The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

شیردهی پس از عمل جراحی کوچک کردن سینه آیا امکان پذیر است؟

داشتن سینه های که بیش از اندازه بزرگ هستند می تواند برای بانوان آزار دهنده باشد به همین سبب برخی تصمیم می گیرند که با کمک جراحی از شر سینه های بزرگ خلاص شوند ولی برای برخی از بانوان این سوال مطرح است که آیا شیردهی پس از عمل جراحی کوچک کردن سینه امکان پذیر است؟ شیردهی پس از عمل جراحی کوچک کردن سینه چگونه خواهد بود؟ با ما همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالات خود را دریابید.

شیردهی پس از عمل جراحی کوچک کردن سینه

برای بسیاری از زنان کوچک کردن سایز سینه انتخاب درست و بجایی است ولی این احتمال وجود دارد که پس از جراحی شیردهی دچار مشکلاتی شود. طبق آمار هر سال 500 هزار زن سایز حجم و سایز سینه خود را کاهش دهند و اکثر آنها با مشکلاتی برای شیردهی مواجه می‌شوند و به دنبال کمک هستند با این وجود هنوز مطالعات اندکی در مورد چگونگی تاثیر جراحی سینه بر شیردهی وجود دارد.

جراحی پستان انواع گوناگونی دارد و لازم است خانم‌ها اگر قصد شیردهی دارند در این رابطه با پزشک خود مشورت کنند. برای شیردهی موفق لازم است تا جای ممکن به نوک پستان‌ها و مجاری شیری دست زده نشود یا مجاری جدا شده مجدد به هم وصل شوند گرچه در این شرایط میزان تولید شیر کاهش پیدا می‌کند.

چطور شیردهی پس از عمل جراحی کوچک کردن سینه ممکن است؟

برای آنکه شیردهی پس از عمل جراحی کوچک کردن سینه ممکن باشد باید ارتباطی بین اعصاب ناحیه، هورمون‌ها و مجاری شیری برقرار شود. هر نوع آسیب به یکی از اینها می‌تواند به شیردهی آسیب برساند. خبر خوب این است که پس از جراحی و با زایمان، اعصاب مجدد توانایی خود را باز می‌یابند و با ارسال پیام خالی شدن سینه، امکان پر کردن آنها را مقدور می‌سازند. البته باید این موضوع را هم در نظر گرفت که با انجام عمل کاهش سایز سینه، سیستم بازخوردی بین خالی شدن سینه و تولید شیر و تحویل آن ممکن است کند شود. پزشکان در این شرایط توصیه می‌کنند از تغذیه با لوله کمک بگیرید. در این روش لوله‌ای در کنار سینه مادر قرار می‌گیرد تا نوزاد با مکیدن شیر در کنار مکیدن سینه مادر بتواند مقداری شیر خشک نیز از طریق لوله دریافت کند. در این شرایط شیرخوار می‌تواند 40 درصد شیر دریافتی خود را از شیر مادر تامین کند و در عین حال به دلیل کم بودن میزان شیر مادر دچار کاهش وزن نشود. خوشبختانه با هر بار شیردهی بافت شیری پستان افزایش می‌یابد و در نتیجه میزان شیر بیشتر خواهد شد و مادرانی که کاهش سایز سینه داشته‌اند در بارداری‌های دوم و سوم خود با مشکلات بسیار کمتری روبرو خواهند بود.

نکاتی برای موفقیت هر چه بیشتر در شیردهی پس از عمل جراحی کوچک کردن سینه

با کمک مشاور شیردهی و متخصص اطفال می‌توانید موفقیت خود را در این زمینه افزایش دهید. :

1- آگاهی خود را تا حد امکان بالا ببرید. می‌توانید کتاب تعریف موفقیت شخصی شما تغذیه با شیر مادر بعد از جراحی پستان نوشته دایان وست را مطالعه کنید.

2- به گروه‌های اجتماعی با مشکلات مشابه بپیوندید.

