The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

کلاسهای آمادگی زایمان طبیعی آیا لازم است؟

آمادگی برای زایمان طبیعی سبب می شود که شما ترس و اضطراب کمتری را در هفته های پایانی داشته باشید و بتوانید آگاهانه تر با این رویداد برخورد کنید. یکی راهکار های پیش روی شما شرکت در کلاسهای آمادگی زایمان طبیعی است. شرکت در کلاس آمادگی زایمان طبیعی سبب می شود که شما بدانید در طی مراحل مختلف زایمان چه چیزی در انتظار شماست و باید در هرمرحله چه کارهایی انجام دهید تا زایمان ساده تری را تجربه کنید.

اگر برای اولین بار مادر شدن و قرار است زایمان را تجربه کنید، کلاس های آموزش زایمان طبیعی اعتماد به نفس لازم برای زایمان و تولد نوزاد را در شما ایجاد می کند. ممکن است از دوستان یا افرادی که علاقه زیادی به آنها را دارید، داستان های بسیاری درباره زایمان شنیده باشید. آیا واقعا می دانید حین زایمان چه اتفاقاتی می افتد؟ کلاس های زایمان طبیعی برای از بین بردن شک و تردیدهایی که شما از زایمان دارید برگزار می شود.

چرا باید در کلاسهای آمادگی برای زایمان طبیعی شرکت کنیم؟

فرقی نمی کند این اولین یا پنجمین تجربه زایمان شما باشد، شرکت در کلاس امادگی زایمان طبیعی به شما کمک می کند تا بتوانید به خوبی با مشکلات هنگام زایمان کنار بیایید.

کلاسهای آمادگی زایمان طبیعی فرصت های زیر را در اختیار شما می گذارد:

نکاتی را درباره زایمان و مراقبت های پس از آن می آموزید که قبلا اطلاعاتی درباره آنها نداشتید.

  • با شرکت در کلاسهای آمادگی زایمان طبیعی با علائم شروع فرآیند زایمان آشنا شده و علائم را به خوبی تشخیص می دهید. همچنین اطلاعات کافی درباره اتفاقاتی که نوزاد هنگام تولد با آنها روبرو می شود، بدست می آورید.
  • با ترس های خود روبرو می شوید. در کلاسهای آمادگی زایمان طبیعی این فرصت را پیدا می کنید تا در مورد ترس های خود با خانم های باردار دیگری که آنها نیز احتمالا درگیر همان نگرانی ها هستند، صحبت کنید. معلم در کلاس درباره بسیاری از افسانه هایی که شنیده اید و فکر شما را درگیر کرده صحبت می کند و از بسیاری جهات خیال شما را آسوده می سازد.
  • با شرکت در کلاسهای آمادگی زایمان طبیعی، همسر یا کسی که باید در حین زایمان به شما کمک کند اطلاعات کافی کسب می کند. کلاس های زایمان این فرصت را فراهم می کند تا همسر یا همراه شما حین زایمان، با فرآیند زایمان آشنا شده و یاد بگیرند چگونه در حین زایمان به شما کمک کنند.
  • درباره راه های تسکین درد بحث می کنید. با حضور در این کلاس ها، روش های گوناگون از قبیل تکنیک تنفس صحیح، تمدد اعصاب (ریلکسیشن) و تجسم را تمرین می کنید تا بتوانید بر درد ناشی از انقباضات غلبه کنید. در بیشتر کلاس ها معایب و مزایای داروهایی از قبیل اپیدورال را برای شما تشریح می کنند.
  • اطلاعات اولیه درباره تداخل داروها کسب می کنید و احتمال بروز مشکلات گوناگون را برای شما می گویند. در این کلاس ها متوجه می شوید که تداخل داروهای معمولی چگونه روی بارداری تاثیر می گذارد.
  • می توانید امکانات را بررسی کنید. ممکن است هنگام زایمان نیاز به استفاده از امکانات و تسهیلات بیشتری داشته باشید و با شرکت در این کلاس ها اطلاعاتی درباره راهکارها و منابع مورد نیاز کسب می کنید.
  • اطلاعات جدیدی درباره نحوه نگهداری از نوزاد بدست می آورید. اطلاعات پایه ایی و اولیه شما درباره نگهداری از نوزاد افزایش می یابد. درباره موضوعاتی از قبیل انتخاب پزشک اطفال، شیردهی با شیر مادر، عوض کردن پوشک وحمام کردن نوزاد بحث می کنید.

