The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آنومالی اسکن چیست و در هفته چندم بارداری انجام می شود؟

آنومالی اسکن و یا سونوگرافی تشخیص ناهنجاری جنین، نوعی تصویربرداری قبل تولد است که در آن متخصص سونولوژیست با کمک امواج اولتراسوند که تاکنون ضرری از آنها گزارش نشده است، اندام ها و ارگان های بدن جنین را با دقت بررسی می کند. بهترین زمان برای انجام آنومالی اسکن در بارداری بین هفته 18 تا 20 بارداری است.

آنومالی اسکن چیست؟

وقتی می پرسید سونو آنومالی اسکن چیست باید به شما بگوییم که آنومالی اسکن که به سونوی تشخیص ناهنجاری هم معروف است نوعی اسکن قبل از تولد محسوب می شود که در آن پزشک متخصص سونولوژیست تمامی ارگان ها و اندام های بدن جنین را با دقت بررسی می کند تا درصورت وجود ناهنجاری هایی که توسط سونوگرافی قابل تشخیص هستند، آنها را مشخص کرده و رویکردهای لازم جهت بررسی بیشتر و حتی درمان را مشخص کند. 

زمان انجام آنومالی اسکن

بهترین زمان برای انجام آنومالی اسکن در هفته‌های بین هجدهم تا بیستم بارداری است و در آن پزشک متخصص، جنین را از نزدیک مورد بررسی قرار‌ می‌دهد‌ تا وضعیت جفت و رشد جنین را بررسی کند. در این هفته‌‌ها صورت و دست‌های جنین کاملا مشخص است و‌ می‌توانید تصویر جنین را کاملا مشاهده کنید. به طور کلی زمان مناسب برای انجام آنومالی اسکن هفته 20 ام حاملگی است.

سونو آنومالی و جنسیت

تشخیص جنسیت جنین با کمک سونوگرافی هر زمانی بعد از هفته 16 بارداری قابل انجام بوده و احتمال بروز خطا در آن کم است. هرچند سونوی هفته بیستم به این قصد انجام‌ نمی‌شود اما درهنگام سونوگرافی آنومالی اسکن درصورت مناسب بودن پوزیشن جنین در رحم، امکان انجام سونوگرافی آنومالی و تعیین جنسیت همزمان با هم وجود دارد.

سونوی آنومالی، واقعا لازمه؟

ضرورت انجام سونوگرافی آنومالی به تصمیم مادر بستگی دارد. در صورتی که تا به این هفته سونوی بارداری انجام نشده باشد با انجام آن تعداد جنین‌‌ها و زمان زایمان بررسی‌ می‌شود‌. در سونوگرافی‌ می‌توان ضربان قلب جنین و قسمت‌‌هایی از بدن او مثل صورت و دست‌ها را چک کرد. البته شاید تشخیص اندام‌‌ها هنوز برای مادر دشوار باشد. استخوان‌های جنین به رنگ سفید و بافت نرم او خاکستری و لکه‌دار به نظر‌‌‌ می‌‌رسد. دلیل آن هم مایع آمنیوتیک اطراف جنین است که باعث‌ می‌شود رنگ جنین تیره و‌ سیاه نمایش داده شود.

درحقیقت اگر آنومالی اسکن را انجام ندهید به این معنا نخواهد بود که هیچ متخصص و بیمارستانی شما را برای انجام زایمان و یا معاینات دوران بارداری پذیرش نخواهند کرد، بلکه انجام این سونوگرافی فقط و فقط به معنای اطمینان از سلامت جنین و درصورت نیاز کسب آمادگی های لازم در برابر مشکلات و بیماری هایی است که ممکن است جنین در بدو تولد به آنها مبتلا باشد.

 در آنومالی اسکن قسمت های مختلف بدن جنین اندازه گیری می شود که اندازه‌گیری‌‌ها باید با سن جنین و اندازه‌های استاندارد مطابقت داشته باشند‌ به این ترتیب می توان دریافت که آیا جنین نسبت به سن خود رشد مناسبی دارد یا خیر. اگر این سونو اولین سونوی بارداری باشد از روی آن‌ می‌توان تاریخ زایمان را به طور تقریبی تعیین کرد .

https://www.babycentre.co.uk/a557390/anomaly-scan-20-weeks

 

بیشتر بدانید:

1- اولین سونوگرافی بارداری چه اطلاعاتی در اختیار ما قرار می دهد؟

2- اطلاعاتی که انواع سونوگرافی بارداری در اختیار مادران قرار می دهد

3- همه چیز را در مورد سونو گرافی چهار بعدی بدانید

4- سونوگرافی ترانس واژینال چیست و چگونه انجام می شود؟