گوشت کبک در بارداری،عوارض و خواص گوشت کبک در بارداری چیست؟

به محض مثبت شدن دو خط کیت و یا نتیجه آزمایش خون، توصیه های اطرافیان شروع شده و روز به روز به شدت و تعداد آن ها اضافه می شود. یکی از رایج ترین مواردی که بزرگ ترها به آن اصرار دارند، خوردن مواد غذایی سالم و مقوی است. از آنجا که گوشت کبک، یکی از موارد پیشنهادی است که مصرف آن را به مادران باردار پیشنهاد می کنند، ما در این مقاله به خواص گوشت کبک در بارداری و همچنین ایمنی مصرف آن در این دوران اشاره کرده ایم تا راهنمایی برای شما باشد.

همه چیز در مورد گوشت کبک

کبک (Partridge)، پرنده ای وحشی و از خانواده پرندگان شکاری است که در مناطق کوهستانی، صخره ای و دامنه کوه ها زندگی کرده و تاکنون گونه های مختلفی از آن شناسایی شده است. این پرنده کوچک و زیبا که رنگ آن بسته به زیستگاه از سفید تا قهوه ای و خاکستری متغیر است، وزنی در حدود 400 تا 800 گرم داشته و طول آن نیز به 30 تا 40 سانتی متر می رسد. به صورت کلی، جنس نر این پرنده، وزن و طول بیشتری نسبت به جنس ماده آن دارد. در حالی که در مقابل، طعم و مزه جنس ماده، در مقایسه با کبک های نر، بسیار بهتر بوده و یا به بیان دیگر می توان گفت که از خوشمزه ترین انواع گوشت به حساب می آید. به طور کلی، تخم و گوشت کبک مورد استفاده قرار گرفته و از آنجا که گوشت این پرنده، بسیار ملایم، خوشمزه، بسیار نرم و در عین حال رژیمی است، در طی سال های اخیر، با استقبال فراوانی روبرو شده است. از سوی دیگر گوشت کبک، کلسترول بسیار کمی داشته و در مقابل غنی از پروتئین و انواع ریزمغذی هایی است که برای سلامتی ضروری هستند و در ایجاد خواص این منبع غذایی نقش مهمی بر عهده دارد. به همین دلیل نیز در حال حاضر مراکز پرورش کبک به طور گسترده ای در حال تکثیر و بیشتر شدن هستند.

خواص گوشت کبک در طب سنتی

در بسیاری از روایات دینی به خوردن گوشت کبک توصیه فراوان شده و همچنین از آنجا که از منظر طب سنتی، گوشت کبک طبع گرم و خشک دارد، برای آن خواص بی شماری در نظر گرفته است که از جمله آن ها می تواند به موارد زیر اشاره کرد:

- تقویت کننده بدن،

- بهبود قدرت حافظه و یادگیری،

- درمان بی خوابی و اختلالات خواب،

- بالا بردن توان عمومی بدن،

- افزایش میل و توان جنسی،

- تسکین تب،

- تقویت سیستم ایمن بدن،

- بالا برن مقاومت بدن در برابر بسیاری از بیماری ها و به ویژه عفونت های تنفسی،

- تقویت اعصاب،

- درمان بسیاری از ناراحتی های روحی،

- کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی،

- بهبود عملکرد کلیه ها،

- سم زدایی از بدن،

- درمان کم خونی و کاهش خطر ایجاد آن،

- درمان خستگی و ضعف مداوم در بدن،

- بهبود قدرت بینایی،

- و بالا بردن قدرت باروری.

البته باید در نظر داشت که با وجود اذعان محققان و پژوهشگران به فواید گوشت کبک، اما هنوز هم تمامی خواص این گوشت مورد بررسی قرار نگرفته است و جای تحقیق و بررسی بیشتری دارد.

آیا مصرف گوشت کبک در بارداری بی خطر است؟

بله! شما می توانید با خیال راحت از گوشت کبک در بارداری استفاده کنید. در واقع خوردن گوشت کبک در بارداری، نه تنها خطری برای مادر باردار و جنین درون رحم او ندارد، بلکه مفید نیز هست!

خواص گوشت کبک در بارداری

فرقی نمی کند که شما باردار باشید یا نه، در هر حال با خوردن گوشت کبک، از خواصی که در بالا به آن ها اشاره شد، بهره مند خواهید شد. به جز این موارد، استفاده از گوشت کبک در بارداری، به دلایل دیگری نیز توصیه می شود که عبارت هستند از:

- میزان چربی گوشت کبک، در مقایسه با گوشت مرغ، بسیار کمتر است و همین ویژگی آن را به گزینه ای مناسب برای آن دسته از مادرانی تبدیل کرده که چاق هستند و یا اضافه وزن دارند، از بیماری های قلبی عروقی و فشار خون مزمن رنج می برند و یا سطح چربی خون آن ها بیشتر از حد طبیعی است.

