The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

کم تحرکی اسپرم و سقط جنین با یکدیگر ارتباط دارند؟

برای انجام لقاح و یک بارداری موفق، اولین قدم به هم رسیدم اسپرم و تخمک سالم و ترکیب ماده ژنتیکی آنها با یکدیگر است. بنابراین باتوجه به آنکه 50 درصد این رویداد به سلامتی اسپرم مربوط می شود، تاثیر اسپرم در سقط جنین امری غیر قابل انکار خواهد بود. اما با این وجود آیا کم تحرکی اسپرم و سقط جنین با یکدیگر ارتباط دارند؟ برای کسب اطلاعات کامل درمورد تاثیر اسپرم ضعیف در سقط جنین با ما همراه باشید.

تحرک اسپرم چیست؟

تحرک اسپرم یعنی چگونگی حرکت اسپرم که بر باروری تاثیر می گذارد و بسته به نحوه حرکت به دو دسته تقسیم می شود:

تحرک پیشرونده: که در آن اسپرم در امتداد یک خط مستقیم یا حول دوایر بزرگ حرکت می کند.

تحرک غیر پیشرونده: که در آن اسپرم به صورت مستقیم حرکت نمی کند یا حول دایره های بسیار تنگ حرکت می کند.

برای اینکه اسپرم بتواند از مخاط دهانه رحم عبور کرده و تخمک را بارور کند باید حداقل با سرعتی برابر ۲۵ میکرومتر در ثانیه به صورت پیشرونده حرکت داشته باشد اگر فقط ۳۲ درصد اسپرم ها بتوانند به طور مؤثر حرکت کنند، کم تحرک اسپرم یا آستنواسپرمی تشخیص داده می شود.

ایا کم تحرکی اسپرم باعث سقط جنین می شود؟

یکی از عوامل موثر بر موفقیت آمیز بودن لقاح مسائل مرتبط با سلامتی اسپرم است. باروری آقایان شامل مجموعه ای از موارد می شود که یکی از آنها تحرک مناسب اسپرم است. از دیگر عوامل می توان به موفولوژی (شکل) مناسب اسپرم ها، تعداد کافی و ... اشاره کرد. 

در این میان بسیاری از بانوان می پرسند که آیا کم تحرکی اسپرم باعث سقط میشود؟ در پاسخ باید بگوییم که گرچه بدون شک کیفیت اسپرم ها خصوصا ماده ژنتیکی آنها بر سلامت بارداری موثر است، اما معمولا کم تحرکی اسپرم و سقط جنین بایکدیگر ارتباط ندارند و در حقیقت تاثیر اسپرم ضعیف بر سقط جنین را باید به کیفیت ماده ژنتیکی آن نسبت دهیم. 

کم تحرکی اسپرم و سقط مکرر

اگر بانویی سه مرتبه متوالی جنین خود را قبل از هفته 20 بارداری از دست بدهد به سقط مکرر مبتلا است. توصیه می شود که این افراد قبل از اقدام مجدد برای بارداری با متخصص ژنتیک مشاوره کنند زیرا معمولا علت سقط جنین مکرر مسائل ژنتیکی، وجود آنتی بادی های ضد اسپرم در بدن مادر و ... است. 

اسپرم ضعیف و بارداری پوچ

بارداری پوچ به معنای رشد ساک بارداری در درون رحم و پیدایش علائم حاملگی است بدون آنکه جنینی در درون ساک وجود داشه باشد. برخی تحقیقات نشان می دهد که در بارداری پوچ، سلول ها همگی حاوی ژنوم اسپرم بوده اند که دو برابر شده و رشد سلول تخم را امکان پذیر کرده اند. به همین سبب گرچه کیفیت اسپرم ها در موفقیت آمیز بودن لقاح و سلامت بارداری تاثیر بسزایی دارد، اما تاکنون دلیل اصلی بروز بارداری پوچ تشخیص داده نشده است و نمی توان ضعیف بودن اسپرم را عامل اصلی آن تلقی کرد.

 

بیشتر بدانید:

1- سقط بدلیل اسپرم ضعیف، آیا برای درمان احتیاج به عمل جراحی ست؟

2- برای تقویت اسپرم در مردان چه بخوریم؟

3- 7 دلیل ضعیف شدن اسپرم و قدرت باروری

4- تاثیر خواب بر تعداد اسپرم و قدرت باروری مردان