به طور معمول با توجه به اینکه اسپرم ها می توانند تا حتی 6 روز در بدن زنده بمانند، محدوده باروری از حدود 6 روز قبل از تخمک گذاری آغاز شده و با توجه به طول عمر تخمک که حداکثر 24 ساعت است، نهایت تا یک الی دو روز بعد از تخمک گذاری ادامه پیدا می کند.

اما سوال اینجا است که روز تخمک گذاری کی اتفاق می افتد و چطور می توان آن را تعیین کرد؟ یا بهتر است بگوییم چند روز بعد از اتمام پریود، مصادف است با روز تخمک گذاری؟

تعیین روز تخمک گذاری

باید بدانید که زمان و روز تخمک گذاری در هر خانم با دیگری متفاوت است و برای تعیین آن راهکارهای مختلفی وجود دارد. در خانم هایی که دوره های پریود نامنظمی دارند، کار سخت است و بهترین راهکار برای تعیین روز تخمک گذاری سونوگرافی است. به ویژه اینکه دوره های نامنظم قاعدگی، نشانه ای هشداردهنده از اختلال در عملکرد تخمدان ها و تخمک گذاری هستند. اما در مورد خانم هایی که پریودهایی با الگوی منظم دارند کار راحت تر است و می توان به کمک روش های زیر زمان حدودی تخمک گذاری را پیش بینی نمود:

1. روش تقویمی:

چرخه قاعدگی در خانم ها به سه دوره فولیکولار (مرحله ای که از روز اول خونریزی چریود آغاز شده و تا روز تخمک گذاری ادامه پیدا می کند)، تخمک گذاری و مرحله لوتئال (دورانی است که از روز تخمک گذاری شروع شده و تا اولین روز شروع خونریزی پریود بعدی طول می کشد)، تقسیم می شود. طول این چرخه قاعدگی در هر خانم با دیگری متفاوت است (از حداقل 21 تا حداکثر 35 روز)، اما این تفاوت به فاز فولیکولار مربوط بوده و فاز لوتئال در همه خانم ها ثابت و برابر با حدود 14 روز است. بنابراین برای محاسبه روز تخمک گذاری، تنها کافی است، از اولین روز خونریزی قاعدگی، 14 روز به عقب برگشت، این روز برابر با روز آزاد شدن تخمک و بهترین زمان برای نزدیکی با هدف بچه دار شدن است. شما می توانید با ابزارهای محاسبه تعیین زمان تخمک گذاری به راحتی از این روش کمک بگیرید و روز آزاد شدن تخمک را در سیکل خود پیدا کنید.

2. علائم جسمانی:

با نزدیک شدن به زمان رهایی تخمک بالغ شده از تخمدان یعنی زمان تخمک گذاری، به واسطه تغییرات هورمونی ممکن است برخی علائم در بدن خانم ظهور پیدا کنند. این نشانه ها عبارتند از:

تغییر در ترشحات واژن: با نزدیک شدن به زمان تخمک گذاری، سطح هورمون زنانه استروژن افزایش یافته و بنابراین ترشحات واژن، بیشتر، چسبناک تر و رقیق تر می شوند. می توان گفت که این ترشحات بسیار شبیه به سفیده تخم مرغ خام هستند.

افزایش تمایلات جنسی: به دلیل نوسانات هورمونی، معمولا تمایلات جنسی در خانم ها در دوران تخمک گذاری افزایش قابل ملاحظه ای پیدا می کند و بنابراین به رابطه و نزدیکی علاقه بیشتری نشان می دهند.

بالا رفتن دمای پایه بدن: دمای پایه بدن، به درجه حرارت بدن در صبح ها گفته می شود که می بایست پیش از انجام هرگونه فعالیت فیزیکی همچون بیرون آمدن از رختخواب، اندازه گیری شود. این دما در تمام طول سیکل قاعدگی به دلیل نوسانات هورمونی، در حال تغییر است، به طوری که تا قبل از وقوع تخمک گذاری، معمولا به کمترین میزان خود رسیده و با آزاد شدن تخمک از تخمدان، به صورت ناگهانی در حدود 0.5 درجه بالا می رود. البته این تغییرات به حدی نامحسوس هستند که تنها با سنجش روزانه و مرتب دمای بدن در یک ساعت مشخص و در طی چند ماه می توان متوجه آن شد. البته بهتر است به یاد داشته باشید که وجود یا فقدان این علائم جسمانی، به معنای وقوع حتمی تخمک گذاری نیستند.

3. استفاده از کیت تخمک گذاری:

کیت تخمک گذاری، راهکاری به نسبت ارزان و ساده برای دستیابی به پاسخ این سوال که چند روز از عادت ماهانه بگذره احتمال بارداری هست درحقیقت تعیین زمان تقریبی تخمک گذاری و در نتیجه نزدیکی است. این کیت در داروخانه ها در دسترس است و برای نتیجه گرفتن از آن کافی است که بعد از به پایان رسیدن خونریزی قاعدگی، هر روز در یک ساعت و بازه زمانی مشخص (عصرها بهتر است)، از آن استفاده کنید. هرگاه که دو خط کیت برای اولین بار کاملا پررنگ شدند، می توان نتیجه گرفتن که تخمک گذاری در راه است و به طور معمول در حدود 12 تا 36 ساعت بعد رخ می دهد (به عدد مندرج بر روی بسته دقت کنید). البته باید در استفاده از کیت دقت کرد تا خطا رخ ندهد.

4. سونوگرافی تعیین تخمک گذاری:

همانطور که در بالاتر اشاره شد، سونوگرافی آن هم به شیوه واژینال، یکی دیگر از روش های مناسب و دقیق برای تعیین زمان حدودی تخمک گذاری است که هم خانم های با سیکل قاعدگی منظم و هم خانم هایی که دوره های نامنظم دارند، می توانند از فواید آن بهره مند شوند. حال که می دانید چند روز از عادت ماهانه بگذره احتمال بارداری هست اگر می خواهید مادر شوید سعی کنید در این روزها نزدیکی داشته باشید و چنانچه فعلا قصد گسترش خانواده خود را ندارید، از نزدیکی در این روزها پرهیز کنید.

مطالعه بیشتر:

احتمال باردار شدن قبل از پریود چقدر است؟

امکان حاملگی بعد پریودی در بانوان چقدر است؟

احتمال بارداری بعد از پریود،آیا اصلا امکان حاملگی وجود دارد؟

آزمایش خون بارداری چند روز بعد از تاخیر پریود باید انجام شود

دیگر مطالب اقدام به بارداری و نکات مهم برای اقدام بارداری صحیح

مطالب دیگر این دسته بندی را می توانید در این بخش مشاهده کنید