در ماه اول بارداری چه بخوریم تا جنین پسر شود؟

در ماه اول بارداری چه بخوریم تا جنین پسر شود؟ این پرسش پرتکراری است که بسیاری از مادران به محض اطلاع از بارداری خود، از پزشک و یا اطرافیان می پرسند. اما آیا واقعا تغذیه در بارداری بر روی جنسیت تاثیر می گذارد؟ این سوالی است که در این متن به آن پاسخ می دهیم. پس اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که دلتان یک پسر کوچولوی وروجک می خواهد، با ما همراه شوید تا بدانیم در ماه اول بارداری چه بخوریم تا جنین پسر شود.

تعیین جنسیت پیش از بارداری

تا به حال اسم روش های تعیین جنسیت به گوشتان خورده است؟ چقدر در مورد این روش ها می دانید؟

شاید سال ها پیش، تلاش برای تعیین جنسیت تنها یک رویای شیرین و دست نیافتنی به نظر می آمد، اما امروزه به مدد پیشرفت های علمی و دانسته هایمان در مورد نحوه شکل گیری جنسیت هر فرد، می توان به کمک برخی روش های شانس دست یابی زوجین به جنسیت دلخواهشان را افزایش داد.

به صورت کلی، در حال حاضر 3 روش برای تعیین جنسیت در دست هستند که عبارتند از:

1. تعیین جنسیت به کمک آی یو آی (IUI): در این تکنیک، اسپرم هایی که حاوی کروموزوم Y و در واقع مسئول جنسیت پسر هستند، در آزمایشگاه از نمونه مایع منی آقا جدا شده و سپس در زمان مناسب، توسط پزشک از طریق واژن و دهانه رحم، به درون رحم تزریق می شوند. میزان موفقیت این روش در تعیین جنسیت، 100 درصد نبوده و به علاوه روشی هزینه بر و زمان بر است، زیرا ممکن است در همان نوبت اول بارداری حاصل نشود.

2. تعیین جنسیت به کمک آی وی اف (IVF): این روش، با اینکه سخت تر و گران تر از آی یو آی است، اما در تعیین جنسیت بسیار موفق عمل کرده و تضمینی صد در صد دارد. در روش تعیین جنسیت به کمک آی وی اف، در آزمایشگاه اسپرم های حاوی کروموزوم Yجدا شده و با تخمک هایی که از خانم گرفته شده اند، لقاح داده می شوند (لقاح آزمایشگاهی)، سپس هنگامی که توده سلولی جنینی تشکیل شده شروع به تقسیم و رشد کرد، پزشک متخصص یک سلول از آن را جدا کرده و مورد بررسی قرار می دهد تا جنسیت جنین را تشخیص داده و به علاوه سلامت ژنتیکی او را نیز تا حد زیادی مورد ارزیابی قرار دهد که به این کار تشخیص ژنتیکی پیش از لانه‌گزینی (PGD) گفته می شود. سپس جنین هایی که جنسیت مورد نظر والدین را دارند، انتخاب شده و به درون رحم انتقال داده می شوند. البته در این روش هم، احتمال نتیجه نگرفتن در نوبت های اول و نیاز به تکرار پروسه وجود دارد.

3. تعیین جنسیت مبتنی بر آماده سازی محیط بدن: در این روش که با کمک تغذیه، تجویز مکمل، شست و شوی واژن با برخی محلول ها و همچنین زمان بندی نزدیکی با تخمک گذاری صورت می گیرد، تلاش می شود تا محیط بدن از نظر اسیدی یا قلیایی بودن (PH)، به سمتی که دلخواه والدین است، تمایل پیدا کند. مبنا و اساس این روش بر پایه این دانسته علمی است که محیط قلیایی بدن به بقای هرچه بیشتر و عملکرد بهتر اسپرم های حاوی کروموزوم Y کمک کرده و در نتیجه برای پسردار شدن مناسب بوده و در مقابل اسیدی بودن محیط بدن، شرایط را برای دختردار شدن مهیا می کند. این روش، با اینکه نسبتا کم هزینه است، اما تضمین صد در صدی نداشته و حتی می توان گفت که درصد شکست به نسبت بالایی دارد.

آنچه در هر سه این روش ها مشترک است، این است که ما به کمک این روش ها تنها قادر هستیم پیش از لانه گزینی و وقوع بارداری در تعیین جنسیت جنین دخالت کنیم. اما سوال اساسی این است که آیا راهی برای تعیین یا به بیان درست تر، تغییر جنسیت جنین بعد از وقوع بارداری هم وجود دارد؟ آیا با توجه به اینکه تغذیه می تواند در تعیین جنسیت پیش از بارداری دخالت داشته باشد، می توان در طی بارداری هم به کمک این روش، در جنسیت دست برد؟ در این صورت در ماه اول بارداری چه بخوریم تا جنین پسر شود؟ یا دختر شود؟

تعیین جنسیت در بارداری

اگرچه امروزه به کمک پیشرفت های علمی شاید بتوانیم پیش از وقوع لقاح، در تعیین جنسیت جنین دخالت داشته باشیم، اما واقعیت غیرقابل انکار این است که هرچقدر هم که علم پیشرفت کرده و دانش ما به روز شود، باز هم تحت هیچ شرایط و با هیچ روشی، قادر نخواهیم بود که بعد از لقاح، در جنسیت دست ببریم.

