The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

رابطه بعد از وازکتومی و آیا نزدیکی بعد از وازکتومی درد دارد؟

وازکتومی روشی است که در آن لوله هایی که اسپرم را به مجاری ادراری هدایت می کنند، بسته می شوند. در مورد داشتن یا نداشتن رابطه بعد از وازکتومی، باید بدانید که ممکن است لازم باشد مدت کوتاهی پس از عمل از فعالیت جنسی خودداری کنید، اما معمولاً هیچ اثر طولانی مدت بر عملکرد جنسی وجود ندارد. برای مطالعه بیشتر در مورد رابطه بعد از وازکتومی و انتظارات جنسی بعد از وازکتومی به خواندن این مطلب ادامه دهید.

چه مدت بعد از وازکتومی توانم رابطه جنسی داشته باشم؟

پس از وازکتومی، شما دو محل بخیه خواهید داشت که باید بهبود یابند. در برخی موارد، بهبود بخیه هایی در کیسه بیضه خود دارید کمی طول می کشند.به طور کلی، قبل از انجام رابطه جنسی باید منتظر بمانید تا هیچ گونه درد یا تورم در اطراف محل جراحی احساس نکنید. این ممکن است به معنی انتظار یک هفته یا بیشتر پس از عمل باشد.

رابطه بلافاصله بعد از وازکتومی چه خطری دارد؟

داشتن رابطه جنسی بلافاصله پس از جراحی می تواند برش ها را باز کرده و باکتری ها را وارد زخم کند که خود می تواند به طور بالقوه منجر به عفونت شود.

آیا رابطه بعد از وازکتومی درد دارد؟

پس از عمل، ممکن است موارد زیر را تجربه کنید:

• درد خفیف

• درد و کبودی در اطراف کیسه بیضه شما

• خون در مایع منی شما

تورم در کیسه بیضه و ناحیه تناسلی شما

• لخته شدن خون در کیسه بیضه

این علائم ممکن است از چند روز تا چند هفته ادامه داشته باشد.

داشتن رابطه جنسی شامل حرکت و فشار زیادی است. اگر هر گونه درد یا تورم را تجربه می کنید، رابطه بعد از وازکتومی ممکن است ناراحتی شما را افزایش داده و حتی دوره بهبودی را طولانی کند.

هنگامی که علائم شما فروکش کردند و برش ها بهبود یافتند، باید بتوانید بدون درد و تحریک محل جراحی، فعالیت جنسی داشته باشید.

آیا رابطه بعد از وازکتومی باز هم احتمال بارداری دارد؟

شما بلافاصله بعد از عمل عقیم نخواهید شد. برای بسیاری از مردان، اسپرم هنوز چند ماه پس از عمل در مایع منی وجود دارد. قبل از اینکه مایع منی شما فاقد اسپرم شود، باید 20 بار یا بیشتر انزال کنید.

پزشک شما شش تا دوازده هفته پس از وازکتومی شما مایع منی شما را تجزیه و تحلیل می کند. این آزمایش میزان اسپرم باقی مانده در مایع منی شما را اندازه گیری می کند. اگر مایع منی شما فاقد اسپرم شده باشد، پزشک شما را مطلع می کند.

تا زمانی که پزشک شما تأیید نکند که مایع منی شما حاوی اسپرم نیست، شما یا همسرتان باید از روش های پیشگیری از بارداری استفاده کنید. کاندوم، قرص های ضد بارداری زنان یا تزریق مدروکسی پروژسترون (دپو پروورا) همگی می توانند به شما در جلوگیری از بارداری کمک کنند تا زمانی که اثرات وازکتومی دائمی شود.

آیا وازکتومی بر میل جنسی من تأثیر می گذارد؟

میزان اسپرم موجود در مایع منی شما هیچ ارتباطی با میل جنسی شما ندارد.

اما نگرانی در مورد بچه دار شدن، به عهده گرفتن مسئولیت بیشتر به دلیل بارداری ناخواسته یا صرف هزینه برای پیشگیری از بارداری می تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد. پس از وازکتومی، ممکن است متوجه شوید که اعتماد به نفس شما برای انجام فعالیت های جنسی بدون وجود این نگرانی ها در ذهن شما افزایش می یابد.