- میزان مواد معدنی و انواع ویتامین های موجود در گوشت کبک در مقایسه با گوشت ماکیانی مانند مرغ، به شکل قابل ملاحظه ای بیشتر است و بنابراین گنجاندن گوشت این پرنده در برنامه غذایی، راهکار بسیار هوشمندانه ای که می تواند به تامین سلامت مادر باردار و رشد و تکامل جنین او کمک کند.

- گوشت کبک، بسیار نرم و لطیف بوده و هضم آن آسان است. بنابراین احتمال بروز مشکلات گوارشی و سوءهاضمه که از عوارض ناراحت کننده و رایج دوره بارداری به شمار می آیند، در وعده های غذایی که با این گوشت تهیه شده باشند، بسیار کم است.

عوارض گوشت کبک در بارداری

اگر به اندازه و در حد اعتدال، از گوشت کبک در بارداری مصرف کنید، هیچ عارضه و یا مشکلی برای شما ایجاد نمی شود. اما درست مانند هر ماده غذایی دیگری، زیاده روی در خوردن گوشت کبک می تواند با عوارضی همراه باشد. مهم ترین عارضه در پی مصرف بیش از حد گوشت کبک، افزایش سطح چربی خون و کلسترول است. در واقع اگرچه این گوشت کلسترول به نسبت کمتری دارد، اما میزان چربی آن صفر نبوده و بنابراین مصرف بیش از حد آن مانند سایر منابع گوشتی، به ویژه برای افرادی که چربی خون بالایی دارند، خطرساز خواهد بود. همچنین افرادی که طبع گرم دارند، با مصرف بیش از حد گوشت کبک، ممکن است اذیت شوند.

به جز این دو مورد، هیچ عارضه جدی دیگری تا کنون گزارش نشده است. بنابراین می توانید بدون ترس و نگرانی از فواید مصرف گوشت کبک در بارداری بهره مند شده و از طعم دلنشین آن لذت ببرید، البته به شرط آنکه زیاده روی نکنید.

مطالعه بیشتر:

گوشت شترمرغ در بارداری آیا مجاز است یا خیر؟

جگر شترمرغ در بارداری چه خواص و عوارضی دارد؟

گوشت شترمرغ برای کودکان آیا بی خطر و سالم است؟

گوشت شتر در بارداری،آیا خوردن گوشت شتر دربارداری بی خطر است؟

?پرسش و پاسخ های گوشت کبک در بارداری

خواص گوشت کبک در طب سنتی چیست؟

تقویت کننده بدن، بهبود قدرت حافظه و یادگیری، درمان بی خوابی و اختلالاخت خواب، بالا بردن توان عمومی بدن، افزایش میل و توان جنسی، تسکین تب، تقویت سیستم ایمن بدن، بالا برن مقاومت بدن در برابر بسیاری از بیماری ها و به ویژه عفونت های تنفسی،

آیا خوردن گوشت کبک در بارداری مفید است؟

میزان مواد معدنی و انواع ویتامین های موجود در گوشت کبک در مقایسه با گوشت ماکیانی مانند مرغ، به شکل قابل ملاحظه ای بیشتر است و بنابراین گنجاندن گوشت این پرنده در برنامه غذایی، راهکار بسیار هوشمندانه ای که می تواند به تامین سلامت مادر باردار و رشد و تکامل جنین او کمک کند.

آیا چربی گوشت کبک کم است؟

میزان چربی گوشت کبک، در مقایسه با گوشت مرغ، بسیار کمتر است و همین ویژگی آن را به گزینه ای مناسب برای آن دسته از مادرانی تبدیل کرده که چاق هستند و یا اضافه وزن دارند، از بیماری های قلبی – عروقی و فشار خون مزمن رنج می برند و یا سطح چربی خون آن ها بیشتر از حد طبیعی است.

آیا مصرف گوشت کبک در بارداری بی خطر است؟

بله! شما می توانید با خیال راحت از گوشت کبک در بارداری استفاده کنید. در واقع خوردن گوشت کبک در بارداری، نه تنها خطری برای مادر باردار و جنین درون رحم او ندارد، بلکه مفید نیز هست!