 آیا کلاسهای آمادگی زایمان طبیعی انواع مختلفی دارد؟

تمرکز برخی از کلاس ها روی نوع خاصی از زایمان مانند سزارین یا زایمان طبیعی پس از سزارین (وی بی ای سی) و زایمان چند قلویی است. دوره های یادآوری، برای پدر و مادرهایی مناسب است که فقط قصد دارند اطلاعات اولیه و مورد نیاز دوباره برای آنها بازگو شود. بقیه کلاس ها برای بررسی روش های  خاص زایمان برگزار می شوند.

روش لاماز 

این روش بر اساس مجموعه ایی از تمرینات و کنترل تنفس برای کاهش درد، بدون استفاده از دارو است. هدف لاماز تقویت اعتماد به نفس شما برای زایمان است. کلاس های لاماز به شما کمک می کند چگونه بردرد غلبه کنید. این روش به آسان تر شدن زایمان کمک کرده و مادر نیز احساس راحتی بیشتری می کند. در این روش روی تنفس و ماساژ مادر تمرکز می کنند.

روش بردلی

در این روش روی طبیعی بودن فرایند زایمان تاکید می کنند. شما یاد می گیرید چگونه با روش های تمدد اعصاب (ریلکسیشن) و حمایت همسر و مامای خود زایمان خوبی داشته باشید.

تعداد بسیار زیادی کلاس با محتوا و روش های گوناگون وجود دارد. علاوه بر این ممکن است شما کلاس های دیگر با رویکرد های متفاوت مانند زایمان با کمک هیپنوتیزم پیدا کنید.

 فرقی نمی کند شما در چه کلاسی شرکت می کنید با شرکت درهر نوع کلاسی، با توجه به اطلاعاتی که از طریق کلاس کسب می کنید و روش زایمانی که به شما پیشنهاد می کنند، شما برای کنار امدن با آن اطلاعات به زمان نیاز دارید. اگر روش های تنفس صحیح و راهکارهایی که در کلاس به اشتراک گذاشته می شود را تمرین کنید، حین زایمان می توانید از همان تکنیک ها استفاده کنید.

بهترین روش برای کلاس های آموزش زایمان طبیعی چیست؟

در اکثر بیمارستان ها و کلینیک های زایمان این کلاس ها برگزار می شود. برخی از کلاس ها به صورت آنلاین بوده یا به صورت دی وی دی در اختیار شما قرار می گیرد. از مراقب سلامت خود بخواهید کلاس های مربوطه را به شما معرفی کند. همچنین می توانید با پدر و مادرهایی که قبلا در این کلاس ها شرکت کرده اند مشورت کنید.

کلاس آموزش زایمان طبیعی خوب چه شرایطی دارد؟

مربی باید گواهی لازم برای تدریس در این کلاس ها را داشته باشد. برای اینکه کلاس ها با کیفیت بالا برگزار شوند و دستور العمل فردی به هر شرکت کننده داده شود تعداد افراد شرکت کننده در کلاس باید کم باشد. (بین هشت تا ده نفر) قبل از ثبت نام درباره قیمت، مکان برگزاری کلاس و برنامه ریزی آنها تحقیق کنید.

چه زمانی باید در کلاس های زایمان شرکت کنم؟

معمولا کلاس های پیش از زایمان حدود ماه ششم تا هفتم بارداری توصیه می شوند. ولی شرکت در این کلاس ها پیش از زایمان در هر ماه بارداری بسیار کاربردی است. اغلب اوقات چند جلسه کلاس، در سه ماهه سوم بارداری پس از گذشت چند هفته، توصیه می شود. با ثبت نام زودتر در این کلاس ها با توجه به تاریخ و مدت زمان کلاس، گزینه ها و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به برنامه کلاس ها پیدا می کنید.

نقش مراقب سلامت من چیست؟

کسی که مراقب سلامت شما است، درباره سلامتی خودتان و جنین در طول دوران بارداری و هنگام زایمان به شما اطمینان خاطر می دهد. می توانید با کمک او و آنچه در کلاسهای آمادگی زایمان طبیعی آموخته اید، برنامه مناسب و خوبی برای زایمان خود داشته باشید. هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند در طول بارداری و هنگام زایمان چه اتفاقی می افتد ولی با کمک یکدیگر می توانید برنامه ریزی مناسبی داشته باشید که براساس آن، توقعات شما هنگام بارداری، زایمان و مراقبت های پس از زایمان برآورده شود. با این برنامه ریزی مراقبت بیشتر و بهتری از شما و نوزادتان به عمل می آید.  

مطالعه بیشتر:

انتخاب مناسب: زایمان طبیعی یا سزارین

تکنیک های تنفس برای تسهیل مراحل مختلف زایمان طبیعی

کاهش درد زایمان طبیعی بدون استفاده از دارو

منبع: نی نی +