The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

شکل شکم در جنین پسر،آیا جنسیت جنین در شکل شکم مادر موثر است؟

مادر بزرگ ها معتقدند که شکل شکم در جنین پسر با زمانی که مادر یک دختر در شکم خود پرورش می دهد متفاوت است. اما آیا به راستی جنسیت جنین در شکل شکم مادر موثر است؟ آیا یافته های علمی از این باور پشتیبانی می کند؟ در ادامه به شما پاسخ خواهیم داد.

انتخاب رنگ لباس نوزاد یکی از هیجان انگیزترین کارهایی است که مادران باردار برای انجام آن لحظه شماری می کنند. برای بسیاری از این مادران پی بردن به جنسیت جنین به خصوص در طول سه ماهه نخست بارداری معمای بسیار بزرگی است. اگرچه جنسیت جنین از نظر ژنتیکی از همان لحظه لقاح مشخص شده و اندام های تناسلی او از هفته 11 بارداری شروع به رشد می کنند ولی چهار ماه انتظار برای انجام سونوگرافی و تشخیص جنسیت جنین برای مادران باردار زمانی بسیار طولانی به نظر می رسد. ما در این متن تمامی نشانه های پسر بودن جنین را از باورهای قدیمی کم و بیش قابل اعتماد تا روش های پزشکی کم و بیش ایمن گردآوری کرده و در ادامه به بررسی صحت و سقم و یا میزان دقت آنها می پردازیم.

شکل شکم در جنین پسر

قدیمی ها معتقدند که وقتی مادری جنین پسر دارد شکم او به شکل زیر رشد کرده و بزرگ می شود:

گرد بودن شکم

یکی از باورهای رایج قدیمی این است که اگر افزایش وزن بارداری در نواحی باسن و کمر بوده و شکم پهن باشد (ناشی از نقش استروژن در بدن) صاحب فرزند دختری خواهید شد ولی در صورت گرد و برجسته به نظر رسیدن شکم به احتمال زیاد جنین شما یک پسر خواهد بود.

به گفته شبکه خبری BBC این باور هیچ گونه پایه و اساس علمی ندارد زیرا فرم شکم مادر بستگی به وضعیت قرار گرفتن جنین در رحم مادر دارد. در واقع اگر پشت جنین به سمت شکم و صورت او به سمت کمر مادر باشد شکم برجسته تر به نظر خواهد رسید و برعکس وضعیتی که در آن پشت جنین به سمت کمر مادر و صورت او به سمت شکم باشد باعث صاف و پهن به نظر رسیدن شکم مادر خواهد شد و از آنجایی که موقعیت قرار گرفتن جنین در رحم مادر هیچ گونه ارتباطی با جنسیت او ندارد این باور قدیمی که گرد بودن فرم شکم در جنین پسر دیده می شود، به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

علاوه بر آن افزایش وزن مادر در ناحیه کمر و باسن در حکم یک ذخیره طبیعی برای تغذیه جنین چه دختر و یا پسر می باشد. پروفسور کاتلین اِم راسموسِن در این باره می گوید:" کمر و باسن دقیقا همان جایی است که ما انتظار داریم افزایش وزن بارداری در آن رخ دهد. در واقع چربی های ذخیره شده در این ناحیه احشایی نیستند که در داخل حفره شکم ذخیره شده و آب کردن آنها مشکل باشد بلکه این چربی ها پس از زایمان به راحتی شکسته شده و از میان می روند."

قرار گرفتن جنین در پایین شکم

علاوه بر شکل شکم در جنین پسر، محل آن نیز اهمیت دارد. یکی از رایج ترین باورها در مورد نحوه تشخیص جنسیت جنین وضعیت قرارگیری جنین در داخل شکم است. بر اساس این باور جنین دختر در قسمت بالای شکم و جنین پسر در قسمت پایین شکم قرار می گیرد. این باور قدیمی نیز درست مانند تعین جنسیت جنین از روی گرد یا پهن بودن شکم به نظر نمی رسد که روش مطمئنی برای تعیین جنسیت جنین باشد.

پروفسور استیو رابسون نایب رئیس کالج رویال استرالیا و نیوزلند و متخصص زنان و زایمان در این باره به نشریه هافینگتون پست می گوید:" کاملا واضح است که جنسیت جنین هیچ گونه تاثیری بر ظاهر بدن مادر ندارد. در واقع نحوه حمل جنین در رحم و متمایل شدن شکم مادر به جلو بیش از هر چیز به میان درشت بودن جنین بستگی دارد."

لاغری پدران

این باور تا حدودی درست به نظر می رسد. در واقع حاصل مطالعات صورت گرفته توسط محققان دانمارکی نشان داده است پدرانی که در طی فرآیند بارداری همسران خود دچار اضافه وزن بیشتری می شوند بیش از پدران لاغر احتمال دارد که صاحب نوزاد دختر شوند.

 روش راه رفتن

در یک مجموعه قدیمی از باورهای مردم فرانسه در قرن پانزدهم میلادی آمده است که اگر در هنگام راه رفتن اول پای راست خود را بر زمین می گذارید صاحب یک نوزاد پسر خواهید شد. ولی در کمال تعجب تا کنون هیچ مطالعه ای در رابطه با این باور قدیمی انجام نشده است.  

غریزه مادری

جدای از شکل شکم در جنین پسر و فرم آن در جنین دختر، معمولا احساس مادران در مورد جنسیت جنین شان در نیمی از موارد صحیح است. حاصل مطالعات جدید دانشمندان نیز ثابت کرده است که غریزه یک مادر در مورد جنسیت جنین (با توجه به دریافت مادر از حرکات و لگدهای او) معمولا در بیش از 70 درصد موارد صحیح است.

منبع: newidea

 

بیشتر بدانید:

1- تشخیص جنسیت جنین از روی شکل شکم در دوران بارداری

2- مشخصات بارداری پسر قبل از سونوگرافی

3- علائم بارداری پسر در روزهای اول بارداری چیست؟

4- روش تضمینی برای پسر دار شدن آیا وجود دارد؟