The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

استفاده از صابون در بارداری و نکاتی که باید بدانید؟

وقتی فرشته کوچکی را در شکمتان پرورش می دهید، توجه به سلامتی او و پرهیز از هرآنچه که ممکن است به جنین آسیب وارد کند در الویت قرار می گیرد. در دوران بارداری شست و شوی دست، صورت و بدن و استفاده از صابون در بارداری نیز نکات مربوط به خود را دارد که در این مطلب توضیح داده شده است.

هیچ چیز در بارداری مثل دوش گرفتن بعد از یک روز طولانی احساس خوبی ایجاد نمی کند. مراقبت از پوست و مو در هر دوره ای به ویژه دوره بارداری مهم است اما برخی محصولات حاوی موادی هستند که می توانند برای مادر و جنین مضر باشند. استفاده از صابون در دوران بارداری به شرطی که حاوی مواد شیمیایی مضر نباشد، اشکالی ندارد.

تغییرات پوستی در بارداری

در دوران بارداری پوست دچار تغییراتی می شود که خشکی پوست از جمله آنها است. خشک شدن پوست در بارداری طبیعی است چرا که تغییراتی که در میزان هورمون های بدن ایجاد می شود، پوست را هم تحت تاثیر قرار می دهد. به علت بزرگ شدن تدریجی پوست شکم در بارداری، پوست این ناحیه کش می آید و سطح چربی موجود در آن بالا می رود. به همین دلیل احتمال ایجاد آکنه و جوش افزایش می یابد.

اما با افزایش سن بارداری و بزرگ شدن جنین، پوست به سمت خشک شدن می رود. چون تغییرات هورمونی خاصیت ارتجاعی پوست را کمتر می کند. ایجاد برجستگی های قرمز رنگ، خارش، پوسته پوسته شدن و خشکی پوست از عوارض تغییرات هورمونی در بارداری است. به همین دلیل نحوه ی نگهداری و شستشو ی پوست از اهمیت بسزایی برخوردار است. پوسته ریزی زیاد باعث می شود غدد چربی مسدود شوند و بیشتر باعث خشک شدن آن می شوند.

شستشوی پوست در بارداری  

استفاده از صابون در بارداری معمولا باعث خشک تر شدن پوست می شود و بهتر است کمتر از آن استفاده شود. دو ماده حاوی سدیم که در صابون ها یا شامپوها یافت می شود شامل سولفات لورل سدیم و سدیم لورت سدیم هستند که می تواند برای زنان باردار خطرناک باشد. سولفات لوره سدیم یک ماده سرطان زا بالقوه است. OSHA و انجمن سرطان آمریكا ادعا می كنند كه این ماده بی خطر است. با این حال ، آژانس حفاظت از محیط زیست ، ماده 1،4-دیوکسان را به عنوان یک سرطان زا "احتمالی" انسان ذکر کرده است. برخی از محصولات حاوی سولفات لوره سدیم نیز حاوی 1،4 دی اکسان نیز هستند.

استفاده از صابون در بارداری مشکلی برای سلامت شما و فرزندتان ایجاد نمی کند به شرطی که حاوی مواد شیمیایی خطرناک نباشد. زنان باردار باید از صابونها و شامپوهای حاوی سولفات لوره سدیم دوری کنند. زیرا این محصول می تواند حاوی 1،4 دی اکسان باشد. بعلاوه تحقیقات نشان داده است که نوعی از مواد شیمیایی در صابون های آنتی باکتریال وجود دارد که می تواند برای جنین خطرناک باشد.

این ترکیب شیمیایی که به تری کلوکاربان  TCCمعروف است، با کوتاه شدن دوره بارداری مرتبط است. این ماده شیمیایی از طریق جفت و همچنین از راه تغذیه با شیرمادر جذب می شود. محققان اعلام کردند که اگر مادران باردار به صورت روزانه در معرض این ماده ی شیمیایی قرار  بگیرند، ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به اندام های حیاتی جنین وارد شود. این ماده ی شیمیایی در متابولیسم چربی ها اختلال ایجاد و روند تجزیه ی آنها را آهسته می کند.

این ماده شیمیایی می تواند باعث چاقی کودکان شود و در رشد آنها هم اختلال ایجاد کند. چاقی زودرس از عوارض این ماده ی شیمیایی است که می تواند کودکان را در معرض ابتلا به بیماری هایی مثل دیابت و بیماری های قلبی و عروقی در بزرگسالی قرار دهد.

صابون مناسب در بارداری

اگر در بارداری دچار آکنه و جوش شدید نباید از داروهای ضد آکنه استفاده کنید. چرا که این داروها حاوی ایزوترتینوئین است که می تواند برای جنین بسیار خطرناک و مضر باشد. در کل مصرف داروهای حاوی ایزوترتینوئین و راه های دیگر درمان جوش و آکنه مثل هورمون درمانی، مصرف تتراسیکلین و ریتنوئید در بارداری ممنوع است.

استفاده از صابون در بارداری برای از بین بردن آکنه هم درست نیست به خصوص اگر حاوی آنتی بیوتیک باشد. مقدار خیلی کم آنتی بیوتیک هایی مثل تتراسیکلین می تواند باعث ایجاد نقائصی مانند تغییر دائمی رنگ دندان ها و جلوگیری از رشد استخوان در نوزادان شود.

استفاده از صابون گوگرد در دوران بارداری

در صورتی که در بارداری از صابون های حاوی گوگرد استفاده می کنید، اشکالی ندارد. استفاده از صابون در بارداری اگر حاوی گوگرد باشد، خطری برای بارداری شما و سلامت جنین تان ندارد. 

به یاد داشته باشید که از الکل برای شستشو و ضدعفونی کردن پوست استفاده نکنید. چون باعث خشک تر شدن آن می شود. اگر نگران ترک های پوستی هستید بهترین و بی خطرترین روش پیشگیری استفاده از روغن زیتون و روغن بادام شیرین است. روغن زیتون با مرطوب نگه داشتن سطح پوست از ایجاد ترک پیشگیری می کند. به یاد داشته باشید که در دوران بارداری اگر از هر محصول آرایشی یا بهداشتی استفاده می کنید از سالم بودن آن مطمئن شوید و حتما با پزشک متخصص درمورد صابون مناسب بارداری مشورت کنید.