The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تخمک گذاری چقدر طول می کشد و چه زمانی رخ می دهد؟

تخمک گذاری، رخدادی است که به صورت ماهانه برای بانوان در سنین باروری اتفاق می افتد. تخمک گذاری در یک چرخه قاعدگی 28 روزه، به طور معمول در حدود روز چهاردهم رخ می دهد که در طی این فرآیند، یک تخمک از یکی از تخمدان های شما آزاد می شود و از طریق لوله فالوپ (لوله رحمی)، به رحم می رسد.رها شدن تخمک از تخمدان، یک اتفاق خود به خود نیست. بلکه عوامل مختلفی که قبل از تخمک گذاری رخ می دهند، در این مساله دخالت دارند. در هر ماه، فولیکول های یکی از تخمدان ها بین روزهای 6 تا 14 چرخه قاعدگی شروع به تکامل و بالغ شدن می کنند. در روزهای 10 و 14، یک تخمک از یکی از این فولیکول ها ایجاد می شود. سپس این تخمک در روز 14 سیکل از تخمدان شما آزاد می شود. برخی از خانم ها زیاد به چرخه قاعدگی خود فکر نمی کنند یا تخمک گذاری را دنبال نمی کنند. اما تخمک گذاری نقش زیادی در لقاح دارد. بنابراین اگر در حال برنامه ریزی برای بچه دار شدن هستید، دانستن اینکه تخمک گذاری چقدر طول می کشد و چه زمانی رخ می دهد، به شما کمک می کند.

در طول تخمک گذاری هر ماه چه اتفاقی می افتد؟

هر ماه در طول تخمک گذاری، معمولاً یک تخمک از تخمدان آزاد می شود. اما برخی از بانوان ممکن است بیش از یک تخمک را در عرض 24 ساعت آزاد کنند. پس از تخمک گذاری، تخمک بالغ آماده بارور شدن توسط اسپرم است که منجر به لقاح و بارداری می شود.

اگر تخمک گذاری و نقش آن در باردار شدن را به طور کامل درک نکرده اید، ممکن است باور داشته باشید که می توانید هر زمان در طول ماه باردار شوید. اما واقعیت این است که شما فقط چند روز از هر ماه یعنی در حوالی تخمک گذاری، بارور هستید.

تخمک گذاری هر ماه چقدر طول می کشد؟

تخمک گذاری به صورت طبیعی در هر ماه حدود 24 ساعت طول می کشد. هنگامی که تخمک از تخمدان رها می شود، در صورت رخ ندادن لقاح، در عرض 12 تا 24 ساعت می میرد یا جذب می شود. اگر لقاح اتفاق نیفتد، تخمک و لایه داخلی رحم شما می ریزد و از بین می رود. این اتفاق، منجر به خونریزی قاعدگی در حدود دو هفته بعد می شود.

اگرچه تخمک گذاری یک اتفاق یک روزه در هر ماه است، اما فکر نکنید که می توانید فقط یک روز در ماه باردار شوید. بارداری می تواند در یک پنجره شش روزه، یعنی پنج روز منتهی به تخمک گذاری و روز تخمک گذاری رخ دهد.

این به این دلیل است که اسپرم می تواند تا پنج روز در بدن یک بانو زنده بماند. بنابراین اگر چند روز قبل از تخمک گذاری یا درست در هنگام تخمک گذاری رابطه جنسی داشته باشید، ممکن است اسپرم در بدن شما باقی بماند تا در هنگام عبور تخمک از لوله فالوپ، با آن لقاح پیدا کند.

لقاح در لوله فالوپ اتفاق می افتد نه رحم. اگر اسپرم و تخمک به هم نرسند، تخمک لقاح نیافته بعد از یک روز جذب و حل می شود، اما در مقابل تخمک بارور شده سفر خود را از طریق لوله فالوپ به داخل رحم ادامه می دهد و در حدود 6 تا 10 روز پس از لقاح در رحم کاشته می شود و لانه گزینی می کند.

علائم تخمک گذاری

برخی از بانوان بدون اینکه تغییری را در بدن خود متوجه شوند، تخمک گذاری می کنند، اما برخی دیگر می توانند علائم تخمک گذاری را تشخیص دهند. اگر قصد بچه دار شدن دارید، برنامه ریزی برای مقاربت در روزهای باروری بسیار مهم است. خبر خوب این است که راه هایی برای تشخیص زمان تخمک گذاری وجود دارد.

• به دنبال تغییراتی در ترشحات دهانه رحم خود باشید. اگر متوجه ترشح یا خروج مایع از دهانه رحم شدید، این نشانه تخمک گذاری شما است یا اینکه تخمک گذاری در طی چند روز آینده رخ می دهد. این ترشحات می توانند شفاف، مرطوب، کشسانی یا رشته ای به نظر برسند. همچنین ممکن است شبیه سفیده تخم مرغ باشد.

• تغییر دمای پایه بدن را بررسی کنید. این به درجه حرارت بدن شما در حالت استراحت اشاره دارد. دمای بدن شما ممکن است در زمان تخمک گذاری کمی افزایش پیدا کند. تنها مشکلی که در این روش وجود دارد این است که برخی از بانوان تا دو یا سه روز پس از زمان باروری خود، افزایش دمای بدن را تجربه نمی کنند. بنابراین وقتی متوجه افزایش دمای پایه بدن می شوید، ممکن است تخمک گذاری کمی قبل تر اتفاق افتاده باشد.

