The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نداشتن حالت تهوع در بارداری طبیعی است و حالت تهوع نشانه چیست

بسیاری از مادران بروز حالت تهوع در دوران بارداری را تجربه کرده و آن را نشانه ای از سلامت جنین خود می دانند. زیرا در ماه های ابتدایی مادر حرکات جنین را حس نمی کند و تغییرات بدن ناشی از بارداری از جمله حالت تهوع را نشانه ای از سلامت بارداری خود می دانند. اما درمورد افرادی که حالت تهوع را تجربه نمی کنند چطور؟ نداشتن حالت تهوع در بارداری نشانه ی چیست؟ آیا نداشتن حالت تهوع در دوران بارداری خطرناک است؟

حتما شنیده‌اید،‌ بانوانی که حالت تهوع صبحگاهی دارند، کمتر در خطر سقط جنین هستند. با این پیش‌زمینه فکری، اگر در دوران بارداری علائمی از تهوع و ناخوشی نداشته باشید، ممکن است نگران شوید که مشکلی وجود داشته باشد.

آیا نداشتن حالت تهوع در بارداری خطرناک است؟

نداشتن تهوع صبحگاهی به معنای سقط جنین نیست. بسیاری از بانوان در دوران بارداری حالت تهوع و استفراغ دارند، در صورتی‌که عده‌ای دیگر در هیچ دوره‌ای از بارداری به این حالات دچار نمی‌شوند. به علاوه، شروع و پایان این ناخوشی‌ها غیر طبیعی نیست. به همان صورت، پایان یافتن این ناخوشی‌ها نیز، دلیلی برای سقط جنین نخواهد بود.

ایا نداشتن حالت تهوع در بارداری طبیعی است؟

بله. اگر مادری در اولین بارداری خود این ناخوشی‌ها را تجربه کرد،‌ لزوما به این معنا نیست که حتما در بارداری‌های بعدی خود نیز به این حالات دچار شود. نباید علائم بارداری خود را بیش از حد مورد تحلیل قرار دهید. تغییرات در علائم بارداری طبیعی است و تفاوت‌های زیادی بین بانوان وجود دارد. اما اگر علائم سقط جنین دارید و نگران هستید و مرتب دچار استرس و نگرانی می‌شوید،‌ با پزشک خود مشورت کنید تا همه چیز را بررسی کند و مطمئن شوید که مشکلی وجود ندارد و خیالتان راحت شود.

حالت تهوع بارداری تا کی ادامه دارد؟

 ناخوشی صبحگاهی، همان حالت تهوع و استفراغ است که در ماه سوم یا چهارم بارداری اتفاق می‌افتد و خودبه‌خود از بین می‌رود. هرچند ممکن است تهوع بارداری در هر زمان از بارداری رخ بدهد. این ناخوشی‌ها هیچ آسیبی به مادر و جنین داخل رحم نمی‌رساند ولی احساس کاملا ناراحت‌کننده‌ای برای مادر به وجود می‌آورد. تهوع صبحگاهی در بین بانوان باردار کاملا رایج است. اغلب مادران در دوره‌ای از بارداری خود حالت تهوع را تا حدودی تجربه خواهند کرد و یک سوم مادران استفراغ را تجربه می‌کنند.

تهوع صبحگاهی در مورد بانوانی که استفراغ‌های متوالی دارند و مقدار قابل توجهی وزن کم کرده‌اند، به مسئله‌ای جدی‌تری تبدیل خواهد شد. هرچند کاهش وزن اندک و تهوع صبحگاهی، در طول سه ماهه اول بارداری کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

علت تهوع ناشی از بارداری

دقیق نمی‌دانیم علت تهوع حاملگی چیست. ممکن است بر اثر تغییرات هورمونی باشد که در طول بارداری اتفاق می‌افتد یا به خاطر پایین آمدن قند خون. عواملی چون استرس، مسافرت و خستگی ممکن است این ناخوشی‌ها را شدیدتر کنند.

درمان تهوع صبحگاهی

متاسفانه،‌ درمانی قطعی برای ناخوشی صبحگاهی وجود ندارد. به طور معمول،‌ این ناخوشی‌ها بعد از گذشت ۳ یا ۴ ماه از بارداری، برطرف خواهد شد.

در زیر راهکارهایی ارائه شده است که با ناخوشی صبحگاهی مقابله کنید:

  • مایعات زیاد بنوشید.
  • از غذاهای سنگین و آماده پرهیز کنید.
  • هنگامی‌که از خواب بیدار می‌شوید و قبل از رفتن به رختخواب مقدار کمی غذا بخورید (تست برشته یا کراکر ).
  • غذاهایی غنی از پروتئین و سرشار از کربوهیدرات بخورید. (مانند کره بادام زمینی، سیب و پنیر لور)
  • برای کاهش احساس تهوع، از محصولاتی که در آن زنجبیل به کار رفته مصرف کنید. (مانند چای وکلوچه زنجبیلی)
  • سیگار نکشید.
  • در منزل دستگاه تهویه هوا بگذارید و از بوهای مختلف دوری کنید.
  • با پزشک خود در مورد مصرف مکمل‌های ویتامین B6 مشورت کنید.
  • هنگامی‌که حالت تهوع دارید، از غذاهای سبک مثل سوپ،‌ ژلاتین یا کراکر استفاده کنید.
  • از روش طب سوزنی و یا مچ‌بندهای مخصوص به آن برای جلوگیری از حالت تهوع استفاده کنید

 اغلب بانوان برای ناخوشی صبحگاهی نیازی به دارو ندارند. در هر صورت می‌توانید با پزشک خود در مورد مصرف داروی ضد تهوع مشورت کنید. برای مثال،‌ داروی دیکلگیس (Diclegis)، یک داروی ضد تهوع است که می‌توان در دوران بارداری مصرف کرد و مجوز سلامت از سازمان غذا و دارو دارد.

اکنون که دلایل نداشتن حالت تهوع در بارداری را میدانید، احتمالا متوجه شده اید که نیازی به این همه نگرانی نیست و شاید بهتر باشد به جای این نگرانی ها سعی کنید از دوران بارداری خود لذت ببرید!!

 https://www.verywellfamily.com/does-no-morning-sickness-mean-miscarriage-2371250

 

بیشتر بدانید:

1- تهوع صبحگاهی در بارداری نشانه چیست؟

2- آیا هندوانه می تواند تهوع بارداری را درمان کند؟

3- درمان حالت تهوع شدید در ماه سوم بارداری چیست؟

4- حالت تهوع در اوایل بارداری