The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

فواید و عوارض جانبی خوردن پیاز در بارداری

پیاز مواد مغذی بسیاری مانند کربوهیدرات‌ها، مواد معدنی، ویتامین‌ها و فیبر دارد. پیاز حاوی اسید فولیک و منبع فوق‌العاده‌ای از کلسیم، آهن، منیزیم، سولفور و غیره است که به تنظیم رشد سلول‌های جدید کمک می‌کند. علاوه بر این، پیاز سرشار از کورستین است که برای حفاظت از بدن در مقابل بیماری‌های مختلف نظیر سرماخوردگی یا آنفولانزا سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. پیاز چندین قرن است که به عنوان خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پیاز را می‌توان بصورت خام مصرف کرد و فواید آن از اشکال دیگر آن بیشتر است.

آیا خوردن پیاز در بارداری مفید است؟

به خاطر فواید بسیار پیاز، مصرف آن در دوران بارداری توصیه می‌شود. خوردن آن بصورت خام یا پخته بهترین راه برای سلامت و جوانی پوست و ذهن است. البته توجه داشته باشید که به منظور اجتناب از هرگونه تاثیر جانبی نامطلوب پیاز را به اعتدال مصرف کنید.

خوردن پیاز در دوران باردای بی‌خطر و مفید است و می‌تواند فواید بسیاری برای مادر و جنین به همراه داشته باشد. در کنار دریافت فیبرهای غذایی از میوه‌ها و سبزیجات، خوردن پیاز در بارداری می‌تواند با تقویت ایمنی بدن به جلوگیری از بیماری‌های مختلف کمک کند.

پیاز از خانواده سیرهاست و طعم و بوی تندی دارد. پیاز به لطف خاصیت آنتی‌اکسیدانی خود ضدکلسترول، ضد سرطان و ضد التهاب است و به حفاظت از مادران باردار در مقابل بیماری‌های گوناگون کمک می‌کند. این مواد مغذی به کنترل مقدار قند خون مادر باردار کمک می‌کند و به رشد سالم جنین یاری می‌رساند.

 

فواید خوردن پیاز در بارداری

 بارداری دوره‌ای حساس از زندگی یک مادر است. عموما این باور وجود دارد که ویار غذایی در دوران بارداری بسیار شایع است. ویار پیاز در بارداری احتمالا چیز خوبی است. در زیر با برخی از بیشترین فواید خوردن پیاز در دوران بارداری آشنا می‌شوید. بیایید نگاهی به آن‌ها بیندازیم:

1- بهبود پوست و مو

پیاز سرشار از ویتامین A و E است که پوست و مو را درخشان نگه می‌دارد و از نشانه‌های زودرس پیری جلوگیری می‌کند. همچنین ویتامین C موجود در پیاز بهترین درمان برای لکه‌های پوستی و کمک به شادابی آن است.

2- جلوگیری از سرطان

به خاطر خواص ضدسرطان پیاز و سولفور ارگانیک موجود در آن، نه تنها به جلوگیری از سرطان کمک می‌کند بلکه برای شکستن رادیکال‌های آزاد که به رشد و ایجاد سرطان در بدن می‌انجامند نیز مفید است.

3- کاهش خطر بیماری قلبی

ترکیبی در پیاز وجود دارد به نام کورستین که میزان کلسترول را کنترل می‌کند و ضربان قلب را در حالت طبیعی نگه می‌دارد. علاوه بر این، فلاونوئیدها و ارگانوسولفور موجود در پیاز با کاهش خطر بیماری قلبی در بانوان باردار به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند.

4- تقویت سیستم ایمنی

پیاز منبعی غنی از ویتامین C است و نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی برای مادر باردار و همچنین جنین دارد.

5- مفید برای دیابت بارداری

مصرف ۲۰ گرم پیاز تازه سه بار در روز به رفع اختلال انسولین در کبد کمک می‌کند. این به پایین آوردن قند خون یاری می‌رساند.

6- مفید برای سلامت دهان

در دوران بارداری مادران مستعد بروز مشکلات لثه و دندان هستند. خوردن پیاز به از بین بردن باکتری‌هایی که موجب فساد دندان می‌شود کمک می‌کند.

