The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نحوه ی باردار شدن و مراقبت های مهم در زمان اقدام به بارداری

مهمترین نکته در مورد نحوه ی باردار شدن شناخت زمان تخمک گذاری و مراقبت از بدن خود در این بازه زمانی است. اما زنان چه کار دیگری می توانند انجام دهند تا شانس خود را برای بچه دار شدن بهبود بخشند؟ اگر می خواهید همه چیز را در مورد نحوه ی باردار شدن و مراقبت های مهم در زمان اقدام به بارداری بدانید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

نحوه ی باردار شدن

اگر قصد دارید مادر بشوید یا خانواده خود را بزرگتر کنید، لازم است نکاتی را در نظر داشته باشید:

1. چرخه قاعدگی خود را ثبت کنید

زنی که می خواهد بچه دار شود باید بررسی کند که آیا روزهای اول پریود هر ماه خود را می داند و آیا این یک قاعده منظم محسوب می شود یا نه. پریودهای برخی زنان ممکن است نامنظم باشد، به این معنی که طول چرخه او از یک ماه به ماه دیگر بیشتر از 10 روز متفاوت است. با ثبت این اطلاعات در یک تقویم، یک زن بهتر می تواند بازه زمان تخمک گذاری خود را حدس بزند. بازه زمانی تخمک گذاری همان چند روزی است که احتمال می رود یکی از تخمدان ها، تخمک آزاد کنند. بر اساس منابع علمی نطفه مرد می تواند تا پنج روز در بدن زن زنده بماند یعنی اگر در این بازه زمانی نزدیکی داشته باشید احتمال باردار شدن شما بیشتر خواهد بود.

2. زمان تخمک گذاری را پیدا کنید

در یک دوره 28 روزه در زنانی با چرخه منظم ،حدود دو هفته قبل از رسیدن موعد بعدی پریود، تخمک گذاری رخ می دهد. پیش بینی تخمک گذاری در زنان با چرخه های نامنظم دشوارتر است، اما معمولاً 12 تا 16 روز قبل از شروع قاعدگی بعدی او اتفاق می افتد.

روش های مختلفی وجود دارد که زنان می توانند برای تعیین بارورترین روزهای خود در هر ماه استفاده کنند. کیت های پیش بینی تخمک گذاری در منزل می توانند کمک کننده باشند. این کیت ها که در داروخانه ها فروخته می شود، ادرار را برای بررسی هورمون لوتئین کننده آزمایش می کنند، ماده ای که هر ماه در طول تخمک گذاری سطح آن افزایش می یابد و باعث آزاد شدن تخمک می شود.

روش دیگر برای پیش بینی زمان تخمک گذاری، ردیابی مخاط دهانه رحم است. درست قبل از تخمک گذاری، میزان مخاط دهانه رحم افزایش یافته و همچنین نازک تر، شفاف و لغزنده تر می شود. هنگامی که مخاط دهانه رحم لغزنده تر می شود، می تواند به اسپرم کمک کند تا ار دهانه رحم عبور کرده و به تخمک برسد. مطالعه ای که در ژورنال Fertility and Sterility منتشر شد نشان داد زنانی که به طور مداوم مخاط دهانه رحم خود را چک می کنند 2.3 برابر بیشتر احتمال بارداری در یک دوره شش ماهه را دارند. نکته بسیار مهم این است که ترشحات شبیه به سفیده تخم مرغ یعنی تخمک گذاری رخ داده و تمام شده است.

2. در زمان تخمک گذاری یک شب درمیان نزدیکی کنید

طبق مطالعات انجمن پزشکی باروری آمریکا پنجره باروری یک فاصله شش روزه دارد، پنج روز قبل از تخمک گذاری و روز آن. این روزهایی در ماه است که زن می تواند حامله شود.

برخی از زنان به ابزارهای جدید فن آوری مانند برنامه های ردیابی باروری و اپلیکیشن ها روی می آورند تا به آنها کمک کند تا یادشان باشد هنگام تخمک گذاری نزدیکی کنید. اگر می خواهید بازه تخمک گذاری خود را بدانید از اپلیکیشن رایگان نی نی پلاس کمک بگیرید.

یکی از بهترین راه های تشخیص بازه باروری در هر ماه استفاده از کیت تخمک گذاری است. اگر می خواهید درمورد کیت تخمک گذاری بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید. 

آیا برای حامله شدن باید هر روز نزدیکی کنیم؟

برای باردار شدن در بازه زمانی تخمک گذاری به صورت یک شب در میان نزدیکی کنید نه هر روز!!! نزدیکی کردن هر روز سبب ضعیف شدن اسپرم ها می شود.

آیا استفاده از روان کننده ها حین رابطه احتمال بارداری را کم می کند؟

برخی از روان کننده های واژن مبتنی بر آب وجود دارد که می تواند حرکت اسپرم را کاهش دهد، بنابراین حدالامکان سعی کنید تا معاشقه کافی داشته باشید برای این که خود واژن به طور طبیعی لغزنده شود.

