The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

کشیدن سیگار و قلیان در دوران شیردهی آیا مجاز است؟

بیشتر افراد سیگاری با مصرف تفریحی آن را شروع کردند و هرگز تصور نمی کردند که تا این حد به آن وابسته شوند، نیکوتین موجود در  سیگار بسیار اعتیاد آور است و روند ترک آن را با مشکل روبرو می سازد. مواد مضر موجود در قلیان نیز برای نوزاد شما بسیار مخرب است. اگر به کشیدن سیگار و قلیان در دوران شیردهی علاقه دارید، توصیه می کنیم که حتما این متن را مطالعه کنید.

کشیدن سیگار و قلیان در دوران شیردهی

اگر شما در دوران بارداری یا شیردهی سیگار مصرف می کنید، بهتر است بدانید که سیگار می تواند خطر تولد نوزاد نارس یا نوزاد با وزن پایین را افزایش می دهد. اگر در گذشته سیگاری بوده اید، اکنون بارداری می تواند انگیزه بسیار خوبی برای ترک یا کاهش چشمگیر آن است.

آیا مادران شیرده می توانند سیگار بکشند؟

گرچه مادران سیگاری نیز می توانند شیردهی پستانی انجام دهند اما بهتر است که سیگار را ترک کنند. زیرا مصرف سیگار سلامت مادر را تحت تاثیر قرار می دهد و در دراز مدت موجب تاثیرات مخربی بر سبک زندگی خود و فرزندان می شود.  

تاثیرات دود سیگار بر نوزاد

شواهد نشان می دهند دود سیگار به ریه ها، چشم ها، بینی و گلوی افرادی که در معرض دود سیگار قرار دارند آسیب می رساند و خطر بسیار بزرگی برای سلامت کودکان به شمار می آید. در این میان نوزادانی که پدر و مادر آنها سیگار مصرف می کنند بیشترین آسیب را می بینند و بدن شان مستعد ابتلا به عوارضی مانند عفونت نای و ریه، برونشیت ریه، ذات الریه، بیماری های مزمن تنفسی، آسم، بیماری خس خس، عفونت های حاد گوش، بیماری مزمن مایع گوش میانی و مشکلات رفتاری در دوران کودکی است.

 احتمال خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) برای نوزادانی که در معرض دود سیگار قرار دارند بیشتر است. مرگ ناگهانی نوزاد زمانی اتفاق می افتد که او از نظر ظاهری در سلامت کامل بسر می برد.

خطر بروز این بیماری ها و همچنین مرگ ناگهانی نوزاد با افزایش میزان مصرف دخانیات در خانه بیشتر می شود. شیر مادر می تواند در برابر خطر سندروم مرگ ناگهانی نوزاد از نوزادانی که در معرض دود سیگار قرار دارند محافظت کند.

در دوران شیردهی باید سیگار را کنار بگذارید!

بخاطر سلامت کودک تان برای ترک سیگار خود و همسرتان و کاهش مصرف سیگار و قلیان در اطراف نوزاد تمام تلاش خود را بکنید. می توانید با مشاوره پزشک از داروهای ترک سیگار استفاده کنید. اگر سلامت کودک تان مهم است، از هر راهی برای ترک سیگار کمک بگیرید. اما اگر در نهایت نتوانستید مصرف آن را کاهش دهید یا ترک کنید، سعی کنید اطراف نوزاد سیگار و قلیان مصرف نکنید، بویژه در محیط سربسته مانند خانه یا اتومبیل این کار را انجام ندهید، زیرا حتی اگر نوزاد در این محیط نباشد، ذرات مضر دود سیگار و قلیان در هوا باقی می ماند و هر زمانی که او دوباره در آن محیط قرار بگیرد، تمامی آنها وارد ریه او می شوند. بهتر است بیرون از ساختمان و خارج از خانه این کار را انجام دهید، فراموش نکنید که تمامی خاکستر باقی مانده سیگار را بطور کامل از محیط خانه دور کنید.

مواد مضر موجود در سیگار و قلیان وارد شیر مادر می شود!!!

کشیدن سیگار و قلیان در دوران شیردهی برای نوزاد بسیار مضر است زیرا علاوه بر خطرات ذکر شده، مواد حاصل از تجزیه نیکوتین و مواد کشنده موجود در تنباکوی سیگار و قلیان می توانند وارد شیر مادر شوند و به نوزاد منتقل گردند. علاوه براین تحقیقات نشان می دهد مادران سیگاری نسبت به مادران غیرسیگاری شیر کمتری تولید می کنند. با این حال شیر مادری که به میزان کم سیگار می کشد به شیر خشک ترجیح داده می شود. اما خطرات ناشی از قرارگیری در معرض دود سیگار برای نوزادی که شیر مادر یا شیر خشک مصرف می کند یکسان است. تاثیرات محفاظتی شیر مادر می تواند اثرات مخرب ناشی از قرار گرفتن نوزاد در معرض دود سیگار مانند بیماری هایی از قبیل عفونت ریه، گوش، ذات الریه یا آسم را به میزان بالایی کاهش دهد.

 

بیشتر بدانید:

1- عوارض کشیدن سیگار در دوران بارداری و روش های ترک سیگار

2- تاثیر سیگار کشیدن بر اسپرم مردان

3- تاثیر بوی سیگار بر جنین و تاثیر دود سیگار بر نوزادان چیست؟

4- روش های ترک سیگار در دوران شیردهی چیست ؟