The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

دستور غذایی دیابت بارداری و نکاتی که باید رعایت کنید چیست؟

تشخیص دیابت بارداری می تواند گیج کننده باشد. خبر خوب این است که اکنون بیش از هر زمان دیگری منابع در دسترس شما است و دیابت بارداری قابل درمان است. درباره این نوع دیابت بیشتر بیاموزید تا شما را قادر به داشتن یک بارداری سالم و ایمن کند. خبر بسیار خوب این است که اطلاع از دستور غذایی دیابت بارداری و نکاتی که باید در مورد خوردن رعایت کنید، می تواند کمک کند تا قند خودتان کنترل شده و آسیبی به جنین وارد نشود.

درک دیابت بارداری

افرادی که برای اولین بار در دوران بارداری دچار علائم دیابت می شوند، دیابت آنان به عنوان دیابت بارداری در نظر گرفته می شود. به طور کلی، دیابت با سطح قند خون بسیار بالا مشخص می شود. در دیابت بارداری، این قندهای بالاتر در خون به دلیل عدم توانایی بدن در ساختن انسولین اضافی برای تأمین نیازهای بیشتر خود ایجاد می شود. این می تواند ناشی از تغییرات هورمونی در بارداری باشد. افرادی که سابقه خانوادگی دیابت بارداری دارند، بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند.

انسولین چگونه کار می کند؟

وقتی کربوهیدرات می خوریم، سیستم گوارش آنها را شکسته و به شکلی از قند به نام گلوکز تبدیل می کند که وارد جریان خون می شود. با افزایش سطح گلوکز خون، این امر باعث آزاد شدن هورمون انسولین در لوزالمعده می شود.

انسولین مانند یک کلید است. انسولین سلول ها را باز می کند بنابراین آنها می توانند گلوکز را وارد کنند و از آن برای تولید انرژی استفاده کنند. هنگامی که این سیستم به درستی کار می کند، سطح قند خون به سرعت به حالت طبیعی برمی گردد، زیرا گلوکز توسط سلول ها مصرف می شود یا به عنوان انرژی برای استفاده بعدی ذخیره می شود.

در دیابت بارداری، قند خون برای مدت طولانی بیش از حد بالا می ماند. این می تواند منجر به عوارض بارداری و خطرات سلامتی برای مادر شود. دیابت بارداری می تواند زمانی اتفاق بیفتد که سایر هورمون های بارداری با انسولین تداخل داشته باشند، یا به دلیل مقاومت انسولینی که در دوران بارداری ایجاد می شود، بدن قادر به تولید انسولین کافی برای تأمین نیازهای بیشتر در دوران بارداری نباشد.

آزمایش گلوکز

بخشی معمول از مراقبت های دوران بارداری شامل آزمایش چالش گلوکز است. به طور معمول، این آزمایش بین هفته های 24 و 28 بارداری تکمیل می شود. این روش پزشک شما است که بفهمد بدن شما به اندازه کافی از دوز قند استفاده می کند.

قبل از شرکت در آزمون باید دستورالعمل دریافت کنید. در آزمایشگاه یک نوشیدنی با طعم شیرین به شما داده می شود. پس از نوشیدن آن، باید 1 یا 2 ساعت صبر کنید تا سطح قند خون شما آزمایش شود. بسته به نتایج شما، پزشک ممکن است قبل از تشخیص دیابت بارداری، شما را برای یک آزمایش پیگیری 3 ساعته دیگر برای تحمل گلوکز بفرستد.

درمان دیابت بارداری

اگر نتایج قند خون شما در حد توصیه شده برای آزمایش پیگیری تحمل گلوکز نباشد، پزشک می خواهد تا پایان بارداری شما از نزدیک قند خون شما را تحت نظر داشته باشد. این امکان وجود دارد که ایجاد تغییرات در رژیم غذایی یا داشتن فعالیت بدنی بیشتر برای حفظ سطح قند در حد توصیه شده کافی باشد. در غیر این صورت، ممکن است دارو توصیه شود. در هر صورت، آزمایش قند خون خود بخشی از برنامه روزانه شما خواهد بود.

قند خونمان در آزمایش بارداری چقدر باید باشد؟

در حالت ایده آل، قند خون شما در دوران بارداری باید طبق روند زیر باشد:

*ناشتا (اولین چیز صبح قبل از غذا خوردن): 95 میلی گرم در دسی لیتر یا کمتر

*یک ساعت بعد از غذا: 140 میلی گرم در دسی لیتر یا کمتر

*دو ساعت بعد از غذا: 120 میلی گرم در دسی لیتر یا کمتر

غذا خوردن برای مدیریت دیابت

یکی از اولین مواردی که پزشک ممکن است به شما پیشنهاد دهد مشاوره با یک متخصص تغذیه دارای گواهی معتبر است. متخصصان تغذیه به طور ویژه آموزش دیده اند تا به بیماران در مورد آنچه باید بخورند آموزش دهند. کربوهیدرات ها به قند خون تبدیل می شوند، که برای هر جنبه از بدن (از جمله مغز ما) بسیار مهم است. بنابراین مهم است که علاوه بر منبع پروتئین و فیبر، کربوهیدرات ها را در وعده های غذایی و میان وعده ها قرار دهید.