3- با کسانی که در این رابطه بدبین یا بی اطلاع هستند صحبت نکنید و برای مشاوره حتما با یک متخصص مشورت کنید.

4- شیرخوارتان باید تحت نظر مرتب متخصص اطفال باشد و وزن گیری او مرتبا چک شود.

5- در مورد داروهایی که می‌تواند سبب افزایش میزان شیر شود صحبت کنید.

6- اجازه ندهید کسی به شما بگوید شیردهی با شیر مادر ارزش ندارد. کاری نکنید که در آینده احساس گناه کنید.

7- از جراحی خود پشیمان نباشید. جراحی کاهش دهنده حجم پستان در زمان انجام به طور حتم مفید و لازم بوده است.

8- محدودیت‌های خود را درمورد شیردهی پس از عمل جراحی کوچک کردن سینه قبول کنید و در عین اینکه سعی می‌کنید با وجود آن به شیردهی ادامه هید، ارتباط پوست به پوست با فرزندتان برقرار کنید و برای وزن گیری مناسب به او شیر خشک دهید.

9- روش‌های مختلف شیردهی و فرمول‌های مختلف شیرخشک در بازار موجود است. با مشورت با متخصص بهترین آنها را انتخاب کنید.

10- شیرخوارانی که با شیر خشک تغذیه می‌شوند هم کودکانی سالم خواهند بود. 

مطالعه بیشتر:

1- آیا شیردهی با پروتز سینه امکان پذیر است؟

2- سینه کوچک در شیردهی آیا مشکلی ایجاد می کند؟

3- وضعیت های مختلف شیردهی بعد از سزارین چگونه است؟

4- مشکلات شیردهی با پروتز سینه و نکاتی که باید بدانید چیست؟

?پرسش و پاسخ های شیردهی پس از عمل جراحی کوچک کردن سینه

آیا بعد از جراحی پستان شیردهی امکان پذیر است؟

جراحی پستان انواع گوناگونی دارد و لازم است خانم‌ها اگر قصد شیردهی دارند در این رابطه با پزشک خود مشورت کنند. برای شیردهی موفق لازم است تا جای ممکن به نوک پستان‌ها و مجاری شیری دست زده نشود یا مجاری جدا شده مجدد به هم وصل شوند گرچه در این شرایط میزان تولید شیر کاهش پیدا می‌کند

چه زمانی بعد از جراحی کوچک کردن سینه می توانیم شیر بدهیم؟

برای آنکه شیردهی پس از عمل جراحی کوچک کردن سینه ممکن باشد باید ارتباطی بین اعصاب ناحیه، هورمون‌ها و مجاری شیری برقرار شود. هر نوع آسیب به یکی از اینها می‌تواند به شیردهی آسیب برساند. خبر خوب این است که پس از جراحی و با زایمان، اعصاب مجدد توانایی خود را باز می‌یابند و با ارسال پیام خالی شدن سینه، امکان پر کردن آنها را مقدور می‌سازند

اگر جراحی کوچک کردن سینه انجام داده ایم، چگونه به فرزندمان شیر بدهیم؟

پزشکان در این شرایط توصیه می‌کنند از تغذیه با لوله کمک بگیرید. در این روش لوله‌ای در کنار سینه مادر قرار می‌گیرد تا نوزاد با مکیدن شیر در کنار مکیدن سینه مادر بتواند مقداری شیر خشک نیز از طریق لوله دریافت کند. در این شرایط شیرخوار می‌تواند 40 درصد شیر دریافتی خود را از شیر مادر تامین کند و در عین حال به دلیل کم بودن میزان شیر مادر دچار کاهش وزن نشود.

آیا جراحی کوچک کردن سینه بر روی تولید شیر اثر دارد؟

بله. بسته به مقدار آسیبی که به آلوئول ها و مجاری شیری وارد می شود، تولید شیر تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

منبع: healthline