The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

پرپشت شدن مو در بارداری و ریختن مو پس از زایمان به چه علت است؟

پرپشت شدن مو در بارداری یکی از همان مناظر خوشایندی است که طی بارداری با آن مواجه می شوید. دلیل اصلی این مساله تغییرات هورمونی دوران بارداری و افزایش تولید استروژن در بدن است که سبب می شود فولیکول های مو فعال تر شده و موهای ضخیم تری تولید کنند.

هر خانم بارداری می‌داند که یکی از بزرگ‌ترین نکات مثبت بارداری این است که به طور ناگهانی با پرپشت شدن مو در بارداری مواجه می شوید. اما واقعاً دلیل پرپشت شدن مو در بارداری چیست؟ پس از تولد بچه، چه چیزی موجب ریزش آن خواهد شد؟ برای اطلاع از این وضعیت از دکتر جین مینکین، پروفسور زنان و زایمان در دانشکده پزشکی ییل، سوال کردیم.

 

پرپشت شدن مو در بارداری

به گفته‌ی دکتر مینکین، اغلب مردم فکر می کنند چون در دوران بارداری میزان زیادی هورمون استروژن تولید می‌کنند، موها رشد زیادی خواهند داشت. این کار را جفت انجام می‌دهد که وزنش حدود نیم کیلوگرم است. این عضو از طریق بند ناف جنین را تغذیه می‌کند و همچون کارخانه‌ی هورمون سازی از پیشرفت بارداری محافظت می‌کند و همراه با تخمدان ها هورمون‌هایی مثل استروژن و پروژسترون را رها می‌سازد. دانش پزشکی دقیقاً مطمئن نیست که چگونه امکان دارد استروژن با رشد مو مرتبط باشد، اما متخصصان می‌دانند که این هورمون فولیکول‌ها را فعال می‌سازد که منجر به پرپشت شدن مو در بارداری خواهد شد. عموماً اغلب مردم متوجه نیستند که استروژن تا چه حد در بارداری نقش دارد. این هورمون به پستان‌ برای تولید و نگهداری شیر پیام می‌دهد و پس از تولد نوزاد به جاری شدن شیر از پستان کمک می‌کنند.

زیاد شدن موی شکم در بارداری

علت زیاد شدن موی شکم در بارداری به همان دلیل ضخیم و پرپشت شدن موی سرتان است. درحقیقت فولیکول های موی شکم نیز در پاسخ به تغییرات هورمونی بارداری فعالتر شده و موهای ضخیم تری تولید می کنند.

هنگام زایمان، پس از خروج بچه، جفت را از بدن بیرون می‌فرستید و تمام استروژن اضافه‌ای را که ماه‌ها دریافت می‌کردید، از دست خواهید داد. دکتر مینکین می‌گوید: پزشکان احتمال می دهند که کاهش ناگهانی هورمون‌ها موجب از دست دادن موها پس از بارداری می‌شود.

پس اگر حالت خوب مو در دوران بارداری را از دست داده‌اید، آیا برای رشد دوباره‌ی مو می‌توانید از درمان‌های استروژن‌محور استفاده کنید؟ برخی از افراد آن را مفید می‌دانند و بعضی دیگر نیز این طور فکر نمی‌کنند. اساساً به شانس بستگی دارد.  

به گفته‌ی دکتر مینکین، همانطور که پرپشت شدن مو در بارداری طبیعی است، بعد از زایمان نیز دیدن موهای زیاد در پاشویه‌ی حمام بسیار شایع خواهد بود. اگر متوجه شده‌اید که در دوران بارداری بیش از قبل ریزش مو دارید، به این وضعیت به عنوان شرایط جدید خود نگاه کنید تا بدنتان با موفقیت آن را سپری کند. اما اگر ریزش موهایتان شدید است یا موها بسیار نازک شده است، باید با متخصص زنان و زایمان مشورت کنید. حدود 3% تا 5% از بانوان پس از زایمان با ریزش شدید مو روبه‌رو هستند. در این صورت، پزشک بررسی عملکرد تیروئید را ضروری می‌داند، زیرا هورمون‌های آن نیز می‌تواند مقصر باشد. حال که دلیل پرپشت شدن مو در بارداری را می دانید، موهای زیبایتان را به اشکال مختلف آرایش کنید و از این دوران شیرین بیشتر لذت ببرید.

منبع: womenshealthmag

 

مطالعه بیشتر:

1- درمان ریزش مو در دوران شیردهی در طب سنتی

2- با موهای زائد در دوران بارداری چه کنیم؟

3- روش های مراقبت از مو در دوران بارداری

4- ریزش مو در دوران شیردهی و بعد از زایمان تا کی ادامه دارد؟