چگونه از افت قند در دیابت بارداری جلوگیری کنیم؟

خوردن سه وعده غذایی و دو میان وعده در طول روز می تواند از افت و خیز قند خون جلوگیری کند. گنجاندن منبع کربوهیدرات غنی از فیبر و همچنین پروتئین در هر وعده غذایی یا میان وعده نیز به ثبات بیشتر سطح قند خون کمک می کند. اگر قبلاً از وعده های غذایی یا میان وعده صرف نظر کرده اید، خوردن وعده های غذایی و میان وعده هایی که در طول روز به طور مساوی با یکدیگر فاصله دارند، اولین قدم خوب برای مدیریت سطح قند خون است.

منابع خوب کربوهیدرات های پر فیبر عبارتند از:

- 100٪ نان سبوس دار، کراکر، تورتیلا، غلات و غیره

- غلات کامل مانند کینوا ، گندم کامل، بلغور جو دوسر و برنج قهوه ای

- میوه کامل، از جمله گزینه های منجمد

- سبزیجات نشاسته دار، مانند سیب زمینی یا سیب زمینی شیرین، کدو زمستانی و ذرت

- لوبیا و عدس (اینها همچنین حاوی مقداری پروتئین هستند)

وقتی صحبت از دیابت بارداری می شود، بدن هر کس به متغیرهای مختلف واکنش متفاوتی نشان می دهد. کنترل قند خون در خانه و برقراری ارتباط با پزشک به شما کمک می کند تا برنامه غذایی مناسب خود را پیدا کنید.

روش بشقاب را امتحان کنید

یک روش مفید برای اطمینان از متعادل بودن وعده های غذایی شما با کربوهیدرات، پروتئین و فیبر استفاده از "روش بشقاب" است. با پر کردن یک سوم بشقاب خود با سبزیجات غیرنشاسته ای (مارچوبه، بادمجان، خیار، هویج و غیره.). بعد، یک سوم دیگر بشقاب خود را با نشاسته (مانند نخود فرنگی، سیب زمینی، لوبیا، ذرت، کراکر غلات کامل و غیره) و یک سوم باقیمانده بشقاب خود را با پروتئین (مانند مرغ، ماهی، توفو یا تخم مرغ) پر کنید.

اگر دوست دارید، یک فنجان لبنیات (مانند ماست یا پنیر محلی) یا یک تکه میوه کامل در کنار آن اضافه کنید. انتخاب نسخه های کربوهیدرات با فیبر بالاتر برای مدیریت قند خون ایده آل است، اما به یاد داشته باشید که قرار دادن پروتئین در وعده های غذایی یا میان وعده به تعادل قندهای خون کمک می کند حتی اگر گاهی اوقات گزینه کربوهیدرات با فیبر کمتری را انتخاب کنید.

پیشنهادهای میان وعده متعادل

هنگام انتخاب غذاهای میان وعده، سعی کنید علاوه بر کربوهیدرات غنی از فیبر، منبع پروتئین نیز داشته باشید. چند ایده برای شروع کار:

*چیپس های گیاهی با هوموس و آجیل

*خلال سیب با کره بادام زمینی

*پنیرمحلی با میوه های تازه یا یخ زده

*مخلوط میوه خشک و آجیل

*یک تخم مرغ آب پز و یک تکه میوه

*ذرت بو داده و یک تکه پنیر

قند خون خود را مرتباً بررسی کنید تا ایده بهتری در مورد واکنش بدن در برابر غذاهای مختلف بدست آورید. باز هم، هر فرد واکنش متفاوت نشان می دهد. تشخیص دیابت بارداری می تواند طاقت فرسا باشد. با درخواست منابع از پزشک، از جمله مشاوره با یک متخصص تغذیه دارای گواهی معتبر می توانید احساس حمایت بیشتری کنید و ایده های غذایی و میان وعده را ارائه دهید.

چگونه ورزش بر قند خون تأثیر می گذارد

نشان داده شده است که ورزش در دوران بارداری فواید بی شماری برای سلامتی و حداقل خطرات برای مادر یا رشد جنین دارد . در حالی که همیشه باید با پزشک خود در مورد تمرینات ایمن برای دوران بارداری و همچنین بررسی حرکتی که از آن لذت می برید صحبت کنید، فعالیت بدنی را به عنوان بخشی از برنامه خود برای مدیریت دیابت بارداری دست کم نگیرید.

اشاره به ورزش به عنوان "حرکت" ممکن است بسیاری از راه های دیگر برای حرکت روزانه را باز کند و می توانید از نظر جسمی در هر وضعیتی که هستید شروع کنید. روزانه 10 دقیقه پیاده روی کنید و هر طور که می توانید به تدریج آن را افزایش دهید، جایی عالی برای شروع است.