به همین دلیل، شنیدن این که برخی تحقیقات نشان می دهد میل جنسی شما پس از انجام وازکتومی بهبود می یابد، تعجب آور نیست.

آیا بعد از وازکتومی قادر به نعوظ خواهم بود؟

وازکتومی هیچ تاثیری بر هورمون ها، فرآیندهای بدن یا ساختار آلت تناسلی ندارد که بر توانایی شما در نعوظ تأثیر بگذارد. اگر قبل از وازکتومی مشکلات نعوظی نداشتید، پس از آن هم نباید مشکلی داشته باشید.

آیا احساس انزال بعد از وازکتومی متفاوت خواهد بود؟

کیفیت، مقدار و بافت مایع منی شما پس از وازکتومی تغییر محسوسی نخواهد داشت. احساس انزال در طول ارگاسم به هیچ وجه نباید بعد از عمل متفاوت باشد.

ممکن است متوجه شوید که اولین انزالهای شما بعد از عمل کمی ناراحت کننده است. این ناراحتی با گذشت زمان کاهش می یابد. اما اگر این احساس پس از یک ماه یا بیشتر همچنان ادامه داشت، به پزشک خود مراجعه کنید.

اگرچه غیرمعمول است، اما سندرم درد پس از وازکتومی ممکن است ناشی از آسیب عصبی یا تجمع اسپرم در مجرای دفران باشد. پزشک شما می تواند علائم شما را ارزیابی کرده و مراحل بعدی را به شما توصیه کند.

نتیجه نهایی

وازکتومی نباید بر عملکرد جنسی، میل جنسی، انزال یا عملکرد نعوظ شما تأثیر بگذارد. بعد از بهبودی محل جراحی، می توانید رابطه جنسی محافظت شده داشته باشید. برای رابطه بعد از وازکتومی حدودا یک یا دو هفته پس از عمل باید صبر کنید.

پس از آنکه تست نمونه اسپرم نشان می دهد که هیچ اسپرم در مایع منی شما باقی نمانده است، می توانید رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید. این معمولاً حدود 3 ماه پس از عمل است.

با این حال، انجام وازکتومی خطر ابتلا یا گسترش عفونت های مقاربتی (STIs) را کاهش نمی دهد. استفاده از کاندوم تنها راه محافظت از شما و همسرتان در برابر بیماریهای مقاربتی در رابطه بعد از وازکتومی است.

مطالعه بیشتر:

بارداری بعد از عمل بازگشت وازکتومی

آیا امکان برگشت عمل وازکتومی وجود دارد؟

آیا ناتوانی جنسی بعد از وازکتومی ممکن است؟

عوارض وازکتومی در دراز مدت و کوتاه مدت چیست؟

?پرسش و پاسخ های بعد از وازکتومی

آیا رابطه بعد از وازکتومی بازهم احتمال بارداری دارد؟

شما بلافاصله بعد از عمل عقیم نخواهید شد. برای بسیاری از مردان، اسپرم هنوز چند ماه پس از عمل در مایع منی وجود دارد. قبل از اینکه مایع منی شما فاقد اسپرم شود، باید 20 بار یا بیشتر انزال کنید.

آیا وازکتومی بر میل جنسی من تأثیر می گذارد؟

میزان اسپرم موجود در مایع منی شما هیچ ارتباطی با میل جنسی شما ندارد.

آیا بعد از وازکتومی قادر به نعوظ خواهم بود؟

وازکتومی هیچ تاثیری بر هورمون ها، فرایندهای بدن یا ساختار آلت تناسلی ندارد که بر توانایی شما در نعوظ تأثیر بگذارد. اگر قبل از وازکتومی مشکلات نعوظی نداشتید، پس از آن هم نباید مشکلی داشته باشید.

آیا احساس انزال بعد از وازکتومی متفاوت خواهد بود؟

کیفیت، مقدار و بافت مایع منی شما پس از وازکتومی تغییر محسوسی نخواهد داشت. احساس انزال در طول ارگاسم به هیچ وجه نباید بعد از عمل متفاوت باشد.

منبع: healthline