The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علت درد قفسه سینه در بارداری چیست چه نشانه هایی دارد؟

با رشد جنین در دوران بارداری به تمام قسمت‌های بدن مادر فشار وارد می‌شود. بسیاری از درد کمر،‌ دنده‌ها و مفاصل و درد قفسه سینه در دوران بارداری شکایت دارند. در سه ماهه سوم بارداری،‌ ممکن است در نزدیکی قفسه سینه احساس درد کنید. هرچند درد قفسه سینه با وضعیت صحیح بدن، ‌ورزش‌های کششی و نرمش از بین خواهد رفت. مقاله زیر را بخوانید تا در مورد علت و نشانه های درد قفسه سینه در بارداری بیشتر بدانید.

چه زمان درد قفسه سینه شروع می‌شود؟

بیشتر مادرها درد قفسه سینه را در هفته ۲۶ بارداری و برخی حتی در اوایل بارداری این درد را تجربه می‌کنند.

نشانه‌های درد قفسه سینه در دوران بارداری چیست؟

نشانه‌هایی که ممکن است با درد قفسه سینه و دنده ها در دوران بارداری همراه باشند شامل موارد زیر است:

• درد در قسمت زیر سینه: درد از قسمت زیر سینه آغاز می‌شود و تا محلی که جنین در آنجا قرار دارد ادامه پیدا می‌کند. درد هنگام نشستن شدت می‌گیرد.

• تنگی نفس: ممکن است به دلیل بزرگ شدن رحم که باعث فشار به قفسه سینه و دیافراگم می‌شود، احساس تنگی نفس پیدا کنید و تنفس عادی برایتان سخت‌تر شود.

• درد در شانه‌ها: ممکن است از درد شانه‌ها در عذاب باشید. این درد هم از عوارض جانبی فشار بر روی دیافراگم است زیرا شانه‌ها توسط اعصابی به دیافراگم متصل هستند.

• سوء هاضمه: با رشد رحم ارگان‌های شکمی مانند معده و شکم تحت فشار قرار می‌گیرند و فضای داخل بدن کاهش می‌یابد و این امر باعث ایجاد انسداد می‌شود و ممکن است دچار سوء هاضمه شوید.

علت درد قفسه سینه در بانوان باردار چیست؟

درد قفسه سینه به دلیل تغییراتی است که در سایز بدن به وجود می‌آید. در زیر به دلایل رایج دیگر درد قفسه سینه در دوران بارداری اشاره می‌کنیم:

• رحم در حال رشد: رشد رحم اصلی‌ترین دلیل درد قفسه سینه است. با رشد جنین، ماهیچه‌های روی دنده‌ها از هم باز و دچار کشش می‌شوند. این باعث دردهای متوسط تا شدید در این ناحیه می‌شود.

• موقعیت جنین: در اواخر سه ماهه دوم بارداری، سر جنین به سمت پایین به سوی کانال واژن و پاهای او به سمت دنده‌ها خواهد بود. پاهای جنین به دنده‌های مادر فشار وارد می‌کند. حرکات بازوها و پاها، به ویژه لگدها، باعث درد در دنده‌ها می‌شود. شما می‌توانید این نوع درد را دقیقا زیر قفسه سینه در قسمتی که جنین قرار دارد احساس کنید.

• سوزش معده (سوزش سر دل): در دوران بارداری هورمون ریلکسین ترشح می‌شود تا مادر برای زایمان آماده شود. این هورمون در اطراف لگن و دنده‌ها ایجاد درد می‌کند. در این حالت مادر ممکن است در معده احساس سوزش داشته باشد یا به اصطلاح ترش کند.

• افزایش سایز سینه: بزرگ شدن سینه‌‌ها باعث درد،‌ خستگی شانه‌ها و کمردرد خواهد شد. همچنین به ماهیچه‌های دنده فشار وارد می‌کند.

• تغییرات هورمونی: هورمون پروژسترون که برای انقباضات رحم ضروری است، باعث نرم شدن ماهیچه‌ها و رباط‌های دنده می‌شود و آنها را مستعد درد می‌کند. افزایش سطح استروژن خطر تشکیل سنگ کیسه صفرا را افزایش می‌دهد و ممکن است به اندازه‌ای بزرگ گردد که باعث درد شود.

• استرس: استرس باعث درد در تمام قسمت‌های بدن می‌شود. بانوان باردار از اضطراب و تنش ایجاد شده در این دوران رنج می‌برند و همین امر باعث درد قفسه سینه در حاملگی می‌شود.

 

بیشتر بدانید:

1- تنگی نفس در بارداری Shortness of breath in pregnancy

2- علت درد قفسه سینه در دوران بارداری چیست؟

3- درمان درد قفسه سینه در بارداری و راهکارهای درمان خانگی آن

4- درد دنده در بارداری از علت تا درمان آن چگونه است؟

منبع: parenting.firstcry