The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آمپول پی دی پرگ PD PREG و مقدار و نحوه مصرف آمپول پی دی پرگ

ناباروری، مشکل ناراحت کننده ای است که در حدود 15 درصد از زوجین در سرتاسر جهان را گرفتار کرده و بر روی کیفیت زندگی آن ها تاثیرات منفی بسیاری می گذارد. اگرچه در گذشته این مشکل به حدی جدی بود که می توانست باعث از هم پاشیدن خانواده ها شود، اما خوشبختانه امروزه به لطف روش ها و داروهای کمک باروری، زوجین می توانند به رویای شیرین خود یعنی بچه دار شدن برسند. آمپول پی دی پرگ، یکی از این درمان ها است که ما در این مقاله به آن پرداخته ایم.

آمپول پی دی پرگ چیست؟

آمپول پی دی پرگ (PD PREG)، که به شکل پودر برای تهیه محلول تزریقی 5000 واحدی تهیه شده است، در واقع نام تجاری فرآورده دارویی گنادوتروپین جفتی انسانی یا همان اچ سی جی (HCG) است که در بازار دارویی به نام های دیگری همچون پرگنیل (Pregnyl)، فولیگنان (Folignan) و ... نیز قابل دسترس بوده و به فروش می رسد.

گنادوتروپین جفتی انسانی یا همان اچ سی جی (HCG) که ماده اصلی آمپول پی دی پرگ را تشکیل می دهد، در واقع یک هورمون پلی پپتیدی است که توسط جفت انسان تولید شده و متشکل از زیر واحدهای آلفا و بتا است. زیر واحد آلفا، با زیر واحدهای آلفا در هورمون لوتئینی (LH)، هورمون محرک فولیکول (FSH) و همچنین زیر واحد آلفای هورمون تحریک کننده تیروئید (TSH) یکسان و مشابه است. در حالی که زیر واحد بتای آن اختصاصی و متفاوت است.

با توجه به عملکردهای هورمون اچ سی جی در بدن، کارکردهای مختلفی برای آمپول پی دی پرگ در نظر گرفته شده است که شامل این موارد هستند:

1. القای تخمک گذاری و کمک به وقوع بارداری: علت ناباروری بسیاری از خانم های جوان، رخ ندادن تخمک گذاری است و بنابراین تجویز آمپول پی دی پرگ، می تواند به آن دسته از زنان نابارور که اختلال در تخمک گذاری آن ها، به دلیل نارسایی اولیه تخمدان نیست، کمک کند. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، لازم است قبل از تزریق پی دی پرگ یا همان اچ سی جی، درمان با منوتروپین ها (HMG) صورت گرفته باشد و به علاوه به کمک سونوگرافی، از اندازه مناسب فولیکول درون تخمدان اطمینان پیدا کرده باشیم. به علاوه در صورت تصمیم به لقاح آزمایشگاهی نیز ممکن است این آمپول برای کمک به تخمک گذاری تجویز شود.

2. درمان ناباروری مردانه ناشی از بی کفایتی غده هیپوفیز: هورمون اچ سی جی موجود در آمپول پی دی پرگ، با افزایش سطح آندروژن ها و تستوسترون در مردان، به افزایش تعداد اسپرم ها و در نتیجه حل مشکل ناباروری کمک می کند.

3. تشخیص و درمان مشکل کریپتورکیدیسم: کریپتورکیدیسم یا نهان بیضگی، به مشکل فقدان بیضه در کیسه بیضه گفته شده که می تواند یک یا دو طرفه باشد. از عوارض جدی این مشکل می توان به ناباروری، افزایش خطر سرطان بیضه و یا پیچش بیضه (شرایطی دردناک که می تواند به از دست دادن بیضه منتهی شود)، اشاره کرد. تجویز آمپول پی دی پرگ قبل از دوران بلوغ و به ویژه بین سنین 4 تا 9 سال، می تواند به درمان کریپتورکیدیسم کمک کند، به شرط آنکه این مشکل به دلیل انسداد ساختاری (آناتومیک) ایجاد نشده باشد یا به بیانی دیگر به شرط آنکه سدی فیزیکی در سر راه نزول بیضه به درون کیسه آن وجود نداشته باشد.