7- سرشار از اسید فولیک

پیاز سرشار از اسید فولیک است. اسید فولیک برای رشد سالم جنین ضروری است. اسید فولیک موجود در پیاز در کاهش افسردگی موثر است. هوموسیستئین اجازه نمی‌دهد خون و مواد مغذی به مغز برسند و اسید فولیک از تشکیل این مواد شیمیایی جلوگیری می‌کند. سیستئین اضافی در بدن با هورمون احساس خوب (سروتونین)، دوپامین و آدرنالین تداخل ایجاد کرده و نه تنها بر روحیه بلکه بر روی خواب و اشتها نیز تاثیر منفی می‌گذارد.

همچنین بالا بودن سطح سرمی هوموسیستئین در افزایش بروز مشکلات حین بارداری و زایمان نظیر پره اکلامپسی نقش دارد. اسید فولیک موجود در پیاز از افزایش سطح هوموسیستئین و ابتلا به مشکلاتی نظیر پره اکلامپسی جلوگیری می کند.

8- کمک به جلوگیری از تورم و آلرژی های دیگر

مادران باردار مستعد تورم و آلرژی هستند. فلاونوئیدهای پیاز خواص ضدالتهابی دارند. خوردن پیاز در دوران بارداری به جلوگیری و کاهش تورم و آلرژی کمک می‌کند.

9- مفید برای مشکلات تنفسی

خوردن پیاز در دوران بارداری به کاهش مشکلات ریوی مانند آسم کمک می‌کند. پیاز از گرفتگی بینی جلوگیری می‌کند و از این رو موجب می‌شود بهتر بخوایبد.

 

عوارض جانبی خوردن پیاز در بارداری

برخی بانوان پس از مصرف تقریبا مقدار زیادی پیاز دچار سوزش معده یا مشکلات تنفسی می‌شوند و از این رو باید در مصرف پیاز اعتدال پیشه کنند تا از جنین در مقابل خطرات احتمالی حفاظت بعمل آورند. مسائل دیگری که به خاطر مصرف زیاد پیاز در دوران بارداری می‌تواند به مشکلات جدی منجر شود شامل موارد زیر است:

1- مشکلات آلرژیک خاص

این روزها برخی از مادران باردار تحمل هضم پیاز را ندارند و نسبت به آن واکنش آلرژیک نشان می‌دهند. بنابراین حتما از مصرف زیاده از حد آن خودداری کنید.

2- سوزش معده و اسهال

مصرف پیاز به مقدار زیاد می‌تواند منجر به سوزش معده و همچنین اسهال در برخی بانوان شود. از این رو، بهترین کار این است که پیاز به مقدار کم مصرف شود.

3- مشکلات تنفسی

برخی بانوان با مصرف مقدار زیاد پیاز حتی از بروز مشکلات تنفسی شکایت کرده‌اند. به ندرت در موارد حاد، حتی ممکن است دچار شوک آنافیلاکسی شوید که تاثیر بدی بر بارداری خواهد داشت.

 

چطور از پیاز در رژیم بارداری استفاده کنیم؟

خوردن پیاز به هر شکل، بریدن و مصرف خام یا افزودن آن به سبزیجات هنگام آشپزی، روش درست استفاده از آن است. فقط باید از مصرف زیاده از حد پیاز در دوران بارداری خودداری کنید.

به این ترتیب، فواید سرشار خوردن پیاز در دوران بارداری آن‌را تبدیل به یک ماده غذایی ضروری برای رشد سالم جنین و مادر باردار می‌سازد. همچنین به خاطر اثرات جانبی پیاز در دوران بارداری در مصرف آن اعتدال بخرج دهید تا مادر و جنین از فواید آن بیشترین بهره را ببرند.

 

مطالعه بیشتر:

1- پیاز چه خواص و ارزش غذایی دارد؟

2- مصرف سبزیجات در بارداری چه فوایدی دارد؟

3- خوردن کاهو در دوران بارداری چه فوایدی دارد؟

4- مصرف پیازچه در بارداری چه ارزش غذایی و خواصی دارد؟