The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

افزایش هوش جنین در بارداری و نکاتی درمورد باهوش شدن فرزند

بهترین و مهمترین راهکار برای افزایش هوش جنین در بارداری پیگیری درست و دقیق تمامی مراقبت های دوران بارداری است. چنانچه شما مراقبت های دوران بارداری را به درستی پیگیری کنید، برای مثال از مواد غذایی آسیب رسان همانند جیوه دوری کنید، جنین بر اساس ظرفیت ژنتیکی خود از نظر هوش رشد کرده و بدون شک نوزادی سالم و باهوش را به دنیا خواهید آورد. در این مطلب در مورد راههای افزایش هوش جنین در بارداری با شما گفت و گو خواهیم کرد.

باهوش شدن نوزاد در بارداری شروع می شود درواقع تقویت توان مغزی فرزندتان از درون شکم شما آغاز می‌گردد. از آنجایی‌که مواد مغذی ضروری برای رشد سالم مغز فرزندتان مستقیماً از غذای شما تامین می‌گردد، بر همین اساس آنچه هنگام بارداری می‌خورید (و نمی‌خورید)، می‌تواند در حافظه، ساختار رشدی، فنون بیانی و توانایی یادگیری فرزندتان تاثیر گذارد. پس با خوردن غذا‌های مفید برای مغز، تقویت مغز فرزندتان را هر چه سریع‌تر آغاز کنید.

افزایش هوش جنین در بارداری

در ادامه نکاتی درمورد باهوش شدن فرزند در دوران بارداری ارائه شده است:

1- مراقب جیوه باشید

هنگام بارداری همواره مصرف محصولات دریایی با بایدها و نبایدهای بسیاری همراه است. در واقع مغز فرزندتان می‌تواند از امگا 3 های موجود در ماهی‌ها بهره‌مند گردد، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که محصولات دریایی حاوی مقدار کمی جیوه هستند که می‌تواند برای شما و فرزندتان مضر باشد. خانم "جودیت براون" متخصص تغذیه می‌گوید: جیوه‌ای که از خون مادر به جنین منتقل می‌گردد، سمی است و بر اعصاب جنین تاثیر می‌گذارد و می‌تواند تاثیرات خفیف تا شدیدی بر رشد مغز جنین بگذارد. بنابراین تکلیف خانم‌های باردار چیست؟ اصلاً ماهی نخورند!  نیازی نیست خوردن ماهی را ترک نکنید، فقط از مصرف ماهی‌های سرشار از جیوه مثل کوسه و اره ماهی خودداری کنید.

2- در حد امکان آنتی‌اکسیدان مصرف کنید

آنتی‌اکسیدان‌ها از سلول‌های درحال رشد مغز پشتیبانی و از آسیب‌دیدگی دیگر بافت‌ها جلوگیری می‌کند. علاوه‌ بر‌این، پژوهشی از دانشگاه کوپنهاک نشان می‌دهد که کمبود ویتامین C یعنی آنتی‌اکسیدانی که به ایجاد رسانه‌های عصبی کمک می‌کند، می‌تواند رشد آغازین مغز را مختل کند. خانم براون می‌گوید: انار، تمشک، گردو، توت‌فرنگی و زغال اخته بهترین منابع سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند. خوب است، بدانید: برای اطمینان از مصرف کافی آنتی‌اکسیدان‌، از میوه های رنگارنگ بیشتر استفاده کنید.

3- از آفت‌کش‌ها دوری کنید

در اوایل بارداری کاهش استفاده از آفت‌کش‌ها می‌تواند نتایج خوبی را در آینده حاصل کند. پژوهشی در دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانای امریکا به این نتیجه رسیده است که کودکانی که بین ماه‌های خرداد تا مرداد لقاح‌شان صورت گرفته، یعنی زمانی‌که میزان استفاده آفت‌کش‌ها در اوج خود هستند، در آزمایش‌های ریاضی و زبان کمترین امتیازات را دریافت کرده‌اند. برای کاهش قرار گرفتن فرزندتان در معرض این سموم، در حد امکان محصولاتی را انتخاب کنید که از آفت‌کش‌های کمتری برای پرورش آنها استفاده شده‌ است. محصولاتی با پوست نازک مثل هلو، توت‌فرنگی، سیب‌ها، زغال اخته،‌ گیلاس، آلبالو و فلفل‌ها بیشترین تاثیر را از آفت‌کش‌ها می‌پذیرند.

پس از زایمان

رشد مغز فرزندتان پس از بدنیا آمدن او ادامه دارد. اگر فرزندتان را با شیر خشک تغذیه می‌کنید، شیر خشکی را انتخاب ‌کنید که با DHA (امگا3( غنی شده باشد، زیرا امگا3 برای رشد و نمو فرزندتان ضروری است. اما به یاد داشته باشید که بهترین روش برای تامین میزان متناسبی از DHA برای فرزندتان، پیروی از رژیمی صحیح و شیردهی پستانی است. اگر در دورانی که شیردهی می کنید نیز از رژیم بارداری خود پیروی کنید، می‌توانید مطمئن باشید که فرزندتان تمامی مواد مغذی مورد نیاز برای رشد مغزی را دریافت می‌کند.

به اندازه کافی آهن مصرف کنید

خانم های باردار می‌توانند از تاثیر مواد مغذیِ موجود در اسفناج بهره‌مند شوند. کمبود آهن طی بارداری بر روی ضریب هوشی، توانایی‌های گفتاری و ساختار حرکات کودکان تاثیر منفی می‌گذارد. بانوان باردار نسبت به غیر بارداران به دو برابر آهن (روزانه 30 میلی‌گرم) نیاز دارند، بنابراین از مواد غذایی سرشار از آهن استفاده کنید، مثل گوشت گاو و سرال غنی شده با آهن. همچنین می‌توانید غذای خود را نیز در ظروف آهنی تهیه کنید یا با پزشک درباره مکمل‌های آهن مشورت کنید. خوب است بدانید: اسفناج حاوی ویتامین C است که به جذب بهتر آهن کمک می‌کند و در افزایش هوش جنین در بارداری موثر خواهد بود.

 

بیشتر بدانید:

1- تقویت هوش جنین در دوران بارداری و کارهایی که باید انجام داد

2- افزایش هوش جنین

3- تاثیر مصرف امگا 3 در بارداری بر تکامل مغز جنین

4- زندگی جنین در رحم و رشد حواس 5 گانه