مقدار و نحوه مصرف آمپول پی دی پرگ

آمپول پی دی پرگ، تنها به صورت عضلانی و یا در مواردی زیر پوستی، تزریق شده و میزان دوز مورد نیاز آن، به علت تجویز دارو و همچین سابقه پزشکی، سن و وزن بیمار و ترجیح پزشک بستگی دارد. بنابراین فراموش نکنید که هرگز در این مورد خودسرانه عمل نکرده و حتما با پزشک خود در مورد این دارو و نحوه صحیح مصرف آن مشورت کنید.

ممنوعیت های مصرف آمپول پی دی پرگ

در صورت وجود هر یک از شرایط زیر، استفاده از اچ سی جی یا همان آمپول پی دی پرگ ممنوع است. این موارد عبارتند از:

- بلوغ زودرس،

- سرطان پروستاتِ بیضه و یا دیگر بدخیمی های وابسته به هورمون آندروژن،

- سابقه واکنش آلرژیک قبلی به آمپول اچ سی جی و فرآورده های تجاری مشابه،

- باردار بودن،

- سرطان پستان، تخمدان یا رحم،

- اختلال عملکرد تیروئید یا غده فوق کلیه کنترل نشده،

- سرطان هیپوتالاموس یا غده هیپوفیز در مغز و یا وجود تومور در این دو بخش،

- و خونریزی واژینال بدون علت مشخص.

به علاوه در صورت ابتلا به هر یک از موارد زیر، لازم است پزشک خود را مطلع کنید تا در مورد تجویز آمپول پی دی پرگ، جنبه احتیاط را در نظر بگیرد.

- بیماری های قلبی و کلیوی،

- تشنج و صرع،

- میگرن،

- و آسم.

عوارض جانبی آمپول پی دی پرگ

- سردرد،

- بی قراری و تحریک پذیری،

- تغییر در احساسات یا خلق و خوی و بروز علائم شبیه به افسردگی،

- خستگی،

- تورم بدن و اندام ها (ادم)،

- القای بلوغ زودرس در کودکان،

- بزرگ شدن سینه ها در مردان (ژنیکوماستی) و همچنین بزرگ شدن آلت تناسلی و بیضه ها،

- التهاب و درد در محل تزریق،

- واکنش های آلرژیک مانند بثورات پوستی، خارش یا کهیر، تورم صورت، لب ها یا زبان،

- بروز مشکلات تنفسی (نیازمند مراجعه اورژانسی به پزشک)،

- حالت تهوع و استفراغ،

- احساس درد در لگن،

- تحریک بیش از حد تخمدان، سندرم بزرگ شدن ناگهانی تخمدان،

- ناراحتی معده، نفخ و تجمع گاز در روده ها،

- ترومبوآمبولی شریانی،

- مشکل در دفع ادرار یا تغییر در مقدار ادرار،

- افزایش رشد موهای صورت،

- سردرد،

- و افزایش وزن که سریع و ناگهانی رخ می دهد،

تداخلات دارویی آمپول پی دی پرگ

در این مورد هیچ اطلاعاتی ارائه نشده و بنابراین به نظر نمی رسد تداخل دارویی مهمی وجود داشته باشد.

موارد مهم هنگام استفاده از آمپول پی دی پرگ

برای کاهش عوارض جانبی و افزایش اثربخشی آمپول پی دی پرگ، بهتر است در هنگام مصرف به این موارد توجه داشته و آن ها را رعایت کنید:

1. آمپول اچ سی جی یا همان آمپول پی دی پرگ باید در دمای کنترل شده اتاق یعنی 15 تا 30 درجه سانتیگراد (59-86 درجه فارنهایت) نگهداری شود. محلول تهیه شده باید به دور از نور، رطوبت و گرما و در یخچال نگه داری شده تا زمانی که برای تزریق آماده شوید. این محلول به مدت 30 روز قابل استفاده است و پس از آن باید دور ریخته شود.

2. یکی از مهم ترین و رایج ترین عوارض استفاده از داروهای کمک باروری مانند آمپول پی دی پرگ، بارداری های دو یا چند قلویی است که باید حتما این مساله را در نظر داشته باشید.

3. آمپول پی دی پرگ و هورمون اچ سی جی، هیچ تاثیری در ایجاد لاغری و کاهش چاقی ندارد، پس با این هدف از این دارو استفاده نکنید.

