The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ترشحات تخمک گذاری و چگونه ترشحات تخمک گذاری را تشخیص دهید؟

در طول چرخه قاعدگی، مخاط گردن رحم تغییر می‌کند. این نوع ترشحات سالم و نشانه تخمک‌گذاری منظم هستند. در یکی از روش‌های بررسی باروری، از تغییرات مخاط گردن رحم برای پیش‌بینی تخمک‌گذاری استفاده می‌شود. هنگامی‌که شخصی قدرت باروری دارد، ترشحات او آبکی، رقیق، لیز و بسیار شبیه به سفیده تخم‌مرغ خام است که به آن ترشحات تخمک گذاری می گوییم. در ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت که چه زمانی باید انتظار ترشحات تخمک گذاری را داشته باشید و چگونه باید ترشحات تخمک گذاری را تشخیص دهد.

مخاط گردن رحم چیست؟

مخاط گردن رحم، مایعی است که گردن رحم در واژن ترشح می‌کند. این مایع، عملکردهای مختلفی دارد که شامل روان شدن واژن و پیشگیری از عفونت است.در طول چرخه قاعدگی، تغییرات هورمونی بر مقدار، بافت و ظاهر مخاط گردن رحم تاثیر می‌گذارد.

ممکن است مخاط گردن رحم را روی لباس زیر خود مشاهده کنید. هرچند گردن رحم در همه حال مقداری مخاط تولید می‌کند اما قبل و بعد از تخمک‌گذاری مقدار آن بیش‌تر خواهد بود.

بنابراین اگر متوجه افزایش ترشحات واژن خود بودید،‌ احتمال دارد ترشحات بارور گردن رحم باشد.

ترشحات تخمک گذاری چیست؟

ترشحات تخمک گذاری یا ترشحات بارور، رقیق، شفاف و سفید، لیز و بیش‌تر شبیه به سفیده تخم‌مرغ خام است. این نوع ترشحات نشان‌دهنده این است که تخمک‌گذاری نزدیک است.

ترشحات تخمک گذاری به اسپرم کمک می‌کند تا به راحتی مسیر گردن رحم را طی کرده و به تخمک برسد. این ترشحات از اسپرم نگهداری می‌کند تا این سفر را به سلامت طی کند.

چه زمانی باید انتظار ترشحات تخمک گذاری را داشته باشیم؟

معمولا افراد چند روز قبل از تخمک‌گذاری، متوجه ترشحات تخمک گذاری در خود می‌شوند. ترشحات چند روز آبکی و لغزنده است و پس از تخمک‌گذاری معمولا ترشحات کاهش پیدا می‌کند.

تخمک در داخل محفظه‌ای به نام فولیکول در رحم رشد می‌کند. فولیکول رشد کرده و استروژن تولید می‌کند. هنگامی که فولیکول پاره می‌شود، بدن تخمک‌گذاری کرده و تخمک را آزاد می‌کند. استروژنی که فولیکول تولید می‌کند، باعث نرمی و بازشدن گردن رحم می‌شود. همچنین استروژن بافت مایع گردن رحم را تغییر داده و به این ترتیب قادر است از باروری پشتیبانی بیشتری کند.

نمودار زمانی مخاط گردن رحم

ترشحات گردن رحم هر شخص با دیگری متفاوت است. بنابراین، برای تشخیص ترشحات بارور، شخص باید به مدت چند ماه چرخه قاعدگی خود را مورد بررسی قرار دهد.

از شخص به شخص، روزی که ترشحات تغییر می‌کند متفاوت است. به‌عنوان مثال، کسانی که در چرخه خود دیرتر تخمک‌گذاری می‌کنند، باید پس از روز چهاردهم منتظر تخمک‌گذاری باشند.

در کل، چرخه ترشحات دارای الگوهای زیر است:

• ابتدای چرخه (روز ۱ تا ۵): این زمانی است که چرخه قاعدگی شروع می‌شود.

• پس از قاعدگی (روزهای ۵ تا ۱۰): در ابتدا ممکن است ترشحی وجود نداشته باشد یا کم باشد. اما ممکن است پس از آن ترشحات چسبناک شود. دراین زمان قدرت باروری پایین است.

• قبل از تخمک‌گذاری (روزهای ۱۰ تا ۱۴): بدن شروع به تولید استروژن بیش‌تری می‌کند. ترشحات چسبناک ممکن است رقیق و کدر باشند. در نهایت لیز می‌شود و کم‌کم ظاهری شبیه به سفیده تخم‌مرغ خام پیدا می‌کند که همان ترشحات تخمک گذاری است.