با این حال، دماسنج پایه یک ابزار مفید برای نظارت بر دمای بدن و تعیین زمان تخمک گذاری است. به علاوه می توانید کیت پیش بینی تخمک گذاری را از داروخانه یا به صورت آنلاین خریداری کنید.

همراه با تغییرات ترشحات دهانه رحم و دمای بالاتر بدن، علائم دیگر تخمک گذاری ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• گرفتگی عضلات (کرامپ)،

• درد سینه ها،

• نفخ،

• بالا رفتن میل جنسی،

عواملی که از تخمک گذاری جلوگیری می کند

برخی از بانوان در سنین باروری تخمک گذاری ندارند. عوامل مختلفی می توانند بر توانایی شما در رهاسازی تخمک تأثیر بگذارند. یک مثال بیماری سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) است. در سندرم تخمدان پلی کیستیک، سطح هورمون های جنسی استروژن و پروژسترون در یک بانو متعادل نیست.این عدم تعادل هورمونی منجر به رشد کیست های تخمدانی (توده های خوش خیم روی تخمدان ها) می شود. سندرم تخمدان پلی کیستیک می تواند مشکلاتی در چرخه قاعدگی، باروری، عملکرد قلبی و ظاهر بانوان ایجاد کند.

آیا بیماری تیروئید مانع از تخمک گذاری می شود؟

تیروئید پرکار یا کم کار نیز می تواند تخمک گذاری را متوقف کرده و همچنین باعث یائسگی زودرس شود. به همین ترتیب، برخی از بانوان در هنگام استرس، تخمک گذاری ندارند. اگر برای بچه دار شدن مشکل دارید یا فکر می کنید تخمک گذاری ندارید، برای انجام آزمایش با پزشک خود مشورت کنید.

آیا ممکن است تخمک گذاری نداشته باشیم اما پریود بشویم؟

به خاطر داشته باشید که حتی اگر تخمک گذاری نداشته باشید، ممکن است هر ماه پریود شوید. این به این دلیل است که مخاط رحم شما تحت تاثیر هورمون ها ضخیم شده و بدون توجه به وقوع تخمک گذاری، برای ورود احتمالی تخمک آماده می شود. در صورت رخ ندادن تخمک گذاری، باز هم در هر حالت لایه داخلی رحم ریزش پیدا کرده و خونریزی قاعدگی را تجربه می کنید. اما خونریزی شما ممکن است سبک تر و کوتاه تر از حالت عادی باشد. به صورت کلی، یک چرخه قاعدگی کوتاه یا طولانی، ممکن است نشانه رخ ندادن تخمک گذاری در بدن شما باشد. بیشتر بانوانی که طول چرخه طبیعی آن ها بین 28 تا 35 روز است، تخمک گذاری دارند.

مراحل بعدی

درک چرخه قاعدگی و نحوه عملکرد تخمک گذاری، کلید تنظیم خانواده است.

تخمک گذاری ماهی یک بار اتفاق می افتد و در حدود 24 ساعت طول می کشد. اگر تخمک رها شده از تخمدان، در مدت 12 تا 24 ساعت بارور نشود، از بین رفته و می میرد. با این آگاهی از اطلاعات، می توانید شروع به ردیابی روزهای باروری خود کنید و شانس باردار شدن خود را افزایش دهید.

مطالعه بیشتر:

زمان تخمک گذاری را چگونه می توان تشخیص داد؟

تخمک گذاری چیست و چه نشانه ها و علائمی دارد؟

تخمک گذاری چجوریه و چه زمانی تخمک گذاری می کنید؟

علایم تخمک گذاری چیست ومعمولا چه زمانی تخمک‌گذاری رخ می‌دهد؟

?پرسش و پاسخ های تخمک گذاری

آیا بیماری تیروئید مانع از تخمک گذاری می شود؟

تیروئید پرکار یا کم کار نیز می تواند تخمک گذاری را متوقف کرده و همچنین باعث یائسگی زودرس شود. به همین ترتیب، برخی از بانوان در هنگام استرس، تخمک گذاری ندارند. اگر برای بچه دار شدن مشکل دارید یا فکر می کنید تخمک گذاری ندارید، برای انجام آزمایش با پزشک خود مشورت کنید.

آیا ممکن است تخمک گذاری نداشته باشیم اما پریود بشویم؟

بله. به خاطر داشته باشید که حتی اگر تخمک گذاری نداشته باشید، ممکن است هر ماه پریود شوید. این به این دلیل است که مخاط رحم شما تحت تاثیر هورمون ها ضخیم شده و بدون توجه به وقوع تخمک گذاری، برای ورود احتمالی تخمک آماده می شود. در صورت رخ ندادن تخمک گذاری، باز هم در هر حالت لایه داخلی رحم ریزش پیدا کرده و خونریزی قاعدگی را تجربه می کنید.

مهمترین نشانه های تخمک گذاری چیست؟

همراه با تغییرات ترشحات دهانه رحم و دمای بالاتر بدن، علائم دیگر تخمک گذاری ممکن است شامل موارد زیر باشد: • گرفتگی عضلات (کرامپ)، • درد سینه ها، • نفخ، • بالا رفتن میل جنسی،

چگونه زمان تخمک گذاری را پیدا کنیم؟

استفاده از دماسنج، یک ابزار مفید برای نظارت بر دمای بدن و تعیین زمان تخمک گذاری است. به علاوه می توانید کیت پیش بینی تخمک گذاری را از داروخانه یا به صورت آنلاین خریداری کنید.

منبع: healthline

دیگر مطالب اقدام به بارداری و نکات مهم برای اقدام بارداری صحیح

مطالب دیگر این دسته بندی را می توانید در این بخش مشاهده کنید