هر چه زودتر یک برنامه فعالیت بدنی را در بارداری شروع کنید، حفظ آن در هر سه ماهه آسان تر خواهد بود. اما اگر در بارداری در مراحل پیشرفته تر هستید و می خواهید اکنون بیشتر حرکت کنید، اجازه ندهید که این مسئله شما را متوقف کند. کلاس یوگا قبل از تولد، پیلاتس یا شنا را به عنوان گزینه های کم تأثیر در نظر بگیرید. حتی ممکن است با برخی دیگر از والدین آینده ملاقات کنید.

داروهایی برای دیابت بارداری

این احتمال وجود دارد که حتی پس از تغییر در عادات غذایی و ورزش، سطح قند خون در دوران بارداری همچنان بیش از حد بالا باشد. این تقصیر شما نیست، همانطور که ابتلا به دیابت بارداری تقصیر شما نبود. برای کنترل سطح قند خون به کار با پزشک خود ادامه دهید. با انجام این کار رسیدن به بهترین نتایج برای بارداری شما تضمین می شود.

داروی ترجیحی برای دیابت بارداری انسولین است. انسولین از جفت عبور نمی کند، بنابراین لازم نیست نگران شوید که به جنین آسیب برساند. از آنجا که قند خون در مراحل مختلف بارداری ممکن است نوسان داشته باشد، احتمالاً به شما توصیه می شود که سطح قند خون خود را در خانه کنترل کنید تا دوز صحیح را حفظ کنید. نگران نباشید، پزشک در هر مرحله از مراحل کار شما را راهنمایی می کند.

خطرات قند خون بالا

کنترل قند خون برای یک بارداری سالم ضروری است. پیدا کردن زمانی که برای اولین بار در میزان قند خون شما تغییراتی ایجاد شده است می تواند به شما در جلوگیری از عوارض بارداری، زایمان و بعد از زایمان کمک کند. از آنجا که قند خون بالا چیزی است که ما همیشه نمی توانیم آن را احساس کنیم، ممکن است به آسانی نادیده گرفته شود.

نادیده گرفتن دیابت بارداری می تواند منجر به ایجاد مسائل جدی از جمله درشت بودن تر جنین شود، که می تواند منجر به نیاز به سزارین، خونریزی بیش از حد و پارگی های شدیدتر در هنگام زایمان واژینال شود. مادران مبتلا به دیابت بارداری کنترل نشده خطر تولد نوزاد با مشکلات تنفسی را افزایش می دهند، زردی (مشکلات کبدی)، یا قند خون پایین. خطر مرده زایی نیز بیشتر است.

سخنی با خوانندگان

با کمک پزشک می توان دیابت بارداری را کنترل کرد. اگر احساس می کنید با تشخیص دیابت دچار نومیدی شده اید، از منابع موجود در مطب پزشک خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید، شما در مدیریت این شرایط تنها نیستید. دیابت بارداری شایع تر از آن است که بسیاری از مردم تصور می کنند و نیازی به ترس و نا امیدی شما نیست. یک بارداری سالم هنوز در دسترس است.

مطالعه بیشتر:

همه چیز در مورد دیابت بارداری

دیابت بارداری ، علایم، مراقبت ها و درمان ها

رژیم غذایی مادران باردار دیابتی چگونه باید باشد؟

رژیم غذایی دیابت بارداری بایدها و نبایدهای تغذیه ای

?پرسش و پاسخ های دیابت بارداری

قند خونمان در آزمایش بارداری چقدر باید باشد؟

در حالت ایده آل، قند خون شما در دوران بارداری باید طبق روند زیر باشد: *ناشتا (اولین چیز صبح قبل از غذا خوردن): 95 میلی گرم در دسی لیتر یا کمتر *یک ساعت بعد از غذا: 140 میلی گرم در دسی لیتر یا کمتر *دو ساعت بعد از غذا: 120 میلی گرم در دسی لیتر یا کمتر

چگونه از افت قند در دیابت بارداری جلوگیری کنیم؟

خوردن سه وعده غذایی و دو میان وعده در طول روز می تواند از افت و خیز قند خون جلوگیری کند. گنجاندن منبع کربوهیدرات غنی از فیبر و همچنین پروتئین در هر وعده غذایی یا میان وعده نیز به ثبات بیشتر سطح قند خون کمک می کند.

بهترین میوه ها برای مادران دیابتی کدام است؟

*چیپس های گیاهی با هوموس و آجیل *خلال سیب با کره بادام زمینی *پنیرمحلی با میوه های تازه یا یخ زده *مخلوط میوه خشک و آجیل

چرا مادران دیابتی باید ورزش کنند؟

نشان داده شده است که ورزش در دوران بارداری فواید بی شماری برای سلامتی و حداقل خطرات برای مادر یا رشد جنین دارد . در حالی که همیشه باید با پزشک خود در مورد تمرینات ایمن برای دوران بارداری و همچنین بررسی حرکتی که از آن لذت می برید صحبت کنید، فعالیت بدنی را به عنوان بخشی از برنامه خود برای مدیریت دیابت بارداری دست کم نگیرید.

منبع: verywellfamily