The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

سرطان دهانه رحم چه علائمی دارد و نشانه های خطر کدامند؟

سرطان، همان بیماری خاموشی که ممکن است سال های سال در بدن هر فردی وجود داشته و لی تا زمانی که شرایط بحرانی نشده، خود را نشان نداده باشد. یکی از سرطان های شایع در میان بانوان سرطان دهانه رحم است. بر اساس آمار وزارت بهداشت ایران، در سال 2010، 25 تا 30 ملیون نفر از افراد بالای 15 سال در معرض این سرطان قرار دارند. در این مطلب به شما خواهیم گفت که سرطان دهانه رحم چه علائمی دارد و نشانه های خطر کدامند؟

سرطان دهانه رحم چیست؟

سرطان به معنای تکثیر غیرطبیعی سلول های بافت است که می تواند منجر به بدشکلی ها و اختلال در عملکرد اندام یا ارگان مورد نظر گردد. دهانه رحم بانوان دارای سلول های بافت پوششی سنگفرشی و استوانه ای است که ممکن است تحت تاثیر سرطان قرار گرفته و حتی با گذشت زمان سرطان از این ناحیه به سایر نواحی بدن گسترش پیدا کند.

گرچه ابتلا به سرطان دهانه رحم می تواند عواقب بسیار بدی را برای بانوان به دنبال داشته باشد، اما خوشبختانه با کمک تست ساده ای به نام پاپ اسمیر، این عارضه به راحتی قابل تشخیص خواهد بود و می توانید قبل از آنکه سرطان پیشرفت کند، برای درمان آن با کمک روش هایی همچون مخروط برداری، پرتو درمانی، شیمی درمانی و ... اقدام کنید.

سرطان دهانه ی رحم چه علائمی دارد؟

در ادامه مهم ترین نشانه های این سرطان تحدید کننده سلامت بانوان را به شما معرفی خواهیم کرد:

سرطان دهانه رحم چه علائمی دارد؟خونریزی ها و لکه بینی های بی دلیل

خونریزی هایی که هیچ دلیلی همچون فیبروم، برای آنها پیدا نمی کنید ممکن است نشانه ای از این سرطان باشند اما نه الزاما! در بیشتر موارد خونریزی هایی که چند سال پس از یائسگی رخ می دهد را به عنوان نشانه ای از سرطان دهانه رحم تلقی می کنند به همین سبب این نوع لکه بینی ها باید حتما تحت بررسی قرار گیرد.

سرطان دهانه رحم چه علائمی دارد؟ ترشحات بدبو و پایدار

هر ترشح بدبویی نشان دهنده سرطان نیست! ترشحات آبکی سفید شفاف یا شیری واژن که چسبناک باشند و چه رقیق، درصورتی که بوی بدی ندارند طبیعی بوده و هیچ جای نگرانی ندارد اما ترشحات بدبو نه تنها نشان دهنده عفونت است بلکه اگر بعد از اقدام به درمان عفونت همچنان پایدار بماند، باید علت آنها بررسی گردد.

سرطان دهانه رحم چه علائمی دارد؟ درد پایدار لگن

درد در لگن بانوان به صورت پایدار و مزمن می تواند به علل گوناگونی همچون عفونت لگنی، فیبروم و ... بروز کند، اما درد پایدار لگنی که طی معاینه هیچ توضیحی همچون موارد ذکر شده ندارد، باید از نظر احتمال وجود سرطان نیز بررسی گردد.

درد در هنگام نزدیکی

رشد تومور در دهانه رحم و وارد کردن فشار به بافت های اطراف می تواند موجب احساس درد در هنگام رابطه جنسی برای بانوانی شود که در آنها سرطان به شدت پیشرفت کرده است گردد. لازم به ذکر است که درد در هنگام نزدیکی به علل غیرسرطانی همچون پولیپ دهانه رحم نیز رخ می دهد.

از دست دادن اشتها و کاهش وزن بی دلیل

یک نشانه مشترک در بسیاری از سرطان ها از دست دادن اشتها و کاهش وزن قابل توجه در مدت بازه زمانی کوتاه است.

 سرطان دهانه رحم چه علائمی دارد؟ تورم و درد در پاها

سرطان رحم می تواند به غدد لنفاوی نواحی کشاله ران فشار بسیار زیادی وارد کند. درنتیجه عبور لنف از عروق لنفاوی درون پاها با مشکل مواجه شده و این مساله سبب ایجاد تورم و درد در پا می شود که خود از مهمترین علائم سرطان رحم محسوب می شود. 

 

 

بیشتر بدانید:

1- علائم زخم دهانه رحم چیست و عکس زخم رحم چگونه است؟

2- علت بیرون زدگی دهانه رحم چیست و چگونه درمان می شود؟

3- علت سرطان دهانه‌ رحم چیست و چگونه درمان می شود؟

4- فریز کردن زخم دهانه رحم وعوارض فریز کردن زخم چیست ؟