• تخمک‌گذاری (روز ۱۴): در روز تخمک‌گذاری، بسیاری اشخاص متوجه می‌شوند که ترشحات موکوس آن‌ها بسیار آبکی و چسبناک است. شخص می‌تواند ترشحات را میان انگشتان خود تا ۳ سانتی‌‌متر یا بیش‌تر بکشد.

• پس از تخمک‌گذاری (روزهای ۱۴ تا ۲۲): پس از تخمک‌گذاری، بدن شروع به ترشح هورمون پروژسترون می‌کند که باعث خشک شدن ترشحات می‌شود. در ابتدا ممکن است ترشحات کدر به نظر برسد، سپس کم‌کم غلیظ‌تر می‌شود.

• قبل از قاعدگی (روزهای ۲۲ تا ۲۸): هنگامی‌که به قاعدگی نزدیک می‌شوید،‌ ترشحات باری دیگر حالت چسبناک پیدا می‌کند. ممکن است یک یا دو روز قبل از قاعدگی ترشحی وجود نداشته باشد یا بسیار کم باشد. برخی ممکن است دقیقا قبل از قاعدگی شاهد چند لکه باشند.

تخمک‌گذاری، نقش قابل ملاحظه‌ای در غلظت ترشحات گردن رحم دارد. افرادی که تخمک‌گذاری نکرده‌اند، تغییر خاصی در ترشحات واژن خود مشاهده نخواهند کرد. کسانی‌که بسیار زود یا دیر تخمک‌گذاری می‌کنند، ممکن است متوجه شوند که چرخه قاعدگی آن‌ها از یک برنامه «معمول» پیروی نمی‌کند.

چگونه ترشحات تخمک گذاری را پیدا کنیم؟

فرد برای تشخیص ترشحات تخمک گذاری باید چرخه خود را چند ماهی مورد بررسی قرار دهد. مایع بارور گردن رحم، بهترین نشانه برای افزایش قدرت باروری است. کسی که می‌خواهد باردار شود، باید در زمانی‌که دارای ترشحات بارور است، ارتباط جنسی داشته باشد. پزشکان به این زمان «دریچه باروری» می‌گویند.تخمک تنها ۱۲ تا ۲۴ ساعت پس از تخمک‌گذاری زنده می‌‌ماند،‌ در حالی‌که اسپرم ۳ تا ۵ روز می‌تواند در مایع بارور گردن رحم زنده بماند.

بنابراین، کسانی که می‌خواهند باردار شوند باید دقیقا قبل از تخمک‌گذاری ارتباط جنسی داشته باشند، زیرا اسپرم می‌تواند چند روز در دستگاه تولید‌مثل زنده بماند. در صورتی‌که اسپرم از قبل حاضر باشد، در زمان تخمک‌گذاری ‌تخمک را بارور خواهد کرد.

چگونه بررسی کنیم؟

برای تشخیص قدرت باروری باید یک روز پس از قاعدگی، حداقل روزی یک بار ترشحات خود را بررسی کنید. تغییرات روزانه را می‌توانید در یک دفترچه یادداشت ثبت کنید یا در اپلیکیشن مورد بررسی قرار دهید. برای بررسی مایع گردن رحم کارهای زیر را انجام دهید:

1. پس از اجابت مزاج، محل را با دستمال پاک کنید تا آثار ادرار که باعث تغییر در ظاهر ترشحات می‌شود به طور کامل پاک شود.

2. واژن را با کاغذ توالت تمیز کنید و به هرگونه ترشح توجه کنید.

3. دست‌ها را بشویید و انگشت خود را به اندازه ۵/۱ سانتی‌‌متر داخل واژن فرو کنید.

4. انگشت را بیرون آورید و به رنگ، بافت و ظاهر ترشحات خود به دقت نگاه کنید.

5. درصورتی‌که مایع شفاف، رقیق، آبکی و چسبناک است ممکن است ترشحات بارور رحم باشد.

عوامل بسیاری باعث تغییر ظاهر ترشحات گردن رحم می‌شود. به همین دلیل لازم است غلظت و ظاهر ترشحات را در زمان‌های مختلف بررسی کنید تا دریابید کدام ترشح طبیعی است. برخی افراد متوجه می‌شوند پس از ارتباط جنسی ترشحات تغییر می‌کند. برای مثال هنگامی‌که اسپرم با ترشحات گردن رحم آمیخته می‌شود، ظاهر ترشحات واژن تغییر می‌کند. صابون، روان‌کننده‌ها و محصولات دیگر نیز می‌توانند باعث این تغییرات شود.

