The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ترشحات زیاد واژن آیا طبیعی است وترشحات واژن چگونه باید باشد؟

ترشحات واژینال یکی از علامت هایی است که با کمک آن می توانید دریابید که آیا دستگاه تولید مثلی شما وضعیت مناسبی دارد یا نه. یکی از شکایت های تعداد بسیار زیادی از زنان ترشحات زیاد واژن است. این بانوان می پرسند که آیا ترشحات زیاد واژن طبیعی است؟ ترشحات واژن چگونه باید باشد؟ در ادامه این مطلب همه چیز را در مورد ترشحات زیاد واژن برای شما شرح خواهیم داد.

ترشحات زیاد واژن

ترشحات واژن که حاوی مخاط دهانه رحم است و توسط غدد دهانه رحم ترشح می شود از نظر میزان، قوام و حتی بو در تمام مراحل چرخه قاعدگی تغییر می کند و در بانوان مختلف متفاوت است. برخی از خانم ها برای کمک به پیش بینی تخمک گذاری مخاط دهانه رحم خود را هر روز بررسی می کنند تا بتوانند بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی را برای افزایش یا کاهش احتمال حاملگی انجام دهند.

حتی اگر قصد بارداری یا جلوگیری از بارداری را ندارید، دانستن میزان طبیعی مخاط واژن و زمان و نحوه تغییرات آن و همچنین اطلاع از موارد طبیعی و نیز غیرطبیعی برای شما می تواند مفید باشد. آشنایی با چرخه و تغییرات ترشحات واژن و مخاط دهانه رحم می تواند به شما در کنترل سلامت باروری کلی کمک کند.

تغییرات طبیعی ترشحات واژن در طی چرخه قاعدگی

بعد از قاعدگی، مخاط دهانه رحم چندین مرحله را طی می کند که هر مرحله یک تا سه روز طول می کشد. به طور معمول، چند روز اول بعد از پریود واژن خشک و ترشحات کم است، سپس کمی ترشحات بیشتر شده و مخاط بیشتری تولید می شود که نرم و لغزنده است. در مرحله بعدی، ممکن است قبل از مشاهده ترشحات شبیه به سفید تخم مرغ، ترشحات رقیق، زیاد و خیس شدن و آبکی شدن مخاط را مشاهده کنید. به طور معمول، این نقطه از چرخه شما است که در آن ترشحات زیاد واژن را تجربه می کنید.

آیا ترشحات زیاد واژن طبیعی است؟

ترشحات زیاد واژن یک تا پنج روز قبل از مشاهده کردن ترشحات تخمک گذاری یعنی درست قبل از تخمک گذاری، یا تقریباً در نقطه میانی یک چرخه ماهانه طبیعی محسوب می شود.

علت ترشحات زیاد واژن چیست؟

ترشحات بسیار زیاد واژن که علائم عفونی ندارند، به طور معمول درهنگام اوج هورمون لوتئین ساز (LH) مشاهده شده و بالا بودن مقدار هورمون استروژن منجر به ترشحات زیاد واژن می شود و این ترشحات زیاد واژن دقیقاً قبل از تخمک گذاری است. میزان افزایش مخاط دهانه رحم برای همه متفاوت است.به دنبال این دوره یک تا پنج روزه ترشحات زیاد واژن، به مرور ترشحات طبیعی کمتر و غلیظ تر شده و پس از آن قبل از قاعدگی مخاط دوباره خشک و چسبنده می شود. با این حال، برخی از خانم ها نمونه دیگری از ترشحات واژن بسیار غلیظ را درست قبل از شروع قاعدگی تجربه می کنند.

آیا ممکن است ترشحات زیاد واژن نشان دهنده عفونت باشد؟

هر بدن متفاوت است، اما در برخی موارد دلایلی برای ترشحات زیاد واژن وجود دارد که طبیعی نیست. اگر در ردیابی مخاط دهانه رحم خود مشکل دارید، یا متوجه می شوید بصورت ناگهانی مقدار زیادی مایع از شما خارج می شود، این موضوع را با متخصص زنان یا ماما در میان بگذارید.

عفونت های واژن

مهم است که ترشحات طبیعی واژن ناشی از چرخه هورمونی خود را از ترشحات زیاد واژن ناشی از عفونت تشخیص دهید. مخاط واژن سالم شفاف یا کمی مایل به سفید است، در حالی که ترشحات خاکستری یا سبز با بوی بد یا همراه با خارش یا تحریک می تواند نشانه ای از عفونت باشد.