3. برای حامله شدن هرچه سریعتر به وزن سالم برسید

اضافه وزن بیش از حد می تواند احتمال بارداری را کاهش دهد، اما لاغر بودن بیش از حد می تواند فرزندآوری را دشوارتر کند. تحقیقات نشان داده است كه زنی كه دارای اضافه وزن است می تواند دو برابر بیشتر از زنی كه BMI طبیعی دارد دچار مشکلات بارداری شود. بعلاوه زنی كه كم وزن است نیز ممکن است چهار برابر بیشتر برای حامله شدن مشکل داشته باشد.

داشتن بیش از حد چربی بدن باعث تولید استروژن اضافی می شود که می تواند در تخمک گذاری تداخل ایجاد کند. طبق انجمن پزشکی باروری آمریکا، از دست دادن 5 تا 10 درصد از وزن بدن قبل از اینکه زن اقدام به بارداری کند، می تواند باعث بهبود قدرت باروری شود.

مطالعه ای که در سال 2017 انجام شد نشان داد که باردار شدن زوج هایی که هر دو شریک زندگی آنها چاق است ممکن است از 55 تا 59 درصد بیشتر در مقایسه با زوج هایی که چاق نیستند با مشکل مواجه شود.

4. مصرف اسیدفولیک یا ید و فولیک را شروع کنید.

یکی از نکات مهم درمورد نحوه ی باردار شدن شروع به موقع اسید فولیک است. متخصصان توصیه می کند زنانی سه ماه قبل از اقدام به بارداری مصرف اسید فولیک یا ید و فولیک را شروع کنند. اسید فولیک یک ویتامین B است که برای جلوگیری از نقایص مادرزادی در مغز و ستون فقرات جنین بسیار مهم است.برای زنانی که مشکل خاصی ندارند، داروی صرع مصرف نمی کنند و در خانواده و اقوام نزدیکشان افراد مبتلا به نقایص مغز و نخاع نداشته اند، مصرف اسید فولیک یک میلی گرم کفایت می کند اما در بانوانی که داروهای ضد صرع مصرف می کنند و یا سابقه تولد نوزادان مبتلا به نواقص لوله عصبی در خانواده و فامیل دارند ممکن است نیاز به مصرف اسید فولیک 400 میکروگرم باشد. در مورد دوز مورد نیاز خود حتما قبل از باردار شدن با متخصص مشورت کنید.

موارد ذکر شده در حقیقت مهمترین نکات در مورد نحوه ی باردار شدن هستند. با رعایت این ها و موارد دیگری همچون رژیم غذایی سالم، سبک زندگی سالم، اجتناب از مصرف سیگارف، الکل و ... می تواند هرچه زودتر باردار شده و نوزاد سالمی را به دنیا بیاورید.

مطالعه بیشتر:

مراحل لقاح و بارداری

برای بارداری چه باید کرد؟

افزایش احتمال بارداری و باردار شدن سریع با روش های کاربردی

آموزش پوزیشن صحیح نزدیکی و نحوه آميزش براي باردار شدن

?پرسش و پاسخ های نحوه ی باردار شدن

آیا استفاده از روان کننده ها حین رابطه احتمال بارداری را کم می کند؟

برخی از روان کننده های واژن مبتنی بر آب وجود دارد که می تواند حرکت اسپرم را کاهش دهد، بنابراین حدالامکان سعی کنید تا معاشقه کافی داشته باشید برای این که خود واژن به طور طبیعی لغزنده شود.

چیکار کنم زود حامله شم؟

اضافه وزن بیش از حد می تواند احتمال بارداری را کاهش دهد، اما لاغر بودن بیش از حد می تواند فرزندآوری را دشوارتر کند. تحقیقات نشان داده است كه زنی كه دارای اضافه وزن است می تواند دو برابر بیشتر از زنی كه BMI طبیعی دارد دچار مشکلات بارداری شود. بعلاوه زنی كه كم وزن است نیز ممکن است چهار برابر بیشتر برای حامله شدن مشکل داشته باشد. از دست دادن 5 تا 10 درصد از وزن بدن قبل از اینکه زن اقدام به بارداری کند، می تواند باعث بهبود قدرت باروری شود.

آیا برای حامله شدن باید هر روز نزدیکی کنیم؟

برای باردار شدن در بازه زمانی تخم گذاری به صورت یک شب در میان نزدیکی کنید نه هر روز!!! نزدیکی کردن هر روز سبب ضعیف شدن اسپرم ها می شود.

چه اسید فولیکی قبل از بارداری بخورم؟

برای زنانی که مشکل خاصی ندارند، داروی صرع مصرف نمی کنند و در خانواده و اقوام نزدیکشان افراد مبتلا به نقایص مغز و نخاع نداشته اند، مصرف اسید فولیک یک میلی گرم کفایت می کند اما در بانوانی که داروهای ضد صرع مصرف می کنند و یا سابقه تولد نوزادان مبتلا به نواقص لوله عصبی در خانواده و فامیل دارند ممکن است نیاز به مصرف اسید فولیک 400 میکروگرم باشد. درمورد دوز مورد نیاز خود حتما قبل از باردار با متخصص مشورت کنید.

منبع: livescience

دیگر مطالب اقدام به بارداری و نکات مهم برای اقدام بارداری صحیح

مطالب دیگر این دسته بندی را می توانید در این بخش مشاهده کنید