The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درمان هموروئید بعد از زایمان و گزینه‌های درمان هموروئید

آیا فکر می کردید که با انجام زایمان دردها به پایان خواهند رسید اما درد هموروئید بعد از زایمان همچنان با شماست؟ بله. ممکن است هموروئید بعد از زایمان طبیعی همچنان مادر را آزار دهد به همین سبب برای کسب اطلات کامل درمورد درمان هموروئید بعد از زایمان به شما توصیه می کنیم این مطلب را مطالعه کنید.

هموروئید (بواسیر) چیست؟

به رگ‌های متورمی که در ناحیه مقعد و روده بزرگ وجود دارد، هموروئید یا بواسیر می‌گویند. در حدود ۵۰ در صد از بزرگسالان تا سن ۵۰ سالگی بواسیر را تجربه خواهند کرد. بواسیر می‌تواند داخلی یا خارجی باشد. بواسیر داخلی در داخل مقعد یا روده بزرگ به وجود می‌آید. بواسیر خارجی در بیرون مقعد ایجاد می‌شود. به بواسیر، خون‌شار هم می‌گویند.  بواسیرهای خارجی، متداول‌تر هستند و بیشتر دردسر سازند. بواسیر با درد، خارش‌های شدید و مشکلاتی در نشستن همراه هستند. خوشبختانه بواسیرها قابل درمانند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بواسیر مقاله زیر را مطالعه کنید.

علائم بواسیر چیست؟

علائم بواسیر شامل موارد زیر است:

  • خارش شدید در ناحیه مقعد
  • درد و سوزش در ناحیه مقعد
  • برآمدگی دردناک همراه با خارش در ناحیه مقعد
  • نشت مدفوع
  • حرکات دردناک روده
  • وجود خون بعد از اجابت مزاج بر روی دستمال

 با وجود اینکه بواسیر دردناک است ولی تهدیدی برای سلامتی شما نیست و اغلب بدون اقدام برای درمان به خودی‌ خود برطرف خواهند شد. اگر اغلب بواسیر دارید، ممکن است به خاطر خونی که در این ناحیه از دست می‌دهید، علائمی از کم خونی نظیر ضعف و رنگ پریدگی داشته باشید که احتمال آن بسیار کم است.

گزینه‌های درمان هموروئید بعد از زایمان چیست؟

درمان هموروئید پس از زایمان می‌تواند در منزل یا در مطب دکتر انجام شود. درواقع برای درمان بواسیر بعد از سزارین و یا درمان درد بواسیر بعد از زایمان طبیعی راهکارهای مشترکی وجود دارد که می تواند از آنها بهره ببرید.

تسکین درد

برای کاهش درد می‌توانید از وان آب گرم استفاده کنید و به مدت ۱۰ دقیقه هر روز در وان بخوابید. همچنین برای کاهش درد بواسیر بیرونی، می‌توانید روی بطری‌های آب گرم بنشینید. اگر درد شما غیر قابل تحمل است، می‌توانید از داروهای بدون نسخه که در داروخانه‌ها موجود است مثل شیاف، پماد یا کرم‌هایی برای کاهش سوختگی و خارش استفاده کنید. شیاف‌های بواسیر را می‌توانید به صورت آنلاین یا از فروشگاه‌ها بخرید. البته به یاد داشته باشید که مصرف تمامی داروها باید زیر نظر پزشک انجام شود.

مکمل‌های فیبردار

اگر یبوست دارید، برای درمان بواسیر پس از سزارین باید از مکمل‌های فیبردار که بدون نسخه به فروش می‌رسند، استفاده کنید تا مزاج شما روان شود. دو مکمل رایج به نام‌های psyllium و methylcellulose از گزینه های مناسب هستند با بهبود حرکات روده ها بعد از سزارین، درد هنگام دفع کاهش یافته و به بخیه های ناحیه برش سزارین فشار کمتری وارد خواهد شد.

روش‌های خانگی درمان هموروئید بعد از زایمان

استفاده از داروهای بدون نسخه مانند هیدروکورتیزون و کرم‌های هموروئید،‌ می‌تواند شما را از ناراحتی‌ها و دردهای بواسیر رهایی دهد. استفاده هر روز از وان آب گرم به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه می‌تواند به شما کمک کند.

هر روز با آب گرم مقعد خود را شستشو دهید ولی از صابون استفاده نکنید زیرا صابون بواسیر را بدتر می‌کند. همچنین از دستما‌ل‌های کاغذی و زبر توالت برای خشک کردن خود استفاده نکنید. استفاده از کمپرس سرد بر روی مقعد،‌ به کاهش ورم بواسیر کمک می‌کند. مسکن‌های درد مثل استامینوفن، ایبوبروفن یا آسپرین در کاهش درد بواسیر موثر است.

 روش‌های پزشکی درمان هموروئید بعد از زایمان

اگر درمان هموروئید بعد از زایمان با کمک روش های خانگی کارساز نبود، پزشک ممکن است از شما بخواهد تا باند لاستیکی ببندید. در این روش پزشک دور بواسیر را با یک باند لاستیکی می‌بندد تا گردش خون در بواسیر قطع شود و بواسیر کوچک شود. این کار فقط باید تحت نظر متخصص انجام شود. این روش را خودتان در خانه امتحان نکنید.

اگر روش درمانی با باند برای شما کارساز نبود، پزشک ممکن است تزریق درمانی یا اسکلروتراپی و یا لیزر درمانی را تجویز کند. در تزریق درمانی پزشک ماده‌ای شیمیایی را مستقیم داخل رگ‌ها وارد می‌کند. این کار باعث کوچک شدن اندازه بواسیر می‌شود.

 https://www.healthline.com/health/hemorrhoids#complications

 

بیشتر بدانید:

1- آیا شیاف یا دارو برای درمان بواسیر در بارداری موثر است؟

2- علت و علائم بواسیر در دوران بارداری از درمان طبیعی تا دارو

3- درمان بواسیر در بارداری با شناخت علل و علائم آن

4- با داشتن بواسیر (هموروئید)، میشود طبیعی زایمان کرد؟