The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا مصرف قرص سرماخوردگی در دوران اقدام به بارداری ممنوع است؟

فرقی ندارد، پیر باشید یا جوان، کودک باشید یا بزرگسال، سرماخوردگی، از رایج ترین بیماری هایی است که در هر فصلی ممکن است رخ داده و شما را حسابی اذیت کند. با ظهور اولین نشانه های سرماخوردگی، معمولا اولین چیزی که به ذهن رسیده و توصیه می شود، مصرف قرص سرماخوردگی است اما اگر قصد داشته باشید بچه دار شوید، ممکن است یک سرماخوردگی ساده به چالشی بزرگ تبدیل شده و این سوال برایتان ایجاد شود که آیا مصرف قرص سرماخوردگی در دوران اقدام به بارداری مجاز است؟

سرماخوردگی در دوران اقدام به بارداری

هنگامی که سخت در حال تلاش و برنامه ریزی برای بچه دار شدن هستید، وقوع یک بیماری مانند سرماخوردگی می تواند شرایط را حسابی به هم بریزد و نگرانی ها و سوالات زیادی را در ذهنتان ایجاد کند، از جمله اینکه آیا سرماخوردگی بر روی قدرت باروری من تاثیر می گذارد؟ آیا سرماخوردگی مانع بچه دار شدن می شود؟ آیا مصرف قرص سرماخوردگی در دوران اقدام به بارداری مجاز است؟ برای بهبود سرماخوردگی در دوران اقدام به بارداری چه کارهایی انجام دهیم؟خب قبل از هر چیز چند نفس عمیق کشیده و آرامش خود را حفظ کنید تا به پاسخ این سوالات برسید.

آیا در صورت وقوع سرماخوردگی، اقدام به بارداری مجاز است؟

بله! سرماخوردگی نمی تواند از قدرت باروری و شانس باردار شدن شما کم کند! در واقع اگر شما یا همسرتان سرما خورده باشید، باز هم می توانید در دوران تخمک گذاری رابطه داشته باشید و تنها خطری که در این میان مطرح می شود این است که احتمال بیمار شدن همسرتان نیز وجود خواهد داشت. بنابراین اگر نگران این مساله نیستید، می توانید همچنان به اقدام برای بچه دار شدن ادامه دهید. البته سه نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید:

1. اگر از روش سنجش دمای پایه بدن برای ردیابی تخمک گذاری خود استفاده می کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که علائم سرماخوردگی همچون تب می تواند بر درک شما از چرخه تخمک گذاری شما تأثیر گذاشته و تعیین روزهای باروری را با مشکل مواجه کند. بنابراین در صورت سرماخوردگی و تب در دوران اقدام به بارداری، از روش های دیگری همچون کیت تخمک گذاری، برای به دست آوردن محدوده باروری کمک بگیرید.

2. تب طولانی مدت و شدید در مردان که بیشتر از 3 روز طول بکشد، می تواند بر روی قدرت باروری آن ها تاثیر بگذارد و به طور موقت روند تولید اسپرم ها را با اختلال مواجه کند. البته که این شرایط در سرماخوردگی های ساده معمول نیست و بیشتر در صورت ابتلا به آنفولانزا دیده می شود.

3. اگر در روزهای ابتدایی وقوع لقاح و بارداری، مادر نیز تب طولانی مدت و شدید را تجربه نماید، احتمال وقوع نقائص مادرزادی در جنین افزایش خواهد یافت. البته اگر درمان به موقع آغاز گردد، تب به راحتی کنترل خواهد شد و مشکلی پیش نمی آید.

با در نظر گرفتن این نکات، اگرچه اقدام به بارداری در صورت ابتلا به سرماخوردگی مجاز است اما علائم و نشانه های بیماری به ویژه تب باید کنترل شوند و به همین دلیل درمان به موقع بیماری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و اینجا است که یک سوال اساسی مطرح می شود:

آیا مصرف قرص سرماخوردگی در دوران اقدام به بارداری مجاز است؟!

پاسخ این سوال به داروهای انتخابی شما بستگی دارد، زیرا قرص سرماخوردگی یک اصطلاح کلی است و بسته به اینکه این فرآورده دارویی از چه شرکت و برندی باشد، این احتمال وجود دارد که مواد موثره دارویی موجود در آن متفاوت باشند. بنابراین قبل از تصمیم گیری برای مصرف قرص سرماخوردگی در دوران اقدام به بارداری، این قاعده کلی را در نظر بگیرید:

اگر در دوره پیش از تخمک گذاری هستید، می توانید بدون نگرانی از این داروها استفاده کنید و اگر در حوالی تخمک گذاری و روزهای پس از آن هستید، قبل از قرص سرماخوردگی در دوران اقدام به بارداری و هر داروی دیگر باید با پزشک خود در این مورد مشورت کنید تا به شما اجازه مصرف دهند.

درمان سرماخوردگی در دوران اقدام به بارداری

حفظ سلامتی برای دستیابی به بهترین شانس برای باردار شدن بسیار مهم است و بنابراین اگر در دوران اقدام به بارداری به هر دلیل مریض شوید، باید حتما برای درمان و رفع مشکل اقدام کنید. سرماخوردگی نیز از این قاعده مستثنا نیست! بنابراین برای کمک به درمان این بیماری، این نکات را مدنظر داشته باشید:

1. استراحت کرده و بخوابید. خواب، یک راهکار طلایی برای تقویت سیستم ایمنی است که اغلب دست کم گرفته می شود. بنابراین حداقل 8 تا 9 ساعت را به خواب اختصاص داده و در زمان بیماری بیشتر از قبل استراحت کنید.

