The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

جوانه گندم در بارداری چه فوایدی برای مادر و جنین دارد؟

جوانه گندم یکی از خوشمزه ترین گیاهانی است که می تواند طعم منحصر به فردی به سالادهای شما ببخشد. شما می توانید به راحتی گندم را در شرایطی قرار دهید که جوانه بزند و سپس از آنها در تهیه انواع سالاد استفاده کنید. اما با توجه به محدودیت های غذایی در حاملگی، آیا خوردن جوانه گندم در بارداری بی خطر است؟ آیا مادران باردار می توانند به آرامش خیال جوانه گندم را به غذاها و سالادهای خود اضافه کنند؟ اگر جواب بله است، جوانه گندم در بارداری چه فوایدی برای مادر و جنین دارد؟ با ما تا پایان این مطلب همراه باشید تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

آیا خوردن جوانه گندم در بارداری ایمن است؟

هنگامی‌که بانویی باردار است میزان دریافت کالری،‌ ویتامین و مواد معدنی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. تغذیه مناسب برای سلامت مادر باردار و جنین در حال رشد امری حیاتی است. هرچند خوردن برخی مواد غذایی برای بانوانی که از تهوع بارداری رنج می‌برند واقعا عذاب‌آور است. در این مواقع غذاهای سالم و مقوی می‌تواند نیازهای بارداری او را برطرف کند. افزودن جوانه گندم به وعده‌های غذایی هم به طعم غذا و هم فواید آن اضافه می‌کند.

جوانه گندم با ۲۰ درصد فولیک اسید، مقدار قابل توجهی روی و ۶ درصد کلسیم، نیاز روزانه بدن را تامین می‌کند. جوانه گندم حاوی مقادیر زیادی فیبر است. رژیم غذایی پر فیبر باعث می‌شود از ابتلا به مشکلاتی مانند یبوست و بواسیر در دوران بارداری جلوگیری شود. همچنین می‌تواند باعث آزادسازی یکنواخت گلوکز در جریان خون شود و کمک می‌کند.

فواید جوانه گندم در بارداری

جوانه گندم ترکیبات مغذی زیر را برای مادر باردار و جنین در حال رشد فراهم می‌کند:

اسید فولیک

اسید فولیک برای رشد سالم جنین در دوران بارداری حیاتی است. همچنین از برخی مشکلات هنگام تولد مانند شکاف مادرزادی در ستون فقرات نوزاد جلوگیری می‌کند. از این جهت مصرف مقدار کافی فولیک اسید برای بانوان باردار بسیار حیاتی است. خوشبختانه جوانه گندم سرشار از فولیک اسید است. ۱۰۰  گرم جوانه گندم حاوی ۳۲۳ میکروگرم اسید فولیک است.

پروتئین

جوانه گندم منبع غنی از پروتئین به همراه تمام اسیدهای آمینه مورد نیاز برای رشد سلولهای بدن جنین در دوران بارداری مخصوصا سه ماهه دوم و سوم است.

کلسیم

مقدار قابل توجهی از کلسیم برای تشکیل استخوان‌ها، دندان‌‌های جنین و همچنین مادر مورد نیاز است. جوانه گندم حاوی مقادیر زیادی کلسیم است.

منیزیم

منیزیم مهمترین ماده غذایی برای سیستم عصبی است. منیزیم از انقباضات زودرس رحم جلوگیری می‌کند. بعلاوه به بهبود خواب کمک می‌کند که بانوان باردار در روزهای پایانی بارداری بسیار به آن نیاز دارند. جوانه گندم حاوی مقادیر زیادی منیزیم است. هر وعده جوانه گندم حاوی ۴۱۹ میلی‌گرم منیزیم است. با اضافه کردن جوانه گندم به رژیم غذایی نیاز خود به منیزیم را به طور کامل برطرف خواهید کرد.

روی

مطالعات نشان داده است روی نقش مهمی در وزن گیری جنین و همچنین رسیدن بارداری به هفته 40 ام دارد. روی باعث بالا رفتن سیستم ایمنی بدن مادر و جنین می‌شود و خطر عفونت را کاهش می‌دهد. منبع اصلی روی غذاهای دریایی است که می‌توان آن‌ها را در دوران بارداری مصرف کرد. برای گیاه خواران در دوران بارداری دریافت این ماده غذایی بسیار مشکل خواهد بود. بنابراین جوانه گندم بهترین راه حل است!

برای خوردن جوانه گندم در بارداری، آن را به وعده‌های غذایی خود مانند سوپ،‌ انواع سالادها،‌ اسموتی‌ها اضافه و هنگام پختن نان، کیک،‌ کلوچه و مافین آن را در مواد خود ترکیب کنید و از دوران بارداری خود با دستور غذاهای خوشمزه و سالم حاوی جوانه گندم لذت ببرید‌.

 

بیشتر بدانید:

1- مهمترین ویتامین ها و مکمل های مورد نیاز دوران بارداری

2- عوارض مصرف بیش از حد ویتامین

3- مصرف مکمل های غذایی و ویتامین های دوران بارداری

4- نقش ویتامین ها در دوران بارداری و میزان ضروری آن

 

منبع: foodthink.in