The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بوی بد خون بعد از زایمان به چه علت و آیا بوی بد خون طبیعیست؟

درباره خونریزی چند روز یا چند هفته بعد از زایمان و بوی بد خون بعد از زایمان چه می دانید. در اینجا با شما در این باره گفتگو خواهیم کرد. شرط می بندیم که هرگز فکر نمی کردید روزی پرستار به شما آموزش دهد چگونه سه پد جذب بالا را با هم استفاده کنید. بعد از تولد فرزندتان، شما خونریزی خواهید داشت اما باید بدانید که چه مقدار خونریزی بعد از زایمان طبیعی است، چه مدت باید طول بکشد و شما چگونه باید آن را مدیریت کنید.

لوشیا چیست؟

لوشیا ترشحات طبیعی و شبیه به پریود پس از زایمان است. این ترشحات خون و همان غشای مخاطی هستند که در دوران بارداری رحم را می پوشاند. چه زایمان به طور طبیعی انجام شود و چه از طریق سزارین، مادر لوشیای بعد از زایمان را تجربه خواهد کرد.

خونریزی پس از زایمان چه مدت طول می کشد؟

خونریزی پس از زایمان معمولاً چهار تا شش هفته پس از زایمان ادامه دارد. در روزهای اول پس از زایمان، خونریزی شدیدتر و سنگین تر است، اما با گذشت زمان به تدریج کاهش می یابد.

توجه داشته باشید خونریزی پس از زایمان با هموراژی یا خونریزی داخلی تفاوت دارد. در هموراژ خونریزی شدید است و در حین زایمان یا بلافاصله پس از آن شروع می شود. مقدار خون از دست رفته در هموراژ یک هشتم یک چهارم بیشتر از خونی است كه معمولاً هنگام زایمان از دست می رود. خونریزی پس از زایمان یک بیماری جدی است که در 1 تا 5 درصد زایمان ها اتفاق می افتد.

خونریزی طبیعی پس از زایمان چیست؟

خونریزی طبیعی پس از زایمان در ابتدا شدید، به رنگ قرمز تیره و دارای بوی کهنگی شبیه به خون قاعدگی است. اما با گذشت روزها و هفته ها به تدریج تغییر می کند. احتمالاً این تغییرات به این ترتیب بروز می کنند:

• 0 تا 5 روز پس از زایمان: خونریزی پس از زایمان در این دوره به رنگ قرمز تیره و شدید بوده و ممکن است حاوی لخته هایی به اندازه آلو باشد.

• روز 5 تا 10 روز پس از زایمان: لوشیا ممکن است مایل به صورتی یا قهوه ای و رقیق تر از قبل باشد. در این مدت هنوز هم دفع لخته های کوچک وجود دارد.

• 10 روز تا 6 هفته بعد از زایمان: ترشحات مایل به سفید یا زرد هستند و در نهایت به طور کامل قطع می شوند. دیگر نباید لخته ظاهر شود.

ممکن است هنگام شیردهی یا وقتی زیاد فعالیت می کنید، خونریزی بیشتری داشته باشید. همچنین ممکن است در ساعات خاصی از روز مانند صبح ها کمی سنگین تر باشد.

چه موقع در مورد خونریزی پس از زایمان باید به پزشک مراجعه کرد؟

مراقب خونریزی بعد از زایمان باشید و در صورت مشاهده موارد زیر با پزشک مشورت کنید:

• لخته های بزرگ: اگر لخته های شما از اندازه آلو بزرگتر باشد، لازم است تحت نظر پزشک باشید.

• بوی بد خون بعد از زایمان: اگر ترشحات بوی بدی داشته باشند، نشانه عفونت است.

• درد یا تب شدید: اینها نیز علائم عفونت است و شما نیاز به درمان اورژانسی دارید.

• خونریزی شدید: اگر خونریزی پس از زایمان افزایش یابد، با گذشت زمان کمتر نشود یا بیش از یک پد در ساعت خیس شود، احتمالاً نشانه مشکل در رحم، یک اختلال خونریزی یا هموراژ دیررس پس از زایمان است. همه این موارد باید فوراً توسط پزشک تحت درمان قرار گیرد.

آیا بوی بد خون بعد از زایمان طبیعی است؟

اگر پد بهداشتی خود را پس از زایمان دیر به دیر تعویض کنید، طبیعی است که خون خارج شده همراه با ترشحات در اثر ماندن طولانی مدت در جای مرطوب، بوی بدی به خود می گیرد. اما بوی بد خون بعد از زایمان زمانی که به تازگی از واژن خارج شده و سبب بد بو شدن واژن می شود اصلا طبیعی نبوده و یکی از نشانه های عفونت رحمی محسوب می شود.

