The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا با زگیل تناسلی میشه زایمان طبیعی انجام داد؟

ابتلا به ویروس هرپس و به دنبال آن پدیدار شدن زگیل در نواحی تناسلی بانوان، عارضه ای است که تعداد بسیار زیادی از مادران را درگیر می کند. باتوجه به تبلیغات گسترده در زمینه مزایای انجام زایمان طبیعی نسبت به روش سزارین، در مورد مادران مبتلا به زگیل تناسلی، این سوال مطرح می شود که آیا با زگیل تناسلی میشه زایمان طبیعی انجام داد؟

آیا با زگیل تناسلی میشه زایمان طبیعی انجام داد؟

فکر کردن به تبخال دستگاه تناسلی در دوران بارداری استرس‌زا است. ابتلای جنین در حین زایمان یا مدت کوتاهی پس از تولد به این ویروس با عواقب جدی برای سلامتش همراه خواهد بود. در موارد نادر، تبخال نوزادی حتی می‌تواند کشنده باشد. به همین دلیل، اغلب به زنان مبتلا به تبخال دستگاه تناسلی توصیه می‌شود که از نظر بارداری و گزینه‌های زایمان بسیار محافظه کارانه تصمیم بگیرند.

البته همه زنان باردار مبتلا به تبخال دستگاه تناسلی در معرض خطر برابر انتقال ویروس به نوزاد خود نیستند. خطر انتقال ویروس به جنین و نوزاد در صورتی که خانم در اواخر دوران بارداری به ویروس آلوده شود، بالاتر است.

میزان انتقال ویروس از مادر به نوزاد در زنانی که سال‌ها از آلوده شدنشان به ویروس می‌گذرد، حتی اگر در حین زایمان عفونت فعال داشته باشند به میزان قابل توجهی پایین است. همچنین بر اساس برخی تحقیقات احتمال انتقال عفونت‌های دستگاه تناسلی HSV-1 به نوزاد در حین زایمان در مقایسه با HSV-2بسیار بالاتر است.

تکنیک‌های کاهش احتمال انتقال ویروس از مادر به نوزاد

پزشکان به طور کلی درمان سرکوبگرانه را برای همه زنان باردار مبتلا به عفونت HSV از هفته 36 بارداری توصیه می‌کنند. در صورتی که خانم نزدیک به زمان زایمان تبخال دستگاه تناسلی فعال داشته باشد نیز اجازه زایمان طبیعی داده نمی‌شود و باید سزارین انجام شود.

درمان سرکوبگرانه به منظور کاهش شیوع و گسترش تبخال به نواحی دیگر انجام می‌شود و تجویز سزارین نیز برای پیشگیری از در معرض ویروس قرار گرفتن و ابتلای نوزاد به بیماری هنگام عبور از کانال زایمان است.

میزان درصد انتقال ویروس به جنین طی بارداری بسیار پایین است و اکثریت قریب به اتفاق آلودگی‌ها طی روند زایمان رخ می‌دهد.

آیا با زگیل تناسلی میشه زایمان طبیعی انجام داد، حین زایمان چه باید کرد؟

تبخال نوزادی موضوعی نگران کننده و ترسناک است. برخی از خانم‌ها علاقه زیادی به تجربه کردن زایمان طبیعی دارند اما باید متوجه این آلودگی و خطر انتقالش به جنین و نوزاد خود باشند. برخی خانم‌ها با وجود دریافت درمان‌های سرکوبگرانه باز هم نگران آلوده شدن فرزندشان به این ویروس هستند. ویروس تبخال حتی در شرایطی که فعال نیست در بدن وجود دارد و برخی مادران در این شرایط باز هم نگران زایمان طبیعی هستند و ترجیح می‌دهند به روش سزارین زایمان کنند.

تشخیص تبخال در دوران بارداری چطور ممکن است؟

پزشکان به طور حتم می‌توانند به کمک آزمایش خون DNA ویروسی را در طول بارداری تشخیص دهند. اما سوال اصلی اینجاست که این آزمایشات چند روز مانده به زایمان چه اهمیت و فایده‌ای دارد؟ در سال 1999 تحقیقی در این رابطه نشان داد در 60 درصد زنانی که دو روز پیش از زایمان‌شان آزمایش تبخال در آنها مثبت بود در حین زایمان نیز تبخال فعال داشتند اما آزمایشات پیش از این زمان اعتباری در مورد فعال بودن یا نبودن ویروس در حین زایمان نداشت. 

رابطه سطح ویروس قابل ردیابی و بروز عفونت تبخال نوزادی

در مطالعه‌ای در سال 2005 مشخص شد احتمال بروز تبخال نوزادی در فرزندان زنانی که در زمان زایمان تبخال تناسلی فعال ندارند بسیار نادر است. در این مطالعه در حالی که در 5 درصد زنانی که در زمان زایمان آزمایش تبخال آنها مثبت بود نوزادانی با عفونت تبخال متولد شدند، 0/02 درصد نوزادان زنانی که آزمایش تبخال در آنها منفی بود آلوده به این ویروس متولد شدند. در این رابطه تحقیقات بسیار اندک است اما به نظر میرسد بین سطح ویروس قابل تشخیص در زمان زایمان و عفونت تبخال نوزادی ارتباطی وجود دارد و عدم تشخیص سطح فعالی از ویروس این احتمال را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

لازم به ذکر است حال که می دانید آیا با زگیل تناسلی میشه زایمان طبیعی انجام داد یا خیر، درصورتی که پزشک انجام سزارین را برای شما مناسب می داند، اصرار به زایمان طبیعی نداشته باشید، در هر صورت پزشک بهترین ها را برای شما و فرزند در راهتان تشخیص خواهد داد.

منبع: verywellhealth

 

بیشتر بدانید:

1- آیا زگیل تناسلی مانع بارداری میشود؟

2- تبخال تناسلی در بارداری خطرناک است یا نه؟

3- هرپس چیست ،علائم آن چیست و راههای انتقال هرپس کدامند؟

4- درمان هرپس تناسلی چگونه است و داروی تبخال تناسلی چیست؟