2. مانع کم آبی بدن شوید. کم آبی بدن و تب ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند و بنابراین باید مصرف مایعات خصوصا آب را تا جایی که می توانید افزایش دهید.

3. سیر خام را امتحان کنید! سیر یک خوراکی ضد ویروسی و ضد باکتریایی عالی است و خواص ضدعفونی کننده نیز دارد. اگرچه ممکن است همسرتان و اطرافیان بابت بوی ناخوشایند سیر کمی اذیت شوند، اما این کار فوق العاده در بهبود بیماری موثر است.

4. میوه و سبزیجات بیشتر بخورید، زیرا غنی از ویتامین C و آنتی اکسیدان ها بوده و به سیستم ایمنی بدن کمک می کنند تا با عوامل بیماری زا مبارزه کند.

5. چای زنجبیل را امتحان کنید. زنجبیل یکی از بهترین راهکارهای گیاهی و خانگی برای مبارزه با سرماخوردگی است و به بهبود قدرت باروری مردان نیز کمک می کند. در واقع با مصرف آن با یک تیر، دو نشان می زنید.

6. سوپ مرغ را فراموش نکنید. غذاهای گرم و آبکی انتخاب خوبی برای بیماران سرماخورده هستند و سوپ مرغ در میان آن ها یکی از بهترین گزینه ها است، زیرا غنی از پروتئین بوده و کمک می کند تا بیماری سریع تر برطرف شود.

7. بخور را امتحان کنید. چه با دستگاه بخور و چه به شیوه سنتی و مادربزرگ ها با یک قابلمه آب، در هر حال فرقی نمی کند، بخور یک راه عالی برای باز کردن گرفتگی بینی، پاک سازی سینوس ها و همچنین تسکین گلودرد است.

8. از ترکیب عسل و لیمو کمک بگیرید. آب گرم، چند قطره آب لیموی تازه و مقداری عسل، این یک نسخه طلایی و معجزه آسا برای تقویت سیستم ایمنی و تسکین گلودرد است و به تسریع روند بهبودی کمک می کند.

9. پیاز بخورید. پیاز هم درست مانند سیر، عامل بوی ناخوشایند دهان است اما در عین حال سرشار از ترکیبات سولفوریک و کورستین است که به بین بردن ویروس ها و باکتری های مختلف عامل عفونت کمک می کنند.

10. زردچوبه را به غذاهای خود اضافه کنید. قرن ها است که زردچوبه به عنوان یک گیاه درمانی شناخته شده و امروزه نیز ما می دانیم که ماده اصلی موجود در زردچوبه یعنی کورکومین، یک ضد التهاب و یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که با تقویت سیستم ایمنی بدن، با ویروس ها و باکتری ها مبارزه می کند.در کنار همه این موارد، مراجعه به پزشک و شروع درمان مناسب نیز می تواند به تسریع روند درمان کمک کند تا هر چه سریع تر سلامتی خود را بازیافته و همچنان به تلاش خود برای بچه دار شدن ادامه دهید، البته به یاد داشته باشید که اگر در حوالی تخمک گذاری قرار داشته و یا مشکوک به بارداری هستید، پیش از مصرف قرص سرماخوردگی در دوران اقدام به بارداری حتما با پزشک خود مشورت کنید.

مطالعه بیشتر:

مصرف آنتی بیوتیک در اقدام به بارداری آیا مجاز است؟

مصرف دارو در زمان اقدام به بارداری آیا مجاز و بی خطر است؟

نحوه ی باردار شدن و مراقبت های مهم در زمان اقدام به بارداری

قرص سرماخوردگی در بارداری و عوارض قرص سرماخوردگی چیست؟

?پرسش و پاسخ های قرص سرماخوردگی در دوران اقدام به بارداری

آیا در صورت وقوع سرماخوردگی، اقدام به بارداری مجاز است؟

بله! سرماخوردگی نمی تواند از قدرت باروری و شانس باردار شما کم کند!

آیا مصرف قرص سرماخوردگی در دوران اقدام به بارداری مجاز است؟!

پاسخ این سوال به داروهای انتخابی شما بستگی دارد، زیرا قرص سرماخوردگی یک اصطلاح کلی است و بسته به اینکه این فرآورده دارویی از چه شرکت و برندی باشد، این احتمال وجود دارد که مواد موثره دارویی موجود در آن متفاوت باشند. بنابراین قبل از تصمیم گیری برای مصرف قرص سرماخوردگی در دوران اقدام به بارداری با پزشک مشورت کنید.

آیا سرماخوردگی در دوران اقدام به بارداری خطرناک است؟

اگرچه اقدام به بارداری در صورت ابتلا به سرماخوردگی مجاز است اما علائم و نشانه های بیماری به ویژه تب باید کنترل شوند و به همین دلیل درمان به موقع بیماری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است

برای بهبود سرما خوردگی در دوران اقدام به بارداری چه کنیم؟

زردچوبه را به غذاهای خود اضافه کنید. قرن ها است که زردچوبه به عنوان یک گیاه درمانی شناخته شده و امروزه نیز ما می دانیم که ماده اصلی موجود در زردچوبه یعنی کورکومین، یک ضد التهاب و یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که با تقویت سیستم ایمنی بدن، با ویروس ها و باکتری ها مبارزه می کند.

دیگر مطالب اقدام به بارداری و نکات مهم برای اقدام بارداری صحیح

مطالب دیگر این دسته بندی را می توانید در این بخش مشاهده کنید