4. از آمپول پی دی پرگ دقیقاً طبق دستور پزشک استفاده کنید. اگر فکر می کنید مقدار زیادی از این دارو را مصرف کرده اید، بلافاصله با اورژانس تماس بگیرید.

5. در صورت تغییر رنگ و یا وجود رسوب و ذرات معلق در محلول تهیه شده، از دارو استفاده نکنید.

6. در صورت بروز عوارض جانبی و خصوصا سندرم تحریک بیش از حد تخمدانی که شامل علائمی همچون ورم کردن اندام ها، درد در لگن و زیر شکم، افزایش وزن، حالت تهوع و .... است، بلافاصله به یک مرکز درمانی مراجعه کنید.

7. در طی مصرف آمپول پی دی پرگ، بهتر است مصرف الکل و دخانیات را کنار بگذارید.

8. در صورت فراموشی یک دوز از دارو، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید تا در مورد ادامه روند درمان تصمیم گیری نماید.

زمان نزدیکی کردن بعد از تزریق آمپول پی دی پرگ چه زمانی بعد از تزریق آمپول پی دی پرگ نزدیکی کنیم و چه زمانی بعد از تزریق آمپول پی دی پرگ، تخمک گذاری اتفاق می افتد؟

این یکی از پرتکرارترین سوالات زنانی است که برای درمان ناباروری از آمپول پی دی پرگ استفاده می کنند و در پاسخ باید بگوییم که بر طبق نظر پزشکان، تخمک گذاری در حدود 12 تا 36 و در مواردی 48 ساعت بعد از تزریق آمپول پی دی پرگ یا همان هومورن اچ سی جی رخ داده که بهترین زمان برای برقراری رابطه با هدف بچه دار شدن است.

 مطالعه بیشتر:

نحوه تزریق آمپول hcg برای بارداری چگونه است؟

بارداری با تزریق آمپول اچ سی جی (hcg)، مضر است؟

چه مدت پس از تزریق HCG تخمک‌گذاری انجام می شود؟

تاثیر آمپول اچ سی جی (hcg) در نتیجه بی‌ بی چک چقدر است؟

?پرسش و پاسخ های آمپول پی دی پرگ

آمپول پی دی پرگ چه کمکی به مردان می کند؟

هورمون اچ سی جی موجود در آمپول پی دی پرگ، با افزایش سطح آندروژن ها و تستوسترون در مردان، به افزایش تعداد اسپرم ها و در نتیجه حل مشکل ناباروری کمک می کند.

نحوه مصرف آمپول پی دی پرگ چگونه است؟

آمپول پی دی پرگ، تنها به صورت عضلانی و یا در مواردی زیر پوستی، تزریق شده و میزان دوز مورد نیاز آن، به علت تجویز دارو و همچین سابقه پزشکی، سن و وزن بیمار و ترجیح پزشک بستگی دارد. بنابراین فراموش نکنید که هرگز در این مورد خودسرانه عمل نکرده و حتما با پزشک خود در مورد این دارو و نحوه صحیح مصرف آن مشورت کنید.

برای چه افرادی تزریق تزریق آمپول پی دی پرگ ممنوع است؟

- بلوغ زودرس، سرطان پروستاتِ بیضه و یا دیگر بدخیمی های وابسته به هورمون آندروژن، سابقه واکنش آلرژیک قبلی به آمپول اچ سی جی و فرآورده های تجاری مشابه، باردار بودن، سرطان پستان، تخمدان یا رحم، اختلال عملکرد تیروئید یا غده فوق کلیه کنترل نشده، سرطان هیپوتالاموس یا غده هیپوفیز در مغز و یا وجود تومور در این دو بخش،

چه زمانی بعد از تزریق آمپول پی دی پرگ نزدیکی کنیم و چه زمانی بعد از تزریق آمپول پی دی پرگ، تخمک گذاری اتفاق می افتد؟

این یکی از پرتکرارترین سوالات زنانی است که برای درمان ناباروری از آمپول پی دی پرگ استفاده می کنند و در پاسخ باید بگوییم که بر طبق نظر پزشکان، تخمک گذاری در حدود 12 تا 36 و در مواردی 48 ساعت بعد از تزریق آمپول پی دی پرگ یا همان هومورن اچ سی جی رخ داده که بهترین زمان برای برقراری رابطه با هدف بچه دار شدن است.