The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نوزاد هر چند ساعت یکبار باید شیر بخورد ؟

بعد از زایمان و در آغوش گرفتن فرشته دلبندتان، احتمالا شیردهی یکی از مهمترین کارهایی است که باید به آن توجه ویژه نشان دهید. برای بانوانی که اولین بار طعم شیرین مادر شدن را می چشند، احتمالا شیردهی مسئله ای پیچیده و سوال برانگیز خواهد بود. در این مطلب به شما خواهیم گفت که نوزاد هر چند ساعت یکبار باید شیر بخورد؟ چند بار در روز باید به نوزاد شیر بدهیم؟

تصور کنید که نوزاد یک ماهه‌تان به شما بگوید، "مامان، من گرسنه‌ام، به من شیر بده". اگر اینطور بود زندگی برای شما به عنوان یک مادر خیلی آسان تر می‌شد. ولی افسوس که اینطور نیست و در واقعیت شما همیشه سردرگم و نگران هستید که آیا نوزاد شما سیر است یا وقت آن رسیده که به او شیر بدهید! شما دائماً در حال پرسیدن این پرسش هستید که، "چند بار در روز باید به نوزادم شیر بدهم؟" در این مقاله ما به سوال شما پاسخ می‌دهیم و می‌گوئیم که چگونه علائم گرسنگی نوزاد را بشناسید.

جدول تغذیه نوزادانی که شیردهی پستانی می شوند

سن

دفعات تغذیه در روز

دفعات تغذیه در شب

مقدار تقریبی شیر در هر وعده

24 ساعت اول پس از تولد

 

 

0 تا 4 هفتگی

 

 

1 تا 6 ماهگی

 

 

 6 ماهگی به به بالا

 

هر 3 الی 4 ساعت یکبار

 

 

هر 3 الی 4 ساعت یکبار

 

 

هر 4 ساعت یکبار

 

 

4 الی 5 نوبت در روز

هر 3 الی 4 ساعت یکبار

 

 

هر 3 الی 4 ساعت یکبار

 

 

هر 4 ساعت یکبار

28 الی 42 گرم در هر وعده

 

56 الی 84 گرم در هر وعده

 

112 گرم

 

 

168 الی 224 گرم در هر وعده

 

 چند بار در روز باید به نوزاد شیر داد؟

در هفته‌های اولیه تولد نوزاد، باید روزانه ۸ تا ۱۲ بار به نوزاد شیر بدهید و بعد از آن، هرگاه نوزاد علائم گرسنگی را نشان داد باید به او شیردهی کنید. شیر مادر به آسانی هضم می شود، بنابراین باید هرگاه نوزاد نیاز داشت او را با شیر مادر تغذیه کنید.

در روزهای اول نوزاد حتی با مقدار بسیار کمی شیر، به طور کامل سیر شده و به خواب می رود، اما تعداد دفعات شیردهی مکرر خواهد بود. با رشد نوزاد، دفعات شیردهی را کاهش می‌دهیم، در حالیکه مدت زمان شیردهی افزایش می‌یابد زیرا در هر وعده شیردهی حجم بیشتری شیر می خورد. این که نوزاد هر چند ساعت یکبار باید شیر بخورد و نیز دفعات شیردهی در بین نوزادان مختلف متفاوت است؛ برخی از آنان باید هر ۹۰ دقیقه یکبار و بعضی دیگر را هر ۲ تا ۳ ساعت تغذیه کرد. بعضی از نوزادان ممکن است نیاز به چندین بار شیردهی داشته باشند، زیرا میزان دریافت شیر آنها در طول شیردهی به عوامل مختلفی وابسته است.

نوزاد چهار ماهه هر چند ساعت یکبار باید شیر بخورد؟

وقتی فرزندتان 4 ماهگی را پشت سر گذاشت، چالش های شیردهی به طرز قابل توجهی کاهش می یابد. در این سن نیز اصل شیردهی بر اساس تقاضای نوزاد الویت دارد اما متخصصان توصیه می کنند، درصورتی که شیرخوار علاوه بر خواب های شبانه بیش از 3 تا 4 ساعت وزن گیری مناسبی دارد، نیازی نیست او را برای شیردهی شبانه هر 4 ساعت یکبار از خواب بیدار کنید.

نوزاد یک ماهه هر چند ساعت یکبار باید شیر بخورد؟

شیردهی منظم و صحیح نوزاد در ماه اول تولد اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا در این زمان تولید شیر در سینه مادر با تقاضای نوزاد هماهنگ می شود درنتیجه اگر به اندازه کافی شیردهی نداشته باشید، امکان مواجه شدن با مساله کمبود شیر در ماه های بعدی بیشتر خواهد بود. بعلاوه نوزادان بعد از تولد به طور نرمال مقدار بسیار کمی از وزن خود را از دست می دهند، عدم شیردهی مناسب سبب از دست دادن بیش از وزن در آنها خواهد شد. 

در این زمان توصیه می شود که هر دو تا سه ساعت یکبار به نوزاد خود شیر بدهید، اما نباید اجازه دهید که فواصل شیر خوردن نوزاد از 4 ساعت بیشتر شود.

نوزاد هر چند ساعت یکبار باید شیر بخورد؟

این زمان به قدرت مکیدن نوزاد بستگی دارد. بعضی از نوزادان می‌توانند سریعتر و بیشتر شیر بنوشند و در مدت زمان کوتاهی سیر می شوند. ولی نوزادان شیرخواری که  قدرت کمتری در مکیدن پستان مادر دارند، باید علاوه بر این که مدت زمان شیردهی طولانی‌تر باشد، فاصله بین شیر خوردن آنها نیز کمتر باشد. نوزادان نارس یا کم وزن، عموماً از سایر نوزادان کندتر هستند.

مدت زمان شیردهی به نوزاد به عوامل متعددی بستگی دارد، مانند:

  • سرعت جریان شیر (آهسته یا سریع)
  • وضعیت قرارگیری نوزاد برای شیر خوردن و وضعیت اتصال دهان نوزاد به نوک سینه مادر
  • سن نوزاد - نوزادان بزرگتر ممکن است ۵ تا ۱۰ دقیقه برای هر پستان و نوزادان کوچکتر ۱۰ تا ۲۰ دقیقه زمان نیاز داشته باشند.
  • توانایی نوزاد برای مکیدن سینه مادر- اگر او می‌تواند به خوبی شیر بنوشد، شیردهی و جریان شیر مادر بهبود می‌یابد.

برنامه تغذیه بزرگسالان برای نوزادان مناسب نیست و می‌تواند منجر به کاهش وزن یا وزن گیری نامناسب شود. و به همین دلیل، نوزادان بر خلاف بزرگسالان در اواسط شب نیز به غذا نیاز دارند. حال که می دانید نوزاد هر چند ساعت یکبار باید شیر بخورد، برنامه شیردهی خود را بازبینی کنید، آیا فواصل بین شیردهی شما با نکات ذکر شده مطابقت دارد؟

 بیشتر بدانید:

1- شناخت نشانه های رفتاری نوزاد هنگام گرسنگی و سیر شدن

2- روش و زمان مناسب شیردهی به نوزاد پس از زایمان

3- آموزش نحوه صحیح شیردهی پستانی به نوزاد

4- همه چیز در مورد چگونگی تولید شیر مادر و شیردهی پستانی به نوزاد