علت بوی بد خون بعد از زایمان چیست؟

بوی بد خون بعد از زایمان می تواند نشانه ای از عفونت رحمی باشد. علاوه بر بوی بد خون بعد از زایمان، از دیگر نشانه های عفونت رحمی  درد در پایین شکم یا لگن، تب که طی 1 تا 3 روز پس از زایمان شروع می شود، رنگ پریدگی، لرز، احساس عمومی بیماری یا ناراحتی و اغلب سردرد و از دست دادن اشتها است. ضربان قلب اغلب بالا می رود. وقتی بوی بد خون بعد از زایمان شدید است، معمولا رحم متورم و نرم است و بیمار با لمس رحم احساس درد می کند. به طور معمول، ترشحاتی با بوی بد از واژن خارج می شود که مقدار آنها متفاوت است. ترشحات ممکن است حاوی خون باشد یا نباشد اما بیشتر مادران در این شرایط از بوی بد خون بعد از زایمان شکایت دارند. گاهی اوقات تب پایین تنها علامت تب رحمی به شمار می آید.

چگونه با خونریزی پس از زایمان مواجه شویم

هنگام رویارویی با خونریزی بعد از زایمان راه اول این است که به دنبال وسیله ای برای جذب این مقدار خون باشیم. پوشینه بزرگسالان یا پدهای با جذب بالا تهیه کنید یا لباس زیرهایی با جذب بالا از بیمارستان بگیرید. در صورت لزوم می توانید از سه لایه پد استفاده کنید.

با گذشت زمان و کاهش مقدار خونریزی، نوار بهداشتی های نازک تر یا لباس زیر با جذب بالا کفایت می کند. اما از استفاده از تامپون در شش هفته اول پس از زایمان خودداری کنید، زیرا باعث ایجاد عفونت می شود.

سایر نکاتی که باید در خونریزی بعد از زایمان در نظر بگیرید:

• آسان بگیرید: فشار زیاد می تواند روند روشن شدن لوشیا را به تعویق بیاندازد.

• در فواصل زمانی کم به دستشویی بروید: در فاصله زمانی کم به دستشویی بروید، حتی اگر مثانه کاملاً پر نشده باشد. خالی بودن مثانه به انقباض رحم کمک کرده و دفع خون به طور کامل انجام می شود.

• با بطری پری واش دوست شوید: حمام نشیمن نیز به شما کمک می کند. با استفاده از بطری پری واش که دارای لوله ای نازک در قسمت بالا است، می توانید قسمتهای حساس بدن را تمیز نگه دارید، مخصوصاً اگر زایمان طبیعی باشد.

خونریزی پس از زایمان یکی دیگر از این حقایق بارداری است که تا وقتی آن را تجربه نکنید به آن فکر نمی کنید. امیدوارم این مقاله به آمادگی شما در آینده و کسب اطلاعات کافی در مورد بوی بد خون بعد از زایمان کمک کند.

مطالعه بیشتر:

علت خونریزی بعد از 40 روز زایمان سزارین چیست؟

آیا خونریزی بعد از 40 روز زایمان طبیعی جای نگرانی دارد؟

علت خونریزی بعد از چهل روز زایمان یا خونریزی بعد از چله

درمان بوی بد واژن بعد از سزارین به چه صورت است و علت آن چیست

?پرسش و پاسخ های بوی بد خون بعد از زایمان

خونریزی پس از زایمان چه مدت طول می کشد؟

خونریزی پس از زایمان معمولاً چهار تا شش هفته پس از زایمان ادامه دارد. در روزهای اول پس از زایمان، خونریزی شدیدتر و سنگین تر است، اما با گذشت زمان به تدریج کاهش می یابد.

چه موقع در مورد خونریزی پس از زایمان باید به پزشک مراجعه کرد؟

مراقب خونریزی بعد از زایمان باشید و در صورت مشاهده موارد زیر با پزشک مشورت کنید: لخته های بزرگ: اگر لخته های شما از اندازه آلو بزرگتر باشد، لازم است تحت نظر پزشک باشید. بوی بد خون بعد از زایمان: اگر ترشحات بوی بدی داشته باشند، نشانه عفونت است. درد یا تب شدید و خونریزی شدید

آیا بوی بد خون بعد از زایمان طبیعی است؟

اگر پد بهداشتی خود را پس از زایمان دیر به دیر تعویض کنید، طبیعی است که خون خارج شده همراه با ترشحات دراثر ماندن طولانی مدت در جای مرطوب، بوی بدی به خود می گیرد. اما بوی بد خون بعد از زایمان زمانی که به تازگی از واژن خارج شده و سبب بد بو شدن واژن می شود اصلا طبیعی نبوده و یکی از نشانه های عفونت رحمی محسوب می شود

علت بوی بد خون بعد از زایمان چیست؟

بوی بد خون بعد از زایمان می تواند نشانه ای از عفونت رحممی باشد. علاوه بر بوی بد خون بعد از زایمان، از دیگر نشانه های عفونت رحمی درد در پایین شکم یا لگن، تب که طی 1 تا 3 روز پس از زایمان شروع می شود، رنگ پریدگی، لرز، احساس عمومی بیماری یا ناراحتی و اغلب سردرد و از دست دادن اشتها است.

منبع: babylist