برخی افراد ترشحات مخاطی کمتری تولید می‌کنند و ممکن است متوجه این تغییرات نشوند. برخی افراد ممکن است هیچ‌گونه مخاط گردن رحم تولید نکنند و این نشان‌دهنده مشکل در تخمک‌گذاری است. برخی مشکلات پزشکی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS احتمال تخمک‌گذاری را کم‌تر می‌کند. کمبود وزن نیز می‌تواند باعث عدم تخمک‌گذاری شود.

با نزدیک شدن یائسگی، ممکن است تخمک‌گذاری کم‌تر ‌شود. تخمک‌های برخی افراد زودتر از موعد تمام می‌شود و پزشک می‌تواند تشخیص کاهش ذخیره تخمدان دهد. این امر باعث می‌شود حتی اگر فرد تخمک‌گذاری کند، بسیار نامنظم باشد.

چکیده مطالب

بررسی ظاهر و غلظت ترشحات گردن رحم به بانوان کمک می‌کند تا از زمان باروری خود آگاه شوند. این روش زمانی قابل اعتماد است که فرد تغییرات ترشحات خود را چندین دوره بررسی کرده باشد. در مورد مایع دهانه رحم، آن‌چه «طبیعی» محسوب می‌شود در افراد متفاوت است. فردی که الگوی معمول خود را می‌شناسد، راحت‌تر می‌تواند زمان تخمک‌گذاری خود را تشخیص دهد.

برخی افراد نیز از روش‌های دیگر، مانند بررسی دمای پایه بدن و تست‌های تخمک‌گذاری استفاده می‌کنند. ترکیبی از این روش‌ها، اطمینان بیش‌‌تری در مورد تخمک‌گذاری در اختیار فرد قرار می‌دهد.

لازم است بدانید که ترشحات تخمک گذاری، به معنای نشانه قطعی باروری نیست. حتی در صورت عدم تخمک‌گذاری، بدن ممکن است سطح بالایی از استروژن تولید کند. هرچند، در کل اگر شخصی تخمک‌گذاری نداشته باشد، احتمال کم‌تری برای ترشحات بارور گردن رحم وجود دارد. با وجود این‌که، روش‌های بررسی تخمک‌گذاری در منزل ممکن است مفید باشد،‌ اما تنها راه تشخیص مطمئن تخمک‌گذاری مراجعه به پزشک یا ماما است.

مطالعه بیشتر:

تخمک گذاری چیست و چه نشانه ها و علائمی دارد؟

 زمان تخمک گذاری را چگونه می توان تشخیص داد؟

تخمک گذاری چجوریه و چه زمانی تخمک گذاری می کنید؟

بررسی ترشحات دهانه رحم و نقش ترشحات دهانه رحم چگونه است؟

?پرسش و پاسخ های ترشحات تخمک گذاری

چه زمانی باید انتظار ترشحات تخمک گذاری را داشته باشیم؟

معمولا افراد چند روز قبل از تخمک‌گذاری، متوجه ترشحات تخمک گذاری در خود می‌شوند. ترشحات چند روز آبکی و لغزنده است و پس از تخمک‌گذاری معمولا ترشحات کاهش پیدا می‌کند.

ترشحات تخمک گذاری چیست؟

ترشحات تخمک گذاری یا ترشحات بارور، رقیق، شفاف و سفید، لیز و بیش‌تر شبیه به سفیده تخم‌مرغ خام است. این نوع ترشحات نشان‌دهنده این است که تخمک‌گذاری نزدیک است. ترشحات تخمک گذاری به اسپرم کمک می‌کند تا به راحتی مسیر گردن رحم را طی کرده و به تخمک برسد. این ترشحات از اسپرم نگهداری می‌کند تا این سفر را به سلامت طی کند.

قبل از تخمک‌گذاری ترشحات واژن چگونه است؟

قبل از تخمک‌گذاری (روزهای ۱۰ تا ۱۴) بدن شروع به تولید استروژن بیش‌تری می‌کند. ترشحات چسبناک ممکن است رقیق و کدر باشند. در نهایت لیز می‌شود و کم‌کم ظاهری شبیه به سفیده تخم‌مرغ خام پیدا می‌کند

پس از تخمک‌گذاری ترشحات واژن چگونه است؟

پس از تخمک‌گذاری (روزهای ۱۴ تا ۲۲) پس از تخمک‌گذاری، بدن شروع به ترشح هورمون پروژسترون می‌کند که باعث خشک شدن ترشحات می‌شود. در ابتدا ممکن است ترشحات کدر به نظر برسد، سپس کم‌کم غلیظ‌تر می‌شود.

منبع: medicalnewstoday