علت این امر در این است که جنسیت جنین، درست در همان لحظه اول به هم پیوستن اسپرم و تخمک یعنی لقاح، معین و مشخص می شود. بدین ترتیب، الگوی ژنتیکی نطفه تشکیل شده یا XX یعنی دختر بوده و یا XY است که نشان دهنده جنین پسر خواهد بود و دیگر نمی توان به هیچ طریق این آرایش ژنتیکی را تغییر داد.

تغذیه و تعیین جنسیت در بارداری

تعیین جنسیت پیش از بارداری به کمک تغذیه، تجربه وسوسه انگیزی است که باعث می شود بسیاری از مادران گمان کنند که می توانند به این ترتیب در طی بارداری هم عمل کرده و فرزندی با جنسیت دلخواه خود داشته باشند و به همین دلیل همواره از اطرافیان خود می پرسند که در ماه اول بارداری چه بخوریم تا جنین پسر شود؟ یا بالعکس دختر شود؟

اگر شما هم چنین سوالی دارید، باید بگوییم که متاسفانه همانطور که کمی بالاتر اشاره کردیم، با وقوع لقاح و بارداری، جنسیت جنین قابل تغییر نیست و بنابراین هرچه که بخورید و هر کاری که بکنید، باز هم نمی توانید به جنسیت مورد نظر خود دست پیدا کنید. در واقع اینکه در ماه اول بارداری چه بخوریم تا جنین پسر شود یا دختر شود، یک سوال بی پایه و اساس بوده که هیچ پاسخی برایش وجود ندارد. بنابراین، بهتر است از دوران بارداری خود لذت برده و پذیرای آنچه که برایتان مقدر شده است باشید. فراموش نکنید که در نهایت، این سلامت کوچولوی درون رحم شما است که اهمیت دارد، نه دختر و یا پسر بودن او.

مطالعه بیشتر: 

روش تضمینی برای پسر دار شدن آیا وجود دارد؟

چیکار کنم بچم پسر بشه ،چگونه صد در صد پسردار شویم؟

تشخیص جنسیت جنین از ظاهر مادر آیا امکان پذیر است؟

تغذیه مناسب بارداری در ماه اول و غذاهایی که باید مصرف کرد

?پرسش و پاسخ های در ماه اول بارداری چه بخوریم تا جنین پسر شود؟

آیا می توانیم کاری کنیم که در ماه اول جنین پسر شود؟

خیر. علت این امر در این است که جنسیت جنین، درست در همان لحظه اول به هم پیوستن اسپرم و تخمک یعنی لقاح، معین و مشخص می شود. بدین ترتیب، الگوی ژنتیکی نطفه تشکیل شده یا XX یعنی دختر بوده و یا XY است که نشان دهنده جنین پسر خواهد بود و دیگر نمی توان به هیچ طریق این آرایش ژنتیکی را تغییر داد.

در ماه اول بارداری چه بخوریم تا جنین پسر شود؟

جنسیت جنین قابل تغییر نیست، و بنابراین هرچه که بخورید و هر کاری که بکنید، باز هم نمی توانید به جنسیت مورد نظر خود دست پیدا کنید. در واقع اینکه در ماه اول بارداری چه بخوریم تا جنین پسر شود یا دختر شود، یک سوال بی پایه و اساس بوده که هیچ پاسخی برایش وجود ندارد. بنابراین، بهتر است از دوران بارداری خود لذت برده و پذیرای آنچه که برایتان مقدر شده است باشید.

تعیین جنسیت به کمک آی یو آی (IUI) چگونه است؟

در این تکنیک، اسپرم هایی که حاوی کروموزوم Y و در واقع مسئول جنسیت پسر هستند، در آزمایشگاه از نمونه مایع منی آقا جدا شده و سپس در زمان مناسب، توسط پزشک از طریق واژن و دهانه رحم، به درون رحم تزریق می شوند. میزان موفقیت این روش در تعیین جنسیت، 100 درصد نبوده و به علاوه روشی هزینه بر و زمان بر است، زیرا ممکن است در همان نوبت اول بارداری حاصل نشود.

تعیین جنسیت با آماده سازی اسیدیته واژن چگونه است؟

در این روش که با کمک تغذیه، تجویز مکمل، شست و شوی واژن با برخی محلول ها و همچنین زمان بندی نزدیکی با تخمک گذاری صورت می گیرد، تلاش می شود تا محیط بدن از نظر اسیدی یا قلیایی بودن (PH)، به سمتی که دلخواه والدین است، تمایل پیدا کند