اگر ترشحات زیاد واژن قوام شبیه به پنیر خامه ای دارد و بوی بد می دهد یا بطور ناگهانی افزایش می یابد و دچار خارش یا تحریک می شوید، برای معاینه و معالجه احتمالی به پزشک مراجعه کنید.

واکنش های التهابی

گاهی اوقات بافت های واژن یا ولو می توانند به مواد پاک کننده، لباس، صابون های عطری یا سایر موارد حساس باشند و این می تواند باعث واکنش آلرژیک یا تحریک تماسی شود. علائم به طور معمول شامل خارش یا درد است، اما افزایش ترشحات نیز ممکن است رخ دهد. شرایط التهابی از جمله (واژینیت التهابی desquamative) نیز ممکن است باعث ترشحات زیاد واژن شود.

ارتباط جنسی

ترشحات واژن در هنگام تحریک یا بعد از مقاربت اغلب از مخاط دهانه رحم و منی باقی مانده شامل می شود. همه این موارد بی رنگ و از نظر قوام مشابه هستند. منی آبکی است، اما مانند مخاط بارور واژن کشش نخواهد یافت.

مسائل پزشکی

زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) ممکن است به دفعات کمتری تخمک گذاری کنند یا اصلاً تخمک گذاری نکنند، و پیگیری تغییرات مخاط دهانه رحم برای این افراد مشکل ایجاد می کند. سایر موارد پزشکی، از جمله مشکلات تیروئید یا استرس بیش از حد و شدید، ممکن است در تخمک گذاری و کیفیت و کمیت مخاط دهانه رحم تداخل ایجاد کند.

سرطان های دستگاه تولید مثل نادر است. اما گاهی اوقات، خونریزی یا ترشحات غیرطبیعی واژن می تواند نشانه ای از سرطان در دستگاه تولید مثل زنان باشد مانند سرطان دهانه رحم، رحم یا تخمدان.

آیا ترشحات زیاد واژن می تواند ناشی از قرص های ضد بارداری باشد؟

استفاده از روش های کنترل بارداری هورمونی همچنین ممکن است منجر به ترشحات زیاد واژن شود. به خصوص هنگامی که برای اولین بار استفاده از آن ها را شروع می کنید و بدن شما هنوز با تغییرات هورمونی سازگار نشده است.

مطالعه بیشتر:

انواع ترشحات واژن در دوران بارداری را بهتر بشناسید

ترشحات موکوسی دهانه رحم چیست و چرا دفع می شود؟

ترشحات طبیعی واژن در بارداری و ترشحات غیرطبیعی چگونه است؟

ترشحات ژله ای در بارداری نشانه چیست وآیا این ترشحات طبیعیست؟

?پرسش و پاسخ های ترشحات زیاد واژن

علت ترشحات زیاد واژن چیست؟

ترشحات زیاد واژن که علائم عفونی ندارند، به طور معمول درهنگام اوج هورمون لوتئین ساز (LH) مشاهده شده و بالا بودن مقدار هورمون استروژن منجر به ترشحات زیاد واژن می شود و این ترشحات زیاد واژن دقیقاً قبل از تخمک گذاری است. میزان افزایش مخاط مخاط دهانه رحم برای همه متفاوت است.

آیا ممکن است ترشحات زیاد واژن نشان دهند عفونت باشد؟

هر بدن متفاوت است، اما در برخی موارد دلایلی برای ترشحات زیاد واژن وجود دارد که طبیعی نیست. اگر در ردیابی مخاط دهانه رحم خود مشکل دارید، یا متوجه می شوید بصورت ناگهانی مقدار زیادی مایع از شما خارج می شود، این موضوع را متخصص زنان یا ماما در میان بگذارید.

آیا ترشحات زیاد واژن طبیعی است؟

ترشحات زیاد واژن یک تا پنج روز قبل از مشاهده کردن ترشحات تخمک گذاری یعنی درست قبل از تخمک گذاری، یا تقریباً در نقطه میانی یک چرخه ماهانه طبیعی محسوب می شود.

آیا ترشحات زیاد واژن می تواند ناشی از قرص های ضد بارداری باشد؟

استفاده از روش های کنترل بارداری هورمونی همچنین ممکن است منجر به ترشحات زیاد واژن شود. به خصوص هنگامی که برای اولین بار استفاده از آن ها را شروع می کنید و بدن شما هنوز با تغییرات هورمونی سازگار نشده است.